• <

Wynik wyszukiwania - "putin" - Wiadomości

Putin: Rozważamy budowę wiodącego do Chin ropociągu i gazociągu Siła Syberii 2

Rosyjski dyktator Władimir Putin, który składa wizytę w Chinach, oznajmił w piątek, że Moskwa rozważa zwiększenie dostaw ropy na chiński rynek poprzez budowę ropociągu "w tym samym korytarzu" co planowany gazociąg Siła Syberii 2. Wcześniej powiedział, że Pekin potwierdził "zainteresowanie" powstaniem gazociągu.
17.05.2024

Blinken zapewnia państwa regionu Morza Czarnego o poparciu USA

Władimir Putin uważał, że sąsiedzi Ukrainy w regionie Morza Czarnego mogą być podzieleni, lecz pomylił się, nasi sojusznicy mogą liczyć na USA, by region stawał się coraz bardziej zintegrowany i bezpieczny - stwierdził sekretarz stanu USA Antony Blinken w wystąpieniu wideo na konferencji w Sofii zorganizowanej w ramach Platformy Krymskiej.
15.04.2024

Putin na uroczystości położenia stępki pod atomowy lodołamacz Leningrad

Prezydent Rosji Władimir Putin wziął udział w uroczystości położenia stępki pod budowany w Petersburgu nowy atomowy lodołamacz Leningrad.
31.01.2024

Prezydent Erdogan zapewnił prezydenta Zełenskiego o gotowości do organizacji rozmów pokojowych z Rosją

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zapewnił w piątek ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego o gotowości Ankary do organizacji rozmów, mających zapewnić pokój na Ukrainie - napisał na platformie X prezydencki dyrektoriat ds. komunikacji, informując o telefonicznej rozmowie liderów.
06.01.2024

Północnokoreański port wspiera rosyjskie działania wojenne

Niedawno reaktywowany port w Najin, położony przy granicy północnokoreańsko-rosyjskiej, stał się strategicznym punktem wspierającym agresję Rosji na Ukrainie. Eksperci zwracają uwagę na wzmożony ruch statków w tym regionie, co ich zdaniem ma kluczowe znaczenie dla dostaw broni na fronty ukraińskie, jednocześnie wzmacniając słabnącą gospodarkę Korei Północnej.
27.12.2023

Putin chce więcej atomowych okrętów podwodnych

W poniedziałek w porcie w Siewierodwińsku w Rosji odbyła się ceremonia podniesienia bandery na dwóch nowych okrętów podwodnych o napędzie nuklearnym. Uczestniczył w niej Władimir Putin, który zapowiedział, że program dozbrajania marynarki wojennej będzie kontynuowany.
12.12.2023

Duchy przeszłości w Rosji. Nowy lodołamacz będzie nosił nazwę Stalingrad

Nowy potężny arktyczny lodołamacz, którego budowa ruszy w Rosji w przyszłym roku, nie będzie nazywał się Kamczatka, jak pierwotnie planowano. Putin zatwierdził zmianę jego nazwy na Stalingrad na wniosek gubernatora Wołgogradu.
01.12.2023

W stoczni marynarki wojennej w Stambule znaleziono sekretny jacht Putina

Znaleźliśmy sekretny jacht dyktatora Rosji Władimira Putina, zacumowany w stoczni marynarki wojennej jednego z państw NATO; łódź znajduje się w Stambule - napisał w czwartek na platformie X rosyjski biznesmen i opozycjonista Michaił Chodorkowski.
23.11.2023

Erdogan z Putinem znów o korytarzu zbożowym?

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan ma spotkać się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w poniedziałek w rosyjskim Soczi. Turecki przywódca spróbuje przekonać gospodarza spotkania do wznowienia umowy, umożliwiającej eksport ukraińskiego zboża przez porty czarnomorskie - podaje w niedzielę telewizja Al-Dżazira.
03.09.2023

Jacht Putina żeglował przez Arktykę żeby ominąć sankcje

Rosyjski satrapa Władimir Putin ma od początku wojny z Ukrainą mnóstwo zmartwień. Nie dość, że wojna idzie nie po jego myśli, a jego kraj zsunął się w rezultacie pomiędzy kraje ekonomicznego trzeciego świata, to jeszcze trzeba było ratować swój luksusowy jacht.
03.09.2023

Estońskie firmy dostarczały części zamienne do jachtu Putina

Estońskie firmy - pomimo wojny na Ukrainie - dostarczały części zamienne do osobistego jachtu rosyjskiego prezydenta Władimira Putina - podał w środę dziennik "Postimees", powołując się na informacje fundacji rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego.
23.08.2023

Rosja. Współpracownicy Nawalnego: mimo wojny i sankcji Putin ma nowy luksusowy jacht, wart 100 mln USD

Tuż przed agresją na Ukrainę Władimir Putin sprowadził z Niemiec swój nowy luksusowy jacht morski Graceful wart 100 mln USD, na którym zamontowano luksusowe wyposażenie, importując je z Włoch i Estonii z ominięciem sankcji - twierdzą współpracownicy opozycjonisty Aleksieja Nawalnego.
23.08.2023

ISW: zmarły w środę rosyjski generał Łopyriew miał rozległą wiedzę na temat rezydencji Putina nad Morzem Czarnym

Zmarły w środę w więzieniu generał rosyjskiej Federalnej Służby Ochrony (FSO) Giennadij Łopyriew, odsiadujący od 2017 roku wyrok za korupcję, prawdopodobnie był "strażnikiem tajemnic" dotyczących prywatnej rezydencji Władimira Putina w Gelendżyku nad Morzem Czarnym - powiadomił w najnowszej analizie amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
18.08.2023

Wielka parada okrętów i ćwiczenia morskie "pokazem siły" Rosji na Bałtyku

Ministerstwo Obrony Rosji poinformowało o rozpoczęciu zakrojonych na szeroką skalę ćwiczeniach sił morskich państwa. To, obok niedawnych obchodów Dnia Marynarki Wojennej odbywających się w całym kraju ma wpisywać się w retorykę, że Federacja Rosyjska jest silnym państwem, posiadającym potencjał morski, którego inne kraje mają w opinii włodarza Kremla nie lekceważyć.
02.08.2023

Szefowa KE wzywa Putina do przedłużenia umowy zbożowej

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wezwała w czwartek prezydenta Rosji Władimira Putina do przedłużenia umowy, zezwalającej na bezpieczny eksport ukraińskiego zboża przez Morze Czarne.
13.07.2023

Sekretarz generalny ONZ pisze do Putina o umowie zbożowej

Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres wysłał prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi list z propozycją dalszego ułatwienia rosyjskiego eksportu żywności i nawozów oraz zapewnienia ciągłości dostaw ukraińskiego zboża przez Morze Czarne - poinformował w środę rzecznik ONZ Stephane Dujarric.
12.07.2023

Teheran i Moskwa zbudują linię kolejową otwierającą Rosji drogę do irańskich portów w Zatoce Perskiej

Teheran i Moskwa zawarły w środę porozumienie o budowie linii kolejowej łączącej miasta Raszt i Astara w Iranie, która otworzy Rosji drogę do irańskich portów w Zatoce Perskiej - poinformowało Radio Swoboda. W uroczystości podpisania umowy zdalnie uczestniczyli prezydenci Iranu i Rosji, Ebrahim Raisi i Władimir Putin.
17.05.2023

Antigua i Barbuda. Rząd zlicytuje jacht, z którego korzystał przyjaciel Putina

Rząd położonego na Karaibach państwa Antigua i Barbuda zdecydował, że zlicytuje luksusowy jacht, który cumuje w stołecznym porcie – St. John's. Jego właścicielem, jak przypuszczają lokalne władze, jest rosyjski oligarcha Andriej Guriew, działający w branży nawozów fosforowych.
29.03.2023

Putin wysyła na Ocean Atlantycki fregatę uzbrojoną w pociski hipersoniczne

Prezydent Władimir Putin wysłał w środę na Ocean Atlantycki fregatę uzbrojoną w hipersoniczne pociski nowej generacji. Ma to być sygnałem dla Zachodu, że nie cofnie się przed niczym w sprawie wojny na Ukrainie. Próbuje tworzyć wrażenie, że Rosja ma wciąż zdolności do jej prowadzenia.
05.01.2023

Czy rosyjscy oligarchowie chowają swoje jachty w Petersburgu?

Zajmujący się białym wywiadem bloger H I Sutton twierdzi, że rosyjscy oligarchowie na czele z Władimirem Putinem utworzyli pod Petersburgiem specjalny ośrodek, w którym chronią swoje superjachty.
04.01.2023

Putin deklaruje wzmocnienie rosyjskiej marynarki wojennej

Władimir Putin zapowiedział wzmożenie tempa oraz zwiększenie wolumenu budowy okrętów dla rosyjskiej marynarki wojennej, która w zeszłym roku straciła m.in. krążownik rakietowy Moskwa, a także szereg innych jednostek nawodnych.
02.01.2023

Wielka Brytania całkowicie odcina import rosyjskiego LNG

Od niedzieli 1 stycznia Wielka Brytania, zgodnie z zapowiedziami, kończy całkowicie import rosyjskiego skroplonego gazu ziemnego (LNG) - przypomniało brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych na Twitterze.
01.01.2023

Putin wydał dekret zezwalający odbiorcom zagranicznym na opłacenie w walucie długów za gaz

Rosja pozwoli odbiorcom zagranicznym na uregulowanie zaległości za dostawy gazu ziemnego z Rosji w obcej walucie - podała agencja Reutera, powołując się na dekret podpisany przez Władimira Putina.
31.12.2022

Odwet Putina. Nie będzie ropy dla krajów stosujących limit cen

Putin podpisał dekret o zakazie dostaw ropy do odbiorców, którzy stosują limit cen.
27.12.2022

Ukraina. Media: Putin odbył przejażdżkę po Moście Krymskim

Władimir Putin odbył przejażdżkę po Moście Krymskim, łączącym Rosję z okupowanym Krymem – powiadomił w poniedziałek portal Hromadske, powołując się na komunikat Kremla.
05.12.2022

USA. Minister Yellen: limit ceny na rosyjską ropę natychmiast uderzy w dochody Putina

Wprowadzony przez G7, Unię Europejską i Australią limit ceny na rosyjską ropę naftową transportowaną drogą morską natychmiast uderzy w najważniejsze źródło dochodów Rosji - przekazała minister skarbu USA Janet Yellen. Pułap cenowy na rosyjską ropę w wysokości 60 dolarów za baryłkę został uzgodniony w piątek.
03.12.2022

Niemcy. "Tagesschau": stocznia w Bremie budowała jachty dla oligarchów i dla Putina

Niemiecka policja, w poszukiwaniu majątku rosyjskich oligarchów, natrafiła na luksusowe jachty, mogące być ich własnością. Także FBI zainteresowało się kilkoma jachtami, powstałymi na terenie stoczni w Bremie, które należą z dużym prawdopodobieństwem do Rosjan objętych sankcjami, a nawet do Władimira Putina – opisuje portal "Tagesschau".
21.10.2022

Stoltenberg: NATO zwiększy ochronę infrastruktury krytycznej po sabotażu rurociągów Nord Stream

NATO zwiększy ochronę infrastruktury krytycznej po sabotażu rurociągów Nord Stream - poinformował we wtorek na konferencji prasowej w Brukseli sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.
11.10.2022

Gdańsk - Giacomo Filibeck: Putin korzysta z narzędzi jakimi są energia i energetyka

Putin jest nie tylko brutalnym okupantem kraju, ale tworzy czynnik destabilizacyjne i korzysta z narzędzi jakimi są energetyka i energia - powiedział w sobotę w Gdańsku zastępca Sekretarza Generalnego PES Giacomo Filibeck podczas w konferencji "Jedna Europa wspólna Enegia" organizowanej przez Lewicę.
01.10.2022

Ukraina. Wybuchy na Krymie podczas "aneksyjnego" wystąpienia Putina

Podczas wystąpienia na Kremlu Władimira Putina, który ogłosił aneksję okupowanych przez Rosję terytoriów południowo-wschodniej Ukrainy, na anektowanym w 2014 roku przez Moskwę Krymie doszło do eksplozji - informuje ukraiński portal Suspilne.
30.09.2022

"Washington Post": Rosja zwróciła się do Turcji o pomoc w omijaniu zachodnich sankcji

Rosja zaproponowała Turcji szereg kroków, które umożliwiłyby omijanie części sankcji - podał w piątek "Washington Post". Dokument wysłany przed spotkaniem prezydentów dwóch krajów miał przejąć i przekazać dziennikowi ukraiński wywiad.
05.08.2022

Premier: bez embarga na rosyjski węgiel płacilibyśmy na machinę zbrodni Putina

Bez embarga na rosyjski węgiel płacilibyśmy na machinę zbrodni Putina, nie ma na to naszej zgody; po wybuchu wojny na Ukrainie wspólnie opozycja i rząd przekonaliśmy partnerów w UE do nałożenia embarga na rosyjskie surowce - powiedział w piątek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.
22.07.2022

Prezydent Erdogan apeluje do Putina o utworzenie korytarza morskiego dla ukraińskiego zboża

Prezydent Turcji Tayyip Erdogan wezwał w poniedziałek podczas rozmowy telefonicznej rosyjskiego prezydenta Władimira Putina do podjęcia działań w ramach planu ONZ, dotyczącego utworzenia korytarza morskiego dla ukraińskiego eksportu zboża przez Morze Czarne - podała turecka agencja Anatolia.
11.07.2022

Rosja chce znacjonalizować offshorowy projekt Sachalin-2

Trwa zamieszanie w sprawie rosyjskiego projektu Sachalin-2, którego realizacja miała pozwolić Rosji oraz inwestorom z Europy i Japonii wydobywać i sprzedawać pokaźne ilości ropy i gazu. Władimir Putin myśli o wypchnięciu zewnętrznych podmiotów i całkowitej nacjonalizacji projektu.
04.07.2022

Pełne tankowce Putina zostaną na morzu?

Zakaz wprowadzony przez UE i Wielką Brytanię może poważnie ograniczyć eksport rosyjskiej ropy do innych krajów. Prezydent Rosji Władimir Putin będzie miał potężny problem związany z finansami, jeśli światowa flota tankowców będzie go omijać szerokim łukiem.
19.06.2022

Kraje G7 odrzucają żądanie Rosji, by płacić w rublach za dostawy gazu

Państwa grupy G7 zdecydowanie odrzucają żądanie rosyjskiego przywódcy Władimira Putina, który domaga się płatności w rublach za dostawy gazu. „Próba Putina, aby nas podzielić, jest oczywista” – skomentował federalny minister gospodarki Robert Habeck po spotkaniu, przeprowadzonym w formie zdalnej ze swoimi odpowiednikami z krajów G7.
28.03.2022

"Die Welt": Putin wykorzystywał "ochronę klimatu" przeciw Zachodowi

Wojna na Ukrainie pokazała wyraźnie, jak bardzo Europa stała się zależna od rosyjskiej ropy i gazu. Próby samodzielnego wydobycia gazu ziemnego często kończyły się niepowodzeniem z powodu protestów organizacji broniących klimatu, wspieranych pieniędzmi z Moskwy – pisze „Die Welt”.
26.03.2022

Putin chce, by "nieprzyjazne" kraje płaciły za gaz w rublach

Rosja będzie domagać się od "nieprzyjaznych" krajów zapłaty w rublach za sprzedaż gazu - ogłosił w środę Putin w wystąpieniu cytowanym przez agencję Reutera. Wypowiedź wywołała gwałtowny wzrost cen gazu w Europie i obawy, że takie posunięcie pogłębi kryzys energetyczny w regionie.
23.03.2022

Szeherezada na celowniku. Jacht Putina namierzony

Zespół antykorupcyjny więzionego lidera rosyjskiej opozycji Aleksieja Nawalnego zidentyfikował najbardziej luksusowy jacht Władimira Putina. Według nich do rosyjskiego dyktatora należy Szeherezada, cumująca obecnie we Włoszech.
22.03.2022

W. Brytania. Sankcje na kolejnych 370 osób i podmiotów z Rosji i Białorusi

Brytyjski rząd ogłosił we wtorek nałożenie sankcji na kolejnych 370 osób, firm i innych podmiotów z Rosji i Białorusi. Wśród objętych sankcjami są minister obrony Rosji Siergiej Szojgu, rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oraz były prezydent i premier Dmitrij Miedwiediew.
15.03.2022

Szefowa MSZ Niemiec: chaos na skutek szybkiej rezygnacji z rosyjskiego gazu byłby na rękę Putinowi

Szefowa MSZ Niemiec Annalena Baerbock ostrzegła w piątek przed natychmiastową rezygnacją z importu gazu i ropy z Rosji. Taki krok spowodowałby, że już „za kilka tygodni zabrakłoby prądu i ciepła” w Niemczech i Europie, a taki chaos byłby na rękę Putinowi – podkreśliła polityk, cytowana przez portal Tagesschau.
11.03.2022

"NYT": władze sprawdzają, czy zacumowany w toskańskim porcie luksusowy jacht należy do Putina

Zacumowany w Marina di Carrara, w Toskanii, jacht o wartości 700 mln dolarów jest przedmiotem dochodzenia policji. Nie brak spekulacji, że może należeć do rosyjskiego oligarchy, a nawet Władimira Putina, czemu zaprzecza kapitan jednostki – podał w środę "New York Times".
10.03.2022

Rosjanie mają nowy prom. Będzie pływał do Bałtijska

W trakcie, kiedy rosyjskie oddziały atakują Ukrainę, na północy Rosji odbyła się ceremonia wciągnięcia flagi na nowy dwupaliwowy prom.
07.03.2022

Łukaszenka liczy, że Putin zbuduje dla Białorusi port

Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka liczy, że Rosja wybuduje na Bałtyku nowy port, przez który Białoruś będzie eksportować potaż.
20.02.2022

Putin zabrał swój jacht ze stoczni w Hamburgu

Luksusowy jacht Graceful, należący do rosyjskiego przywódcy Władimira Putina, opuścił w poniedziałek o świcie port w Hamburgu – informuje we wtorek „Bild”. Gazeta przypuszcza, że Putin zabrał swój jacht z niemieckich wód z obawy przed konfiskatą w ramach zapowiadanych przez Zachód sankcji.
08.02.2022

Druga nitka Nord Stream 2 zapełniona gazem, gazociąg gotowy do pracy

Prezes rosyjskiego koncernu Gazprom Aleksiej Miller poinformował w środę prezydenta Rosji Władimira Putina, że tego dnia zakończyło się napełnianie gazem drugiej nitki gazociągu Nord Stream 2 i że gazociąg jest w gotowości do eksploatacji.
29.12.2021

Putin: przeprowadziliśmy kolejne udane testy pocisku hipersonicznego Cyrkon

W nocy z czwartku na piątek rosyjskie wojsko przeprowadziło kolejne, udane próby hipersonicznego (hiperdźwiękowego) pocisku manewrującego Cyrkon - przekazał w piątek prezydent Rosji Wladimir Putin.
24.12.2021

Putin: Jeśli dziś będzie certyfikacja Nord Stream 2, jutro popłynie gaz

Jeśli tylko druga nitka gazociągu Nord Stream 2 zostanie zapełniona gazem technicznym, a niemiecki regulator wyda zezwolenie, Rosja następnego dnia może zacząć dostawy tym gazociągiem – powiedział w czwartek prezydent Rosji Władimir Putin.
21.10.2021

Turcja i Rosja mogą wspólnie budować okręty podwodne

Po spotkaniu prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana z prezydentem Rosji Władimirem Putinem ten pierwszy miał ujawnić, że kraje mogą współpracować przy budowie myśliwców i okrętów podwodnych.
01.10.2021

Port Władywostok ma stać się hubem kontenerowym dla Północnego Szlaku Morskiego

Rosyjska firma transportowa Fesco Transportation Group i Atomenergoprom JSC, część Rosatomu, planują stworzenie węzła transportowo-logistycznego w Morskim Porcie Handlowym we Władywostoku.
05.09.2021

Putin: 15 km do ukończenia Nord Stream 2

Prezydent Rosji Władimir Putin poinformował, że do ukończenia budowy gazociągu Nord Stream 2 pozostało 15 kilometrów morskiej części. Między innymi o gazociągu Putin rozmawiał w piątek z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.
20.08.2021

Niemcy. Media o porozumieniu w sprawie Nord Stream 2: zwycięzca Putin, wielu przegranych

Porozumienie w sprawie Nord Stream 2 ma przede wszystkim jednego zwycięzcę - prezydenta Rosji Władimira Putina. Może on dokończyć gazociąg do Niemiec, który nie tylko zapewni mu bezpieczne dochody, ale także zwiększy jego siłę polityczną. Przegranych jest wielu - pisze w czwartek dziennik "taz".
22.07.2021

"Die Welt" o porozumieniu w sprawie NS2: prezent pożegnalny Merkel dla Putina

Niemcy i USA "uzgodniły kompromis w sprawie dokończenia gazociągu Nord Stream 2, a raczej Amerykanie podporządkowali się Angeli Merkel". Kanclerstwo Merkel "kończy się prezentem pożegnalnym (...) dla Władimira Putina" - pisze w środę dziennik "Die Welt".
21.07.2021

Ukraina. Szef MSZ: w sytuacji wokół Nord Stream 2 Rosja siedzi w cieniu i ma frajdę

Gazociąg Nord Stream 2 skłóca i dzieli wszystkich, a Rosja siedzi w cieniu i ma frajdę - ocenił w opublikowanej w czwartek rozmowie z portalem Liga.net szef MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba. Ocenił, że sytuacja wokół NS2 wygląda źle, ale walka trwa.
01.07.2021

Rau: z Blinkenem rozmawialiśmy o szczycie Biden-Putin i Nord Stream 2

Z sekretarzem stanu USA Antonym Blinkenem romawialiśmy o szczycie Biden-Putin oraz o Nord Stream 2 i nakładaniu przez stronę amerykańską sankcji na firmy zachodnie zaangażowane w dokończenie tego projektu – poinformował w sobotę szef MSZ Zbigniew Rau.
19.06.2021

Politolog: Kontynuacja budowy NS2 może spowodować kolejną agresję Rosji na Ukrainę

W kwestii przyzwolenia USA na budowę Nord Stream 2, Rosji chodzi o to, aby – podczas ewentualnej, kolejnej agresji na Ukrainę - Moskwa mogła nadal tłoczyć gaz do Niemiec - powiedział politolog z Uniwersytetu Łódzkiego prof. Żurawski vel Grajewski.
17.06.2021

Prof. Lewicki: w co gra Biden z Putinem ws. NS2? Na pewno zlekceważył Ukrainę, ale też Polskę

W relacjach dwustronnych USA-Rosja czy w kwestii stabilności strategicznej na świecie "nie jest źle, ale nie jest też dobrze". Niejasne jest, w co gra Joe Biden z Władimirem Putinem, zwłaszcza gdy chodzi o zdjęcie sankcji z NS2 i zlekceważenie w tym kontekście Ukrainy, ale też Polski - mówi prof. Zbigniew Lewicki. W środę, 16 czerwca, obaj przywódcy spotkają się w Genewie.
15.06.2021

Putin: układanie drugiej nitki Nord Stream 2 powinno zakończyć się w ciągu 2 miesięcy

Prezydent Rosji Władimir Putin ocenił w piątek, że budowa drugiej nitki gazociągu Nord Stream 2 mogłaby zakończyć się w ciągu dwóch miesięcy. Wcześniej Putin poinformował o zakończeniu układania rur pierwszej nitki.
07.06.2021

Ukraina: naiwnością byłoby uważać, że Rosja nie wykorzysta NS2 w celach politycznych

Naiwnością byłoby uważać, że gdy Rosja weźmie w ręce tak potężny instrument jak Nord Stream 2, nie będzie wykorzystywać go w celach politycznych - ocenił ambasador RP w Kijowie Bartosz Cichocki w opublikowanej w czwartek rozmowie z ukraińskim portalem glavcom.ua.
03.06.2021

Przewodnicząca KE: Nord Stream 2 nie pomoże w modernizacji Rosji

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wyraziła pogląd, że współpraca UE i Rosji w dziedzinie energetyki , w tym budowany obecnie rurociąg Nord Stream 2, nie przyczyni się do modernizacji Rosji i jej gospodarki i nie wywoła przemian w tym kraju.
25.05.2021

Putin traktuje ustępstwa Bidena w sprawie NS2 jako oznakę słabości

Prezydent Rosji Władimir Putin traktuje ustępstwa amerykańskiego prezydenta Joe Bidena w sprawie Nord Stream 2 jako oznakę słabości - pisze w piątkowym komentarzu "The Hill". Dodaje, że bitwa o NS2 nie jest jednak jeszcze zakończona.
22.05.2021

Niemieckie media: decyzja USA w sprawie NS2 to dla prezydenta Rosji niezwykłe zwycięstwo

"Prezydent USA rozważył wszystkie "za" i "przeciw". W końcu, co jest bardziej szkodliwe dla interesów Stanów Zjednoczonych: rurociąg czy napięcie z niezawodnym sojusznikiem? Wynik był chyba jasny" - pisze w czwartek "Seuedeutsche Zeitung" w kontekście decyzji USA o odstąpieniu od sankcji wobec Nord Stream 2.
20.05.2021

Bezwarunkowe poparcie Berlina dla Putina w sprawie Nord Stream 2

Kiedy Putin dostaje od Niemiec wszystko, czego żąda, jeszcze bardziej się rozzuchwala - mówi w rozmowie z PAP europosłanka niemieckich Zielonych Viola von Cramon. Musimy być bardziej stanowczy. Póki jeszcze mamy możliwość - dodaje.
01.05.2021

"Economist": Zachód musi zwiększyć naciski na Kreml, Nord Stream 2 należy zablokować

Prezydent Rosji Władimir Putin zorganizował ostatnio militarny pokaz siły. Poparcie dla niego w kraju maleje, ale to czyni go bardziej niebezpiecznym. Zachód musi zwiększyć naciski na Kreml, a projekt Nord Stream 2 należy zablokować - pisze tygodnik "Economist".
29.04.2021

Putin, Bolsonaro, Salman nie podjeli nowych zobowiązań na rzecz klimatu

Stany Zjednoczone będą współpracować z Rosją nad sposobami walki z kryzysem klimatycznym, zapowiedział prezydent Joe Biden, mówiąc, że nie może się doczekać podjęcia wspólnych wysiłków i był „bardzo pokrzepiony” wezwaniem tego kraju do współpracy w zakresie nowych technologii.
28.04.2021

USA: Grupa 40 senatorów domaga się od prezydenta Bidena sankcji na Nord Stream 2

Grupa 40 senatorów z Partii Republikańskiej wezwała administrację prezydenta Joe Bidena do "skorygowania błędnych działań" i nałożenia sankcji na gazociąg Nord Stream 2.
04.03.2021

Putin obiecał marynarce nowe okręty i broń hipersoniczną

Prezydent Rosji Władimir Putin zapowiedział w niedzielę wyposażenie rosyjskiej floty w 40 nowych okrętów, a także hipersoniczne pociski nuklearne Cyrkon i podwodne drony z napędem atomowym Posejdon.
26.07.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.