• <

Wynik wyszukiwania - "przewiert" - Wiadomości

Grunt to zbadać dno. Trwa kampania geotechniczna dla projektu Baltica 1 [wideo]

PGE Baltica, spółka z Grupy PGE, kontynuuje przygotowania do budowy swojej infrastruktury energetycznej na Bałtyku. Ok. 80 km od polskiego wybrzeża, na wysokości Łeby, tempa nabiera wstępna kampania geotechniczna mająca na celu rozpoznanie struktury dna dla realizacji projektu morskiej elektrowni Baltica 1, która będzie przekształcać wiatr w megawatogodziny czystej energii.
14.05.2024

Geofizyka Toruń oferuje platformę samopodnośną na wynajem

Spółka Geofizyka Toruń S.A. oferuje swoją platformę samopodnośną Kopernik-1 na wynajem. Jednostka może być wykorzystywana do prace geologicznych, geotechnicznych i budowlano-instalacyjnych.
29.04.2024

MFW Baltica. Ogłoszono chętnych na przeprowadzenie monitoringu morświnów

Ogłoszono wyniki pierwszego etapu przetargu nieograniczonego na realizację monitoringu populacji morświnów w rejonie planowanych inwestycji Morskich Farm Wiatrowych Baltica. Inwestycja realizowana jest wspólnie przez Ørsted i PGE. Projekt ten obejmuje zarówno fazę przed budową, jak i w trakcie realizacji inwestycji, z opcją na przyszłe rozszerzenia i modyfikacje.
29.04.2024

PGE Baltica wybrała projektanta geotechnicznego oraz konstrukcyjnego dla Projektu Baltica 1

PGE Baltica, spółka z Grupy PGE, wybrała projektanta geotechnicznego oraz konstrukcyjnego dla etapu rozpoznania podłoża inwestycji EWB1 w ramach Projektu Baltica 1 na obszarze morskiej farmy wiatrowej i trasie kabla eksportowego. Umowa została zawarta z firmą Gavin and Doherty Geosolutions z Irlandii.
04.04.2024

Konferencja Offshore Wind 2.0. Wyzwania łańcucha dostaw

W poniedziałek w Sopocie rozpoczęła się konferencja Offshore Wind 2.0. Ryzyko, bezpieczeństwo i finansowanie. Wydarzenie poświęcone jest w dużej mierze często pomijanemu aspektowi rozwoju branży – ubezpieczeniom i ryzykom finansowym.
15.03.2024

PGE Baltica zawarła umowę na przeprowadzenie badań geologicznych dla Baltica 1

PGE Baltica, spółka z Grupy PGE, podpisała umowę z Konsorcjum firm: Geofizyka Toruń S.A., Przedsiębiorstwo Geologiczne GEOPROJEKT Szczecin sp. z o.o. oraz „PROJMORS" Biuro Projektów Budownictwa Morskiego sp. z o.o. na wykonanie badań geologicznych, w tym geotechnicznych i geofizycznych oraz dokumentacji wynikowej dotyczących przewiertu ląd – morze dla MFW Baltica-1.
08.03.2024

PGE i Ørsted podpisały kolejną umowę dotyczącą wyprowadzenia mocy dla projektu Baltica 2

Umowa obejmuje wykonanie przewiertu sterowanego pod plażą niezbędnego do poprowadzenia linii kablowych 275 kV oraz budowy tzw. muf łączeniowych, czyli stanowisk łączących morskie linie kablowe z lądowymi. Prace zrealizuje konsorcjum polskich firm – ROMGOS Gwiazdowscy i ZRB Janicki.
28.02.2024

RWE uzyskało prawomocną decyzję środowiskową dla infrastruktury przyłączeniowej F.E.W. Baltic II

RWE rozwija swoją pierwszą morską farmę wiatrową u wybrzeży Polski. Spółka uzyskała prawomocną decyzję środowiskową dla budowy infrastruktury przyłączeniowej. Projekt o planowanej mocy zainstalowanej 350 megawatów jest zlokalizowany w środkowej części polskiego Morza Bałtyckiego. Zaprojektowana infrastruktura przyłączeniowa umożliwi RWE wyprowadzenie energii wyprodukowanej przez turbiny farmy wiatrowej na morzu do sieci przesyłowej na lądzie. Uprawomocniona decyzja środowiskowa została wydana przez Regionalnego Dyrektora Ochrony
30.11.2023

Grupa Orlen: powstaje rurociąg, który umożliwi szybsze korzystanie ze strategicznych zapasów ropy i paliw

Spółka Inowrocławskie Kopalnie Soli "Solino" z Grupy Orlen buduje rurociąg z Kopalni Soli Mogilno do Podziemnego Magazynu Ropy i Paliw w Kopalni Soli Góra. Umożliwi on szybsze korzystanie z zapasów surowca i produktów paliwowych w sytuacjach kryzysowych - podał Magazyn GO!, wewnętrzny periodyk koncernu.
18.10.2023

Gaz-System oddaje do użytku gazociąg przyłączeniowy Przywodzie – Dolna Odra

Uroczyste przekazanie do eksploatacji gazociągu przyłączeniowego Przywodzie – Dolna Odra odbyło się 26 września 2023 r. na terenie węzła przyłączeniowego do elektrowni PGE Gryfino 2050. Dzięki inwestycji Gaz-System dwa bloki gazowo-parowe będą zasilane gazem ziemnym, zapewniając niskoemisyjną produkcję energii elektrycznej mieszkańcom województwa zachodniopomorskiego.
26.09.2023

We Włoszech uruchomiono podmorski kabel o wartości 90 mln euro

Włoski operator systemu przesyłowego Terna uruchomił podmorski kabel energetyczny łączący wyspę Elbę z półwyspem. Projekt ten ma fundamentalne znaczenie dla energetyki całego kraju.
06.09.2023

Baltic Hub w ciągłym rozwoju. Śledzimy postępy na placu budowy T3

Od momentu oficjalnego rozpoczęcia inwestycji w październiku zeszłego roku, budowa nowego terminala T3 w Baltic Hub nieustannie posuwa się naprzód. Postanowiliśmy przyjrzeć się postępom w realizacji projektu.
13.06.2023

Baltic Power: startuje budowa infrastruktury przesyłowej dla morskiej farmy wiatrowej

Grupa ORLEN i Northland Power rozpoczęły w Gminie Choczewo budowę lądowej stacji elektroenergetycznej. Inwestycja umożliwi odebranie energii wytwarzanej na morzu przez farmę wiatrową Baltic Power. Zgodnie z harmonogramem farma rozpocznie produkcję zeroemisyjnej energii w 2026 roku.
22.05.2023

Ocean Winds z umową na projekt morskich kabli eksportowych dla morskiej farmy wiatrowej BC-Wind

Ocean Winds (OW), międzynarodowa firma zajmująca się morską energetyką wiatrową, utworzona jako spółka joint venture 50/50 EDP Renewables i Engie, podpisał umowę z australijską firmą Sea Global Pty Ltd., oraz jej polskim podwykonawcą PGNiG Gazoprojekt S.A. Umowa dotyczy wykonania dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla morskich kabli eksportowych morskiej farmy wiatrowej BC-Wind.
17.05.2023

Gaz-System z umową na przebudowę odcinka gazociągu Goleniów-Police

Gaz-System podpisał umowę na przebudowę odcinka gazociągu Goleniów-Police na terenie Rezerwatu Olszanka - podał w czwartkowym komunikacie operator polskiego systemu przesyłu gazu. Inwestycja jest strategiczna dla Pomorza Zachodniego. Ma zwiększyć przesył tonażu na trasie Świnoujście-Szczecin.
15.12.2022

W Porcie Gdynia trwa pogłębianie akwenu

Rozpoczęto pogłębianie akwenu w Porcie Gdynia. Prace są kluczowym etapem realizacji projektu „Pogłębianie toru podejściowego i akwenów wewnętrznych Portu Gdynia – etapy I i III oraz przebudowa nabrzeży w Porcie Gdynia – etapy II i III". Całość prac ma potrwać nie dłużej niż 16 miesięcy.
29.11.2022

Już w przyszłym roku Port Gdynia przyjmie 400-metrowe statki. Inwestycje na ostatniej prostej

Od 2018 roku realizowany jest projekt związany z rozwojem akwenu wewnętrznego Portu Gdynia. Całościowo realizacja projektu należy do dwóch podmiotów – w zakresie pogłębiania akwenów wewnętrznych Portu Gdynia oraz przebudowy nabrzeży w Porcie realizowana jest przez Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.
17.11.2022

Morska Farma Wiatrowa Baltica z decyzją środowiskową dla infrastruktury przyłączeniowej

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gdańsku wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla infrastruktury przyłączeniowej, czyli wyprowadzenia mocy z Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica, realizowanej w dwóch etapach Baltica 2 i Baltica 3. Inwestorzy realizujący projekt – PGE i Ørsted – mogą dzięki temu kontynuować projekt i rozpocząć prace nad pozyskaniem pozwoleń na budowę
20.10.2022

Budowa Baltic Pipe: podwodne konstrukcje, przewierty, setki kilometrów rur na dnie morza

Budowa Baltic Pipe wymagała m.in. zatopienia na dnie morza 200-tonowej konstrukcji, przewiercania się pod morskimi brzegami, przekroczenia cieśniny Mały Bełt. Gazociąg oficjalnie otwarto we wtorek, w sobotę 1 października ma się zacząć planowe tłoczenie gazu.
27.09.2022

Najdłuższy lądowy odcinek Baltic Pipe w Polsce jest gotowy do nagazowania

Gaz System ponad 30 dni przed planowanym terminem dokonał odbioru technicznego gazociągu Goleniów – Ciecierzyce. Tym samym kluczowy odcinek lądowy Baltic Pipe biegnący na trasie Goleniów – Lwówek i mający 191 km jest gotowy do rozruchu i nagazowania.
22.06.2022

Gaz-System: pierwszy lądowy odcinek Baltic Pipe z odbiorem technicznym

Operator systemu przesyłowego gazu Gaz-System poinformował w środę o odbiorze technicznym pierwszego lądowego odcinka Baltic Pipe w Polsce - gazociągu Ciecierzyce–Lwówek. Odbioru dokonano 15 dni przed terminem założonym w umowie - zaznaczył operator.
08.06.2022

Kto jest kim w polskim offshore? PGE: Prowadzimy intensywne prace w zakresie postępowań zakupowych

Morska energetyka wiatrowa jest szansą nie tylko na dekarbonizację polskiego sektora energetycznego, ale także firm, których portfel jest oparty o surowce np. węgiel. PGE Polska Grupa Energetyczna jest największym producentem energii elektrycznej, która postawiła na inwestycje w OZE, w tym offshore wind na Morzu Bałtyckim. W tekście z cyklu „Kto jest kim w polskim offshore”, pytamy polski koncern o postępy w rozwoju projektów morskich. PGE prowadzi intensywne prace w zakresie postępowań zakupowych dla pozyskania głównych komponen
08.02.2022

Trwa najdłuższy przewiert pod Wartą w części lądowej gazociągu Baltic Pipe

W województwie lubuskim prowadzone są prace przy przewiercie pod rzeką Warta. To najdłuższe w Polsce przekroczenie bezwykopowe realizowane w technologii Direct Pipe na trasie gazociągu o średnicy 1000 mm. Łącznie przewiert będzie miał długość 1400 m., a jego budowa zakończy się w styczniu 2022 r.
09.12.2021

Baltic Pipe. Wydrążono 1000 metrów tunelu pod plażą na duńskim wybrzeżu [WIDEO]

Maszyna TBM "Danka" zakończyła swoją pracę przy BalticPipe. Ważąca ponad 100 ton tarcza, wydrążyła ok. 1000 metrów tunelu przechodzącego pod plażą na duńskim wybrzeżu.
16.10.2021

Gaz-System: najdłuższy element Baltic Pipe wkroczył w zaawansowany etap

Najdłuższy element projektu Baltic Pipe w Polsce, gazociąg Goleniów-Lwówek, wkroczył w zaawansowany etap budowlany – poinformował w środę Gaz-System. Trwa spawanie i zasypywanie gazociągu w wykopie, a na trasie powstanie 98 bezwykopowych przejść pod przeszkodami terenowymi.
14.07.2021

Naimski: gaz z Baltic Pipe popłynie jesienią przyszłego roku

Chodzi o to, by gaz Baltic Pipe popłynął jesienią przyszłego roku i tak będzie. To nie jest zagrożone, zaś fizyczne układanie gazociągu na dnie Bałtyku powinno zakończyć się jesienią tego roku - powiedział we wtorek dziennikarzom pełnomocnik rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotr Naimski.
22.06.2021

Gaz-System: na budowie gazociągu Polska-Litwa pod Czarną Hańczą wykonywany jest przewiert Direct Pipe

Na odcinku północnym gazociągu Polska-Litwa, pod rzeką Czarna Hańcza, wykonywany jest po raz pierwszy w Polsce przewiert podziemny metodą Direct Pipe o średnicy DN 700 - poinformowała we wtorek spółka Gaz-System. Głębokość przejścia pod dnem rzeki będzie wynosić co najmniej 7,7 m - dodano.
01.06.2021

Pierwsze asfalty na budowie przekopu

Powstaje nowa droga 501 na Mierzei Wiślanej. Pierwsze warstwy bitumiczne już zostały ułożone. Droga będzie przebiegać przez dwa nowe mosty – w ich rejonie oraz w podporach trwa wykonywanie zasilania, które pozwoli na naprzemienne zamykanie i otwieranie mostów. Dzięki temu zostanie zachowana ciągłość ruchu samochodowego. Intensywne prace toczą się też w obrębie Zatoki Gdańskiej, kanału żeglugowego czy sztucznej wyspy.
30.04.2021

GAZ-SYSTEM zakończył budowę gazociągu Tworóg – Tworzeń

Gazociąg Tworóg-Tworzeń jest kolejnym fragmentem strategicznej magistrali gazowej Korytarz Północ-Południe, który został włączony do krajowego systemu przesyłowego na południu Polski.
13.04.2021

PERN zamierza przełożyć głębiej rurociągi biegnące pod dnem Wisły w Płocku

PERN zamierza przełożyć na głębokość ok. 25 metrów pod dnem Wisły w Płocku dwie nitki rurociągu naftowego i jeden rurociąg produktowy. Inwestycja ma być wykonana metodą HDD, czyli poziomego przewiertu pod dnem rzeki, gdzie magistrale ułożone są obecnie na głębokości do 2,5 m.
11.03.2021

Prezes Wód Polskich ostrzega przed kolejną poważną awarią oczyszczalni Czajka

Użycie rur stalowych do transportu ścieków komunalnych, z którymi zimą będzie transportowana mieszanina piasku i chlorku sodu z magnezem może doprowadzić do perforacji rurociągu i kolejnej poważnej awarii "Czajki" - napisał w liście do Rafała Trzaskowskiego prezes Wód Polskich Przemysław Daca.
08.01.2021

MPWiK odpiera zarzuty prezesa Wód Polskich

MPWiK odpowiedziało w czwartek na zastrzeżenia prezesa Wód Polskich ws. budowy nowego układu przesyłającego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka". Choć zarząd spółki uznał zarzuty są bezzasadne, to jednak przyznał, że nowy rurociąg zapewnia transfer ścieków sanitarnych w porze suchej.
17.12.2020

Wody Polskie: nowy rurociąg pod Wisłą może uszkodzić wały przeciwpowodziowe

Nowy rurociąg odprowadzający ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka" ułożony pod Wisłą może uszkodzić wały przeciwpowodziowe – obawia się prezes Wód Polskich (WP) Przemysław Daca.
16.12.2020

Ścieki do "Czajki" płyną nowym rurociągiem

Ścieki z lewobrzeżnej Warszawy płyną do oczyszczalni "Czajka" nowym rurociągiem ułożonym pod dnem Wisły – poinformował w poniedziałek na Twitterze prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.
14.12.2020

GAZ-SYSTEM zakończył ważny etap przebudowy gazociągu Goleniów – Police

Spółka w listopadzie br. zakończyła pierwszy etap tej inwestycji, który zakładał realizację przewiertu sterowanego HDD w technologii Intersect pod rzeką Odrą.
02.12.2020

Duże prawdopodobieństwo na ponowny zrzut całości ścieków do Wisły

Mamy duże prawdopodobieństwo na ponowny zrzut całości ścieków do Wisły - poinformował dziś Prezes Wód Polskich. Przekazał, że miasto ma umowę z wojskiem na utrzymanie mostu pontonowego do listopada, ale już teraz zwraca się o przedłużenie tego terminu.
13.11.2020

Ułożono pierwsze 30 m nowego kolektora do "Czajki”

W ciągu pierwszej doby prac pod ziemią ułożono 30 m rurociągu, który ma tworzyć system przesyłający ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka" – poinformowało dziś MPWiK. Do awarii dotychczasowego systemu doszło dwa miesiące temu.
03.11.2020

PERN zakończył przeciąganie nowego rurociągu paliwowego pod dnem Wisły w Płocku

PERN zakończył przeciąganie nowego rurociągu paliwowego pod dnem Wisły w Płocku. Operację przeprowadzono w ramach inwestycji, przy realizacji której wykorzystano technologię HDD, polegającą na wykonywaniu poziomego przewiertu sterowanego pod dnem rzeki.
03.11.2020

Gazociąg Tworóg – Kędzierzyn gotowy do przesyłu gazu

GAZ-SYSTEM zakończył budowę gazociągu Tworóg – Kędzierzyn. Jest to kolejny oddany do eksploatacji odcinek międzynarodowego Korytarza Północ-Południe.
23.10.2020

Wody Polskie: w dokumentacji MPWiK dot. przewiertu pod Wisłą były braki i błędy

W dokumentacji dostarczonej przez MPWiK do Wód Polskich z wnioskiem o wydanie zgody na użytkowanie gruntów pod dnem Wisły, by można było wykonać rurociąg przesyłowy pod dnem rzeki, były braki i błędy - przekazały PGW Wody Polskie. MPWiK mimo wiedzy o tym - jak informują Wody Polskie - nadal nie uzupełnił tych braków.
21.10.2020

PERN coraz bliżej kluczowego momentu w budowie rurociągu pod dnem Wisły

PERN przygotowuje się do zaplanowanego na listopad wciągania nowego rurociągu paliwowego pod dno Wisły w Płocku. Jest to jeden z elementów realizowanego zadania, do którego wykorzystuje się nowoczesną technologię bezwykopową HDD, polegającą na wykonywaniu poziomego przewiertu sterowanego.
21.10.2020

Z ostatniego raportu MPWiK wynika, że do przewiertu pod Wisłą jeszcze daleka droga

Z ostatniego raportu prac MPWiK wynika, że do przewiertu jeszcze daleka droga. W ciągu roku zupełnie się nie przygotowali - napisał dziś prezes Wód Polskich Przemysław Daca. Z kolei MPWiK podało w komunikacie, że początek wiercenia rurociągu zaplanowano na najbliższe tygodnie.
21.10.2020

PERN planuje na listopad wciągnięcie nowego rurociągu paliwowego pod dno Wisły w Płocku

PERN przygotowuje się do zaplanowanego na listopad wciągania nowego rurociągu paliwowego pod dno Wisły w Płocku. Operacja odbędzie się w ramach inwestycji, przy realizacji której wykorzystuje się technologię HDD, polegająca na wykonywaniu poziomego przewiertu sterowanego pod dnem rzeki.
16.10.2020

Trzaskowski: jutro możliwa decyzja ws. rozbiórki mostu pontonowego

Być może już jutro wojsko podejmie decyzję ws. rozbiórki mostu pontonowego, co wiążę się z rozbiorem tymczasowego rurociągu - przekazał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Podkreślił, że od początku było wiadomo, że rozwiązanie to "narażone jest na pogodę".
14.10.2020

MPWiK prowadzi przygotowania do rozpoczęcia wiercenia nowego rurociągu pod dnem Wisły

Prowadzimy intensywne przygotowania do rozpoczęcia wiercenia nowego rurociągu pod dnem Wisły; na placu budowy gotowa jest już m.in. komora startowa, w której zostanie umieszczona specjalna głowica do wykonania przewiertu - przekazało MPWiK.
12.10.2020

Prezes Wód Polskich: Jedna nitka rurociągu pod dnem Wisły to za mało

Jedna nitka rurociągu, którą pod dnem Wisły mają być przesyłane nieczystości z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka", będzie miała zbyt niską wydajność. Część nieoczyszczonych ścieków trafi do Wisły – ocenił dziś prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Przemysław Daca.
29.09.2020

Miasto i MPWiK powinny wykonywać przewiert pod Wisłą równolegle do powstawania mostu pontonowego

Miasto i MPWiK powinny wykonywać przewiert pod Wisłą równolegle do powstawania mostu pontonowego - powiedział dziś prezes Wód Polskich Przemysław Daca, odnosząc do kwestii naprawy systemu przesyłowego ścieków do oczyszczalni "Czajka". Dodał, że rurociąg na moście pontonowym prawdopodobnie będzie funkcjonował maksymalnie do 30 listopada ze względu na pogodę.
27.09.2020

Tymczasowy rurociąg gotowy, od niedzieli ścieki nie trafiają do Wisły

Tymczasowy rurociąg jest gotowy i działa; od niedzieli ścieki z lewobrzeżnych dzielnic miasta nie trafiają już do Wisły - poinformował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Podkreślił jednak, że problem zostanie rozwiązany kompleksowo dopiero w przyszłym roku.
22.09.2020

Radna Warszawy apeluje o powstrzymanie się od oskarżeń w sprawie oczyszczalni Czajka

– Nie ferujmy wyroków, które mogłyby okazać się krzywdzące, dopóki nie uzyskamy fachowej opinii ekspertów w kwestii odpowiedzialności za awarię Oczyszczalni Ścieków „Czajka” – mówi Anna Auksel-Sekutowicz, radna m.st. Warszawy. Po kolejnej awarii kolektorów doprowadzających nieczystości do oczyszczalni zapadła decyzja o budowie awaryjnego systemu, który ma powstrzymać zrzut ścieków do Wisły.
21.09.2020

Gaz-System ukończył przewiert pod Wisłą w ramach budowy gazowego Korytarza Północ-Południe

GAZ-SYSTEM zakończył przewiert HDD (Horizontal Directional Drilling) na trasie inwestycji Pogórska Wola – Tworzeń pomiędzy miejscowościami Kraśniów i Biskupice. Przekroczenie Wisły miało długość 1018 m, a zagłębienie maksymalne wyniosło 38 m poniżej dna rzeki.
18.09.2020

W ciągu dwóch tygodni rozpocznie się tłoczenie ścieków

W ciągu dwóch tygodni zaczniemy tłoczenie ścieków przez rurociąg. Budowa mostu pontonowego jest realizowana zgodnie z zapowiedziami - powiedział w środę wiceprezydent Warszawy Robert Soszyński.
09.09.2020

Szlak żeglowny na Wiśle zamknięty do odwołania w związku z budową mostu pontonowego

Ze względu na budowę mostu pontonowego przez Wisłę w rejonie mostu Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie oraz wykonywania przewiertu pod dnem Wisły, szlak żeglowny od km 520 do 523 będzie zamknięty od godz. 00:00 w dniu 8 września do odwołania - napisała dziś na Twitterze Komenda Stołeczna Policji.
08.09.2020

Rozpoczęła się budowa mostu pontonowego na Wiśle

We wtorek rozpocznie się budowa mostu pontonowego na Wiśle, który będzie podtrzymywać alternatywny kolektor odprowadzający ścieki do warszawskiej oczyszczalni "Czajka". Montaż przeprawy potrwa do czwartku.
08.09.2020

W związku z budową mostu pontonowego na Wiśle szlak żeglowny będzie zamknięty

Ze względu na budowę mostu pontonowego przez Wisłę w rejonie mostu Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie oraz wykonywania przewiertu pod dnem Wisły, szlak żeglowny od km 520 do 523 będzie zamknięty - od północy 8 września do odwołania - poinformowała we wtorek Komenda Stołeczna Policji na Twitterze.
08.09.2020

Trwają przygotowania do budowy tymczasowego kolektora ściekowego

Rury do konstrukcji awaryjnego rurociągu, którym zostaną doprowadzone ścieki z prawobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka", dotarły już na plac budowy po obu brzegach Wisły, nieopodal mostu Marii Skłodowskiej-Curie. Dzisiaj specjaliści łączyli elementy rur.
07.09.2020

Trzaskowski: rozmawiamy o przewiertach pod Wisłą, najważniejsze jest bezpieczeństwo inwestycji

Intensywnie pracujemy nad rozwiązaniami tymczasowymi, by jak najszybciej zatrzymać zrzut ścieków do Wisły; równolegle są rozmowy ws. przewiertów pod Wisłą, czas jest ważny, ale najważniejsze jest bezpieczeństwo inwestycji, dlatego nie poddamy się presji – podkreślił prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.
05.09.2020

Ok. 100 mln zł za budowę rurociągu zastępczego i nowy przewiert pod dnem Wisły

Ok. 100 mln zł będzie kosztowała łącznie budowa zastępczego rurociągu przesyłającego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka" i przewiert pod dnem Wisły nowego kolektora – poinformował w piątek wiceprezydent Warszawy Robert Soszyński.
04.09.2020

Przygotowania do budowy zapasowego rurociągu przez Wisłę

W okolicach zrzutu ścieków do Wisły służby miejskie zagrodziły w piątek drogi prowadzące do rzeki. Wprowadzono objazdy na ścieżkach rowerowych. Na kolektorze ściekowym w godzinach porannych było kilku pracowników MPWiK. Miejsce przyszłej budowy mostu pontonowego oglądało dwóch żołnierzy.
04.09.2020

Wykonawca przesyłu ścieków na moście pontonowym wybrany

Wybraliśmy generalnego wykonawcę awaryjnego układu przesyłowego ścieków na moście pontonowym - poinformował w czwartek warszawski ratusz. Najprawdopodobniej od piątku zacznie się stabilizacja gruntu i zwożenie materiałów pod budowę mostu - zapowiedział.
03.09.2020

Lewica chce kontroli oczyszczalni ścieków w Polsce

Lewica domaga się, by premier Mateusz Morawiecki zlecił kontrolę w oczyszczalniach ścieków w Polsce. Problem nie dotyczy tylko Warszawy, podobnych przypadków jak awaria w "Czajce", w wyniku której ścieki zrzucane są obecnie do Wisły, są w Polsce dziesiątki - podkreślała posłanka Daria Gosek-Popiołek.
03.09.2020

We wtorek rozpocznie się budowa mostu pontonowego na Wiśle w Warszawie

8 września, rozpocznie się budowa mostu pontonowego na Wiśle, który będzie podtrzymywać alternatywny rurociąg odprowadzający ścieki do warszawskiej oczyszczalni "Czajka" - poinformował PAP rzecznik Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Marek Pawlak. Budowa potrwa do czwartku.
03.09.2020

Warszawski ratusz opracował plan naprawy po awarii "Czajki"

Plan naprawy przedstawił w środę wiceprezydent Warszawy Robert Soszyński. Najpierw powstanie most pontonowy z rurociągiem, dzięki czemu nieczystości nie będą już wpadać do Wisły. Równolegle zostaną wykonane przewierty pod rzeką, zamontowane w nich rury przejmą przesył ścieków i pozwolą na demontaż tymczasowego rurociągu na moście pontonowym. Później będzie naprawiany kolektor, który uległ awarii.
02.09.2020

PERN buduje płocki odcinkek rurociągu paliwowego pod dnem Wisły

PERN rozpoczął w Płocku budowę odcinka rurociągu paliwowego, biegnącego pod dnem Wisły. Zastąpi on rurociąg rezerwowy, który po awarii w 2018 r. został wyłączony. Nowy rurociąg zostanie wykonany przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii bezwykopowej, polegającej na poziomych przewiertach.
25.08.2020

Pierwszy odcinek gazociągu Zdzieszowice – Wrocław oddany do eksploatacji

GAZ-SYSTEM uzyskał pozwolenie na użytkowanie gazociągu Brzeg – Zębice – Kiełczów, który jest elementem inwestycji Zdzieszowice – Wrocław.
02.06.2020

Rozpoczęła się budowa sztucznej wyspy na Zalewie Wiślanym (foto, wideo)

Na Zalewie Wiślanym rozpoczęło się usypywanie sztucznej wyspy. To część dużej inwestycji, jaką jest budowa kanału żeglugowego łączącego Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską - podał Urząd Morski w Gdyni.
30.05.2020

Zobacz, jak przebiegają prace na terenie przekopu Mierzei Wiślanej (foto, wideo)

Trwają prace przy inwestycji „Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską”. Dziś tj. 12.05.2020r. budowę odwiedził Grzegorz Witkowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Towarzyszyli mu przedstawiciele wykonawcy – Małgorzata Winiarek-Gajewska, Prezes Zarządu NDI, Dominik Wróblewski, Kierownik Budowy Konsorcjum NDI/BESIX oraz inwestora – Wiesław Piotrzkowski, Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni.
12.05.2020

Świnoujście: Mimo pandemii koronawirusa budowa tunelu kontynuowana

Prace przy budowie tunelu między wyspami Wolin i Uznam w Świnoujściu (Zachodniopomorskie) - pomimo trwającej pandemii koronawirusa - są cały czas prowadzone.
22.04.2020

Zobacz postęp prac na terenie przekopu Mierzei Wiślanej (foto, wideo)

Mimo epidemii koronawirusa, przekop przez Mierzeję Wiślaną nie jest zagrożony, a na miejscu trwają intensywne prace. Aktualnie toczą się roboty kafarowe, polegające na pogrążaniu ścianki szczelnej nabrzeża południowego. Trwają tam także roboty pogłębiarskie i prace zasypowe. W miejscu gdzie powstaje Kanał Żeglugowy trwają wykopy, a urobek z nich jest transportowany i hałdowany w południowej części przekopu. Zostanie on bowiem wykorzystany do budowy obwiedni sztucznej wyspy
21.04.2020

Przekop Mierzei - zobacz aktualne zdjęcia z placu budowy (foto, wideo)

Trwają prace przy inwestycji „Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską”. Aktualnie w części Zatoki Gdańskiej rozpoczęło się pogrążanie ścianki szczelnej nabrzeża południowego. Na terenie przyszłego Kanału Żeglugowego prowadzone są prace ziemne związane z wykopami. Ziemia pozyskana z wykopów pozostaje na terenie inwestycji. Jest transportowana i usypywana w hałdy w południowej części przekopu, a w przyszłych pracach użyta zostanie do wykonania tzw. obwiedni sztucznej wyspy.
02.03.2020

Linia energetyczna pod dnem między jeziorami Płaskie i Jeziorak

Linia energetyczna średniego napięcia, biegnąca do tej pory nad przesmykiem między jeziorami Płaskie i Jeziorak, nie będzie już utrudnieniem dla korzystających z tych akwenów żeglarzy. Kable zostały poprowadzone pięć metrów pod dnem - podała Energa Operator.
05.02.2020

GAZ-SYSTEM zakończył budowę gazociągu Zdzieszowice – Kędzierzyn-Koźle

17 stycznia br. odbył się odbiór końcowy gazociągu Zdzieszowice–Kędzierzyn-Koźle. Jest to pierwszy z pięciu strategicznych gazociągów na terenie Oddziału GAZ-SYSTEM w Świerklanach, którego budowa została już zakończona.
23.01.2020

Gaz-System uruchamia gazociąg Lwówek-Odolanów

Około 750 mln zł kosztowała budowa 168-km gazociągu Lwówek-Odolanów, oddanego do użytku przez Gaz-System. To kolejny krok w dążeniu do suwerenności energetycznej Polski - mówił w piątek pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.
04.10.2019

Gróbarczyk: Przyczyną rozerwania kolektora w warszawskiej oczyszczalni było pęknięcie na połączeniu dwóch rodzajów rur

Przyczyną rozerwania kolektora przesyłającego ścieki do oczyszczalni "Czajka" było pęknięcie rurociągu na połączeniu ze stalową rurą osłonową - poinformował w piątek PAP szef MGWiŻŚ Marek Gróbarczyk. Uszkodzenie połączenia mogło być przyczyną wzrostu ciśnienia, a w efekcie - wybuchu.
30.08.2019

GAZ-SYSTEM podpisał komplet umów na budowę gazociągu Pogórska Wola-Tworzeń

GAZ-SYSTEM w lipcu 2019 r. zawarł umowy na wykonawstwo robót budowlanych dla trzech odcinków gazociągu Pogórska Wola-Tworzeń. Cała inwestycja jest jednym z najdłuższych elementów korytarza gazowego Północ-Południe o długości 168 km. Odcinek I i II zostały przekazane do dyspozycji wykonawcom robót budowlanych już 11 lipca br.
25.07.2019

Gaz-System wybrał wykonawcę interkonektora ze Słowacją

Konsorcjum Budimex Mostostal oraz Mostostal Kraków zostało wybrane na wykonawcę polskiej części gazowego interkonektora Polska-Słowacja - poinformował w poniedziałek w komunikacie polski operator systemu przesyłowego gazu Gaz-System.
22.07.2019

Baltic Pipe: Raporty oddziaływania na środowisko złożone

We wszystkich trzech krajach, przez których obszary morskie będzie przebiegał gazociąg na dnie Morza Bałtyckiego, GAZ-SYSTEM złożył raporty o oddziaływaniu inwestycji na środowisko. Zgodnie z harmonogramem, w Polsce miało to miejsce 28 marca, w Szwecji 19 marca, a w Danii 25 stycznia 2019 r. Projektanci zaplanowali liczne udogodnienia dla środowiska – np. przewierty bezwykopowe.
05.04.2019

Najdłuższy przewiert w Polsce zakończony (foto)

Przejście pod Odrą wykonano na odcinku gazociągu DN 1000 Brzeg – Zębice – Kiełczów. To najdłuższy dotychczas taki przewiert HDD – wynosi 1180 metrów. Inwestycja to ważny fragment gazociągu Zdzieszowice-Wrocław, będącego elementem gazowego korytarza Północ-Południe.
26.03.2019

Płock: W śledztwie ws. wycieku paliwa z rurociągu PERN powołano biegłego

W ramach śledztwa w sprawie wycieku paliwa z biegnącego pod dnem Wisły w Płocku rurociągu PERN, do którego doszło w 2018 r., tamtejsza prokuratura zasięgnie opinii biegłego na temat technicznego utrzymania magistrali oraz przyczyn i skutków jej rozszczelnienia.
18.02.2019

PERN planuje budowę pod dnem Wisły w Płocku rezerwowego rurociągu paliwowego

PERN planuje budowę pod dnem Wisły w Płocku (Mazowieckie) nowego odcinka rezerwowego rurociągu paliwowego i likwidację biegnącej tam części rezerwowej magistrali paliwowej, wyłączonej obecnie z eksploatacji. Spółka ogłosiła przetarg na wykonanie tego zadania.
04.02.2019

Gazociąg Czeszów-Kiełczów gotowy do pracy

GAZ-SYSTEM zakończył budowę gazociągu relacji Czeszów-Kiełczów, stanowiącego element Korytarza Północ-Południe. Wspólnie z pozostałymi gazociągami o średnicy DN 1000 mm tj. Zdzieszowice-Wrocław i Czeszów-Wierzchowice możliwy będzie odbiór zwiększonych ilości surowca ze świnoujskiego Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz w niedalekiej przyszłości z gazociągu Baltic Pipe, który połączy Polskę ze złożami gazu na Szelfie Norweskim.
24.10.2018

Przewiert HDD pod Kanałem Kędzierzyńskim zakończony

Rurociąg o długości 760 m i średnicy 1 016 m przy zastosowaniu metody przewiertu sterowanego HDD został ułożony pod Kanałem Kędzierzyńskim. Przedsięwzięcie wykonano w ramach budowy gazociągu Tworóg-Kędzierzyn-Koźle.
15.10.2018

LOTOS buduje drugi polski gazociąg na Bałtyku

LOTOS Petrobaltic rozpoczął kolejny etap budowy 75-kilometrowego gazociągu łączącego centrum produkcyjne na bałtyckim złożu B8 z elektrociepłownią spółki Energobaltic we Władysławowie. Położony na dnie Bałtyku rurociąg jest teraz zabezpieczany betonowymi matami. Zadanie wykonuje statek wielozadaniowy Sylur.
02.10.2018

Budimex ukończył budowę gazociągu Czeszów-Kiełczów

Zgodnie z zawartą umową, Budimex uzyskał bezusterkowy odbiór końcowy budowy 32,5 km gazociągu wysokiego ciśnienia. Inwestycja jest zlokalizowana na odcinku od Zespołu Zaporowo-Upustowego Czeszów do węzła Kiełczów. Kontrakt był realizowany w ramach budowy gazociągu granica RP (Lasów)-Taczalin-Radakowice-Gałów-Wierzchowice wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi. Całkowita wartość projektu to ponad 63 mln zł.
25.09.2018

Powstaje gazociąg Tworóg-Kędzierzyn Koźle

Zwiększenie bezpieczeństwa i niezawodności przesyłu gazu ziemnego w rejonie województw śląskiego i opolskiego oraz zwiększenie zdolności przesyłowych w skali kraju – to cele, których osiągnięcie ma zapewnić nowy gazociąg Tworóg – Kędzierzyn Koźle.
18.07.2018

Gazownicy wiercą pod Nysą Kłodzką

Ponad pół kilometra liczy przewiert pod Nysą Kłodzką na trasie nowego gazociągu Zdzieszowice – Wrocław. To jeden z najważniejszych i newralgicznych etapów budowy tego 130 kilometrowego gazociągu, który jest ważnym elementem korytarza Północ - Południe - poinformował w środę Gaz - System.
16.05.2018

Zakończył się przewiert pod rzeką San

Sukcesem zakończył się przewiert HDD pod rzeką San, stanowiący część realizowanej przez GAZ-SYSTEM inwestycji budowy gazociągu Hermanowice-Strachocina. Dzięki niemu, bez szkody dla środowiska naturalnego, udało się położyć pod dnem rzeki prawie 1 kilometr gazociągu.
31.12.2017

Wydatki inwestycyjne Gaz-Systemu w 2018 r. wyniosą ok. 1,9 mld zł

Wydatki inwestycyjne Gaz-Systemu w 2018 r. wyniosą ok. 1,9 mld zł - powiedział PAP wiceprezes spółki Artur Zawartko. Jak dodał, Gaz-System koncentruje się na rozbudowie systemu na potrzeby Baltic Pipe oraz na elementach gazowego korytarza Północ-Południe.
14.10.2017

Gaz-System rozpoczął wiercenie pod Sanem otworu dla nowego gazociągu

Operator systemu przesyłowego gazu Gaz-System rozpoczął wiercenie otworu, którym pod rzeką San pobiegnie gazociąg Hermanowice-Strachocina. Poziomy otwór ma liczć ok. 1 km, będzie jednym z najdłuższych tego typu w Polsce.
14.08.2017

Ruszyła budowa gazociągu Hermanowice-Strachocina

W Dydni w województwie podkarpackim ruszyły prace budowlane gazociągu Hermanowice-Strachocina - poinformował w piątek PAP Gaz System. Gazociąg to ważny element wschodniej nitki korytarza gazowego Północ-Południe.
07.07.2017

Przebudują linię energetyczną

Prawie kilometrowy odcinek napowietrznej linii energetycznej Morzyczyn-Police, przerzuconej ponad Odrą, zostanie zdemontowany. W zamian powstanie tam linia kablowa biegnąca pod dnem rzeki. Ma być gotowa w połowie 2016 roku. Inwestorem zadania jest spółka Polskie Sieci Energetyczne, a wykonawcą – Elbud Warszawa.
02.12.2014

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.