• <
escort_980x120_gif_2020

Antigua i Barbuda. Rząd zlicytuje jacht, z którego korzystał przyjaciel Putina

Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Antigua i Barbuda. Rząd zlicytuje jacht, z którego korzystał przyjaciel Putina

Partnerzy portalu

jacht
Fot. Sebastien Mortier / VesselFinder.com

Rząd położonego na Karaibach państwa Antigua i Barbuda zdecydował, że zlicytuje luksusowy jacht, który cumuje w stołecznym porcie – St. John's. Jego właścicielem, jak przypuszczają lokalne władze, jest rosyjski oligarcha Andriej Guriew, działający w branży nawozów fosforowych.

Jacht o nazwie Alfa Nero dotarł do St. John's ponad 18 miesięcy temu z liczącą 41 członków załogą.

Z informacji wydawanego w karaibskim państwie dziennika “Daily Observer” wynika, że rząd Gastona Browne ogłosi w najbliższych dniach datę licytacji jachtu, który jak dotychczas twierdziły lokalne władze może należeć do rosyjskiego oligarchy Andrieja Guriewa, uważanego za przyjaciela prezydenta Rosji Władimira Putina.

Działający w branży nawozowej Guriew za pośrednictwem swojego pełnomocnika zaprzecza, że jest właścicielem luksusowego jachtu, który karaibski rząd zamierza zlicytować za co najmniej 81 mln dolarów.

“Guriew jedynie od czasu do czasu pływał tą jednostką”, napisał w odpowiedzi na zapytanie karaibskiego rządu przedstawiciel rosyjskiego oligarchy.

Z informacji “Daily Observer” wynika, że na jachcie wciąż przebywa pięciu członków załogi, których utrzymują władze Antigua i Barbuda.

16 marca biuro prasowe rządu premiera Gastona Browne zapowiedziało, że licytacja jachtu Alfa Nero zostanie ogłoszona najpóźniej do końca marca.

Liczący 80 m długości jacht Alfa Nero jest jednostką wyposażoną m.in. w basen, salon fryzjerski oraz w siłownię.

Marcin Zatyka

zat/ tebe/

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.