• <

Wynik wyszukiwania - "PZŻ" - Wiadomości

Święto kobiecego żeglarstwa już w przyszłym tygodniu

Już w przyszły weekend w dniach 14-16 czerwca, nad malowniczą Zatoką Gdańską, przy molo w Sopocie odbędą się długo wyczekiwane Dr Irena Eris Żeglarskie Mistrzostwa Polski Kobiet. To wyjątkowe wydarzenie sportowe zgromadzi najlepsze żeglarki z całego kraju, które rywalizować będą o tytuł Mistrzyni Polski. W tym roku, aby zachęcić wszystkie zawodniczki stworzono dodatkową klasyfikację, znaną na świecie jako Corinthians - amatorską.
07.06.2024

Zamiast na wakacje pojedzie na igrzyska. Dodatkowa kwalifikacja olimpijska dla Polski

8 kwalifikacja olimpijska dla Polski w żeglarstwie stała się faktem! Polska będzie miała swojego reprezentanta na igrzyskach olimpijskich w klasie ILCA 7. Stało się tak, gdyż z wystawienia swojego zawodnika zrezygnowała szwedzka federacja żeglarska, a Polska była pierwsza na liście rezerwowych. Zespół ds. przygotowań olimpijskich PZŻ rekomendował do startu w igrzyskach Michała Krasodomskiego, a dziś Zarząd Polskiego Związku Żeglarskiego tę rekomendację zatwierdził.
29.05.2024

Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego zakończony

Mało wiatru, mało wyścigów, ale wiele emocji z bycia razem – trzecia część Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego zakończona. W Krynicy Morskiej w ten weekend rywalizowało prawie 500 żeglarzy i żeglarek w 11 klasach regatowych. W sumie, w trzech częściach Pucharu PZŻ, w ciągu 9 dni na Zalewie Wiślanym zaprezentowało się ponad 700 zawodników.
26.05.2024

W Gdyni wręczono żeglarskie nagrody

Kapitan Jerzy Jaszczuk odebrał w piątek w Gdyni Nagrodę im. kapitana Leszka Wiktorowicza 2024, a kapitan Grzegorz Baranowski i Polski Związek Żeglarski zostali uhonorowani nagrodami specjalnymi.
24.05.2024

Tak hartowały się żeglarskie charaktery. Druga część regat o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego za nami

Dzisiaj na Zalewie Wiślanym hartowały się żeglarskie charaktery, a panujące warunki mogły wybić żeglarstwo z głowy niejednemu młodemu człowiekowi. Trzeci, ostatni dzień drugiej części Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego w Krynicy Morskiej obfitował w zwroty akcji, liczne wywrotki i walkę do samego końca.
23.05.2024

Polski Związek Żeglarski odsłania olimpijskie karty. Kolejne rekomendacje imienne

Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak w klasie 49erFX oraz Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki w klasie 49er uzyskali rekomendację Zespołu ds. Przygotowań Olimpijskich Polskiego Związku Żeglarskiego do reprezentowania Polski w igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Rekomendacja wymaga formalnego zatwierdzenia przez Zarząd Polskiego Związku Żeglarskiego, a następnie przez zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
17.05.2024

MŚ w klasie Formula Kite – spadek Damasiewicz na ósme miejsce

Julia Damasiewicz spadła czwartego dnia mistrzostw świata w Hyeres w żeglarskiej olimpijskiej klasie Formula Kite z siódmego na ósme miejsce. U mężczyzn Maksymilian Żakowski (oboje OŚ AZS Poznań) otwiera drugą „10”. Medaliści wyłonieni zostaną w niedzielę.
17.05.2024

STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi Sponsorem Głównym Polskiej Ligi Żeglarskiej

W dniu 12 maja 2024 doszło do podpisania umowy sponsoringowej pomiędzy STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi Sp. z o.o., a Polską Ligą Żeglarską. STBU nabyło prawa Sponsora Głównego rozgrywek, które obecnie są najbardziej dynamicznie rozwijającym się projektem żeglarskim w Polsce.
17.05.2024

Maja Dziarnowska z rekomendacją na igrzyska

Maja Dziarnowska uzyskała rekomendację Zespołu ds. Przygotowań Olimpijskich Polskiego Związku Żeglarskiego do reprezentowania Polski w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w windsurfingowej klasie iQFoil. Rekomendacja wymaga formalnego zatwierdzenia przez Zarząd PZŻ, a następnie przez zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
16.05.2024

ME w klasie 49er – dwie polskie kobiece załogi w wyścigu medalowym

Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak oraz Gabriela Czapska i Hanna Rajchert popłyną w niedzielę w La Grande Motte we Francji w wyścigu medalowym mistrzostw Europy w żeglarskiej olimpijskiej klasie 49erFX. W klasie 49er mężczyzn czekają jeszcze dwa starty.
11.05.2024

Polacy zaczynają mistrzostwa Europy. Stawką medale i nominacja na igrzyska

We wtorek 7 maja, we francuskim La Grande Motte rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w żeglarskiej klasie 49er i 49erFX. W tej pierwszej srebrnego medalu zdobytego rok temu bronić będą Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki, ale stawka tych regat jest dużo większa. Aż trzy polskie załogi rywalizują bowiem o imienną kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024.
06.05.2024

Polacy liderami w żeglarskim Pucharze Świata na Majorce

Paweł Tarnowski w windsurfingowej klasie iQFoil oraz załoga Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki w klasie 49er prowadzą w klasyfikacji generalnej regat o Puchar Księżniczki Zofii. Regaty te odbywają się na Majorce, mają rangę Pucharu Świata i dla żeglarzy są jednym z najważniejszych sprawdzianów formy przed zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi. Medalistów poznamy w sobotę 6 kwietnia.
04.04.2024

Polscy windsurferzy z medalami na iQFoil Games

Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot) wywalczył srebrny medal, a Michał Polak (Gdański Klub Żeglarski) brązowy medal w regatach międzynarodowego cyklu iQFoil Games. Z hiszpańskiego Kadyksu z medalami w olimpijskiej klasie iQFoil wraca także polska windsurfingowa młodzież.
11.03.2024

Mistrzostwa świata olimpijskim testem polskich windsurferów

Ponad 200 zawodników i zawodniczek z 45 krajów rozpoczyna w poniedziałek 29 stycznia mistrzostwa świata w żeglarskiej klasie iQFoil. To nowa windsurfingowa konkurencja w programie Igrzysk Olimpijskich, a dla wszystkich żeglarzy regaty te będą pierwszym poważnym testem przedolimpijskim. Mistrzostwa świata odbędą się na kanaryjskiej wyspie Lanzarote, a na starcie stanie 13 reprezentantów Polski.
28.01.2024

Polki rozpoczynają żeglarskie mistrzostwa świata. W tle walka o Igrzyska Olimpijskie

Agata Barwińska (SSW MOS Iława) oraz Wiktoria Gołębiowska (UKŻ Wiking Toruń) w najbliższy piątek rozpoczynają rywalizację w Mistrzostwach Świata klasy ILCA 6. Regaty odbędą się w Mar del Plata w Argentynie i potrwają do środy 10 stycznia. Stawką są medale, ale w tle toczy się wewnętrzna rywalizacja o imienną przepustkę na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024.
04.01.2024

Rok 2023 w polskim żeglarstwie: ostatnia prosta przed Igrzyskami

Cztery kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024, medale imprez rangi mistrzowskiej zarówno wśród seniorów, jak i w kategoriach młodzieżowych, dominacja światowa polskich żeglarzy z niepełnosprawnościami, ponadto sukcesy organizacyjne – rok 2023 dla polskiego żeglarstwa z pewnością był okresem pełnym wyzwań. "Czy był to rok udany? Nigdy nie jest tak dobrze, aby nie mogło być jeszcze lepiej", mówi Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego.
30.12.2023

Rozdanie nagród Pomorskiego Związku Żeglarskiego. Wskazano najlepszych w 2023 roku

Rozdanie nagród Pomorskiego Związku Żeglarskiego za największe osiągnięcia żeglarskie mijającego sezonu żeglarskiego na Pomorzu odbyło się podczas XV Pomorskiej Gali Żeglarskiej w historycznej sali „Nieba polskiego” w Gdańsku.
25.11.2023

Brązowy medal Maćka Rutkowskiego jak nagroda pocieszenia

Maciej Rutkowski (AZS Poznań) brązowym medalistą zawodowego cyklu PWA World Tour Windsurfing w slalomie! W finałowych regatach w Japonii Polak zajął czwarte miejsce i niestety nie udało mu się obronić tytułu mistrza świata wywalczonego w roku ubiegłym. Absolutnie nie można jednak mówić o porażce. Kolejny rok na podium tego prestiżowego cyklu to wydarzenie bez precedensu w historii polskiego żeglarstwa.
19.11.2023

Mistrzostwa Europy w klasie 49er. 11 polskich załóg na starcie w portugalskiej Vilamourze

11 polskich załóg weźmie udział w portugalskiej Vilamourze w mistrzostwach Europy w klasach 49er, 49erFX oraz Nacra 17, które są również olimpijską kwalifikacją. Ostatnie w tym roku liczące się żeglarskie regaty w kat. seniorów rozpoczną się w środę, a zakończą w poniedziałek.
07.11.2023

Mistrzostwa Europy klasy olimpijskiej – blisko medali, ale wciąż bez kwalifikacji

Bardzo dobrze spisali się polscy kitesurferzy w mistrzostwach Europy olimpijskiej klasy Formula Kite. Aż troje z nich uplasowało się w pierwszej dziesiątce. Z angielskiego Portsmouth wyjeżdżają jednak z dużym niedosytem, gdyż nie udało im się wywalczyć kwalifikacji do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich. Ostatnia szansa na przepustkę do Paryża w przyszłym roku.
26.09.2023

17 września w Iławie odbędzie się Wielki Finał PGE PolSailing 2023

W niedzielę 17 września w Iławie odbędzie się Wielki Finał PGE PolSailing 2023, czyli podsumowanie ogólnopolskiego programu edukacji żeglarskiej PGE PolSailing. Na Jezioraku odbędą się m.in. regaty dla dzieci na łódkach Optimist oraz na windsurfingu. Nie zabraknie atrakcji na lądzie.
13.09.2023

Niespodzianki w żeglarskich mistrzostwach Polski

Cztery dni rywalizacji, prawie 250 zawodników, 6 klas regatowych i wiatru jak na lekarstwo - tak w jednym zdaniu można podsumować mistrzostwa Polski w żeglarstwie klas olimpijskich, które odbywały się w Pucku.
10.09.2023

Olimpijski ceremoniał i regaty w deszczu i gradzie. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w żeglarstwie

Z wielką pompą rozpoczęła się w środę w Pucku żeglarska część XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich „Śląskie 2023”. W pierwszej fazie zmagań na Zatoce Puckiej w klasach ILCA 4 (U-16) oraz iQFoil (U-17) rywalizuje 131 zawodniczek i zawodników z 35 klubów z 12 województw. Medaliści wyłonieni zostaną w sobotę. Z kolei w dniach 15-19 sierpnia na tym akwenie rywalizować będą przedstawiciele klas Optimist i L’Equipe.
09.08.2023

Darmowe zajęcia żeglarskie w ramach programu PGE PolSailing. Jeszcze są wolne miejsca

18 godzin darmowych zajęć żeglarskich pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej dla każdego zapisanego dziecka to tylko jedna z wielu zalet Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej PGE PolSailing. Program jest realizowany w 34 ośrodkach i 13 województwach. Można jeszcze zgłosić chęć udziału.
03.08.2023

Trzecie miejsce polskich żeglarzy w Lidze Mistrzów

Polska załoga Yacht Club Gdańsk ze sternikiem Igorem Tarasiukiem wywalczyła brązowy medal w finałowych regatach Sailing Champions League. To pierwszy, historyczny medal polskiego żeglarstwa w żeglarskiej Lidze Mistrzów, w której rywalizują najlepsze klubowe załogi z całego świata.
26.07.2023

Andrzej Lutomski zostanie uhonorowany w Alei Żeglarstwa Polskiego

Tablica legendarnego trenera i wychowawcy wielu pokoleń żeglarzy, Andrzeja Lutomskiego, zostanie odsłonięta w sobotę 24 czerwca w Alei Żeglarstwa Polskiego w Gdyni.
21.06.2023

Polscy żeglarze gotowi do olimpijskiego testu w Marsylii

Od 9 do 16 lipca w Marsylii odbędą się regaty Paris 2024 Test Event. Weźmie w nich udział 9 reprezentantów Polski. Będzie to pierwsza okazja dla żeglarzy, by sprawdzić się w warunkach regatowych jak najbardziej zbliżonych do tych podczas Igrzysk Olimpijskich.
19.06.2023

Tegoroczni maturzyści medalistami żeglarskich mistrzostw Europy

Julia Damasiewicz (AZS Poznań) zdobyła srebrny medal, a Magdalena Woyciechowska (Sopocki Klub Żeglarski) medal brązowy w mistrzostwach Europy do lat 21 w olimpijskiej klasie Formula Kite. W ścisłej czołówce znaleźli się także inni Polacy. Regaty rozegrano w Torre Grande na Sardynii. Na starcie stanęło 63 zawodników i zawodniczek, w tym 13 reprezentantów Polski.
29.05.2023

Doświadczenie kontra młodość. Regaty o Puchar PZŻ zakończone

To było starcie żeglarskich rutyniarzy z utalentowaną młodzieżą – tak można podsumować drugą część Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego. Na Zalewie Wiślanym w Krynicy Morskiej rywalizowano w klasach olimpijskich oraz w nieolimpijskiej klasie OK Dinghy. Faworyci nie zawiedli.
29.05.2023

Prawie 500 żeglarzy na otwarciu sezonu w Krynicy Morskiej

Kilkuset zawodników i zawodniczek rywalizowało w Krynicy Morskiej w regatach o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego, które tradycyjnie już otwierają sezon żeglarski w Polsce. Regaty przeprowadzono na Zalewie Wiślanym, a o medale i punkty kwalifikacyjne do regat rangi mistrzostw świata i Europy walczyli przedstawiciele klas nieolimpijskich.
22.05.2023

Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch z brązowym medalem w regatach Pucharu Świata

Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch (AZS AWFiS Gdańsk / PGE Sailing Team Poland) zdobyli brązowy medal w regatach Pucharu Świata French OIympic Week w olimpijskiej klasie 49er. Regaty zostały rozegrane w Hyeres na Lazurowym Wybrzeżu, wzięło w nich udział około 1000 żeglarzy i żeglarek, w tym 30 reprezentantów Polski.
30.04.2023

Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki tuż za podium

4 miejsce załogi Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki (AZS AWFiS Gdańsk) w Lanzarote International Regatta w żeglarskiej, olimpijskiej klasie 49er. Polacy mieli szansę na podium, ale w podwójnie punktowanym wyścigu medalowym popełnili drobny błąd i nie obronili trzeciego miejsca zajmowanego po serii kwalifikacyjnej. Mimo niedosytu, czwarte miejsce polskiej załogi jest dużym sukcesem, gdyż regaty te były bardzo silnie obsadzone.
13.02.2023

Paweł Tarnowski wygrywa regaty Pucharu Świata w olimpijskiej klasie iQFoil

Paweł Tarnowski (Sopocki Klub Żeglarski) w nieprawdopodobnych okolicznościach wygrywa regaty Pucharu Świata International iQFoil Games w olimpijskiej klasie iQFOiL Regaty odbyły się na kanaryjskiej wyspie Lanzarote, a wzięło w nich udział 84 zawodników i 66 zawodniczek.
29.01.2023

Zasady kwalifikacji żeglarzy do igrzysk olimpijskich Paryż 2024

W tym roku polscy żeglarze rozpoczynają walkę o olimpijskie paszporty. Najpierw trzeba wywalczyć kwalifikację dla kraju, a w następnej kolejności zawodnicy i zawodniczki rywalizować będą o nominację imienną na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024. W każdej z 10 żeglarskich konkurencji olimpijskich na igrzyskach może wystartować jeden reprezentant (załoga) z danego kraju.
27.01.2023

Poznaliśmy mistrzów Polski w żeglarskich klasach olimpijskich

Mistrzostwa Polski w żeglarskich klasach olimpijskich za nami. W Gdańsku Górkach Zachodnich rywalizowało ponad 150 zawodników i zawodniczek. Medale rozdano w klasach ILCA 6, ILCA 7 i 470. W windsurfingowej klasie iQFoil nie udało się rozegrać żadnego wyścigu z uwagi na zbyt słaby wiatr.
25.09.2022

Gdynia Sailing Days. Pierwszy etap za nami

Piotr Trella (MKŻ Arka Gdynia) mistrzem Polski juniorów młodszych w klasie O’pen Skiff, w rozgrywkach Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej triumf załogi Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego, w klasie Micro najlepsza okazała się załoga 77 Racing Gdańsk, a w klasie Delphia 24OD triumfowała załoga MKS Marina Szczecin – to najważniejsze wyniki pierwszego etapu Gdynia Sailing Days. Regaty rozpoczęły się w piątek w Gdyni i potrwają do 18 lipca.
04.07.2021

Ukazały się przepisy regatowe żeglarstwa 2021-2024

Biuro Polskiego Związku Żeglarskiego uprzejmie informuje, że w sprzedaży dostępne są Przepisy regatowe żeglarstwa 2021-2024. Koszt przepisów to 70 zł.
24.03.2021

PZŻ zawiesza egzaminy na patenty żeglarskie oraz patenty i licencje motorowodne

Egzaminy na uprawnienia do uprawiania turystyki wodnej wstrzymane do 9 kwietnia. Taka jest oficjalna interpretacja przepisów zawartych w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. poz. 512).
24.03.2021

Wnioski po naradzie szkoleniowej PZŻ

System szkolenia na stopnie żeglarskie, standard egzaminowania i działalności szkół żeglarskich, metodyka szkolenia instruktorskiego – to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas tegorocznej Narady Szkoleniowej Polskiego Związku Żeglarskiego. Odbyła się ona w formie wirtualnej na platformie ClickMeeting.
15.03.2021

Przed nami mistrzostwa świata klasy 470 i mistrzostwa Europy klasy RS:X

Przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Tokio wkraczają w decydującą fazę. Już w nadchodzącym tygodniu polscy żeglarze i żeglarski rywalizować będą o medale mistrzostw świata i Europy. O te pierwsze, w klasie 470 powalczy załoga Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar, a w czempionacie Starego Kontynentu w klasie RS:X swoją formę zweryfikują Zofia Klepacka, Piotr Myszka, Maja Dziarnowska i Radosław Furmański. Gospodarzem obu mistrzowskich imprez jest Vilamoura w Portugalii.
06.03.2021

Klubowe Mistrzostwa Polski – powiększone obie ligi, nowe jachty i akwen

Ekstraklasa oraz I liga Polskiej Ligi Żeglarskiej liczyć będą po 18, a nie jak ostatnio, 12 teamów. Zawodnicy mają pływać na nowych jachtach i po raz pierwszy zawitają na Zalew Zegrzyński. Inauguracyjne regaty Klubowych Mistrzostw Polski PZŻ zaplanowano w kwietniu w Sopocie.
25.02.2021

Narada Szkoleniowe PZŻ - dzień 1. otwarty dla wszystkich!

6-7 marca br. odbędzie się Narada Szkoleniowa Polskiego Związku Żeglarskiego. W związku z sytuacją epidemiczną, narada przeprowadzona zostanie w formie wirtualnej na platformie ClickMeeting.
23.02.2021

Konwent PZŻ w tym roku online

Czwarty Konwent Okręgowych Związków Żeglarskich i Stowarzyszeń Klas Regatowych za nami. Spotkanie ma na celu bezpośredni przepływ informacji pomiędzy władzami PZŻ, a przedstawicielami struktur lokalnych i władz klas regatowych.
12.02.2021

Polski Związek Żeglarski i MOPR ostrzegają przed wchodzeniem na lód

Polski Związek Żeglarski i MOPR oraz policja apelują do żeglarzy lodowych o zachowanie szczególnej ostrożności przy wchodzeniu na lód, "szczególnie podczas zajęć z dziećmi i młodzieżą". "Na mazurskich jeziorach lodu nie brakuje, ale nie jest on równomierny" - poinformowano.
11.02.2021

Polacy odpowiedzialni za strategiczne tematy dla rozwoju światowego żeglarstwa

Troje Polaków znalazło się w składach nowych Komisji World Sailing. Zarząd światowej federacji żeglarskiej dokonał też wewnętrznego podziału obowiązków. Tomasz Chamera, wiceprezydent World Sailing i jednocześnie prezes PZŻ odpowiadać będzie m.in. za współpracę z MKOl oraz organizację igrzysk olimpijskich.
04.02.2021

Narodowe Centrum Żeglarstwa w światowej elicie

Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFiS Gdańsk oficjalnym certyfikowanym ośrodkiem szkoleniowym światowej federacji żeglarskiej. Certyfikat World Sailing Aproved Training Centre ma najwyższą w światowym żeglarstwie kategorię C. Na świecie, oprócz NCŻ są tylko dwa takie ośrodki – w Singapurze i na Malcie.
13.01.2021

Kursokonferencja Trenerów PZŻ w nowej, internetowej formule

Dwudniowa Kursokonferencja Trenerów PZŻ, czyli cykliczne spotkanie, służące podnoszeniu kwalifikacji i kompetencji żeglarskiej kadry szkoleniowej, zwykle odbywało się w Narodowym Centrum Żeglarstwa AWFiS w Górkach Zachodnich przy osobistym udziale uczestników. Tym razem, z powodu obostrzeń sanitarnych, szkolenie, które zgromadziło niemal setkę trenerów, odbyło się online, przy wykorzystaniu platformy ClickMeeting.
11.12.2020

ClickMeeting Partnerem Technologicznym PZŻ

ClickMeeting, platforma do pracy zdalnej, Partnerem Technologicznym Polskiego Związku Żeglarskiego. Dzięki nawiązaniu współpracy, bieżące zarządzanie związkiem i codzienna praca operacyjna w dobie pandemii stały się łatwiejsze i bardziej efektywne.
27.11.2020

Kursokonferencja trenerów i instruktorów żeglarstwa PZŻ

Polski Związek Żeglarski zaprasza do wzięcia udziału w corocznej Ogólnopolskiej konferencji Trenerów i Instruktorów Polskiego Związku Żeglarskiego w terminie 3-4.12.2020 r. W tym roku w nieco zmienionej formie mianowicie online na platformie clickmeeting.
24.11.2020

Biuro PZŻ przechodzi w tryb pracy zdalnej

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną i wzrostem ryzyka zarażenia się wirusem SARS-CoV-2, Biuro Polskiego Związku Żeglarskiego znajdujące się na Stadionie Narodowym w Warszawie przechodzi w tryb pracy zdalnej i nie będzie obsługiwać bezpośrednio interesantów do odwołania. Pracownicy Biura PZŻ nadal będą prowadzić obsługę klubów żeglarskich oraz innych interesantów poprzez środki komunikacji elektronicznej.
19.10.2020

Wystartował konkurs o Nagrodę Polskiego Związku Żeglarskiego Błękitny Spinaker

Wystartowała 14. edycja konkursu o Nagrodę Polskiego Związku Żeglarskiego Błękitny Spinaker. Nominacje i nagrody są przyznawane osobom fizycznym lub prawnym oraz jednostkom organizacyjnym nieposiadającym osobowości prawnej, które poprzez promocję żeglarstwa turystycznego i rekreacyjnego, wartości i tradycji żeglarskich tworzą pozytywny wizerunek turystyki żeglarskiej, wspierają lokalne środowiska żeglarskie oraz propagują żeglarstwo szczególnie wśród dzieci i młodzieży.
16.10.2020

Medaliści olimpijscy i multimedaliści mistrzostw świata na starcie ME w klasie Laser

Już jutro w Gdańsku rozpoczynają się mistrzostwa Europy w klasie Laser. Do Górek Zachodnich przyjechały wielkie sławy światowego żeglarstwa, na starcie nie zabraknie mistrzów olimpijskich, multimedalistów mistrzostw świata i Europy. W klasie Laser Radial zobaczymy wszystkie medalistki ostatnich igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.
07.10.2020

Drugie oświadczenie Tomasza Chamery w sprawie jachtu Sharki

W mediach społecznościowych trwa dyskusja pomiędzy Polskim Związkiem Żeglarskim a armatorem jachtu Sharki odnośnie postępowania inspektorów MZT PZŻ w procesie ubiegania się o świadectwo pływalności jachtu, wymagane do przepłynięcia z portu Cuxhaven do Szczecina po prowizorycznej naprawie jachtu wyciągniętego z wody po zatonięciu.
02.10.2020

Rozmowa z prezesem Pomorskiego Związku Żeglarskiego

O relacjach z PZŻ, niechwaleniu się sukcesami, konkretach w działaniu i nie tylko morskim charakterze pomorskiego żeglarstwa, w rozmowie z Piotrem Kulą, opowiada Bogusław Witkowski, prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego.
01.08.2020

Zgłoś się do programu PolSailing 2020

PolSailing 2020, czyli Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej wystartował! Polski Związek Żeglarski, który wraz z Ministerstwem Sportu jest organizatorem programu, rozpoczął nabór do jego 8 edycji.
22.07.2020

Druga runda Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej w Sopocie

Załoga Yacht Klub Polski Gdynia triumfowała w drugiej rundzie Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej. W Sopocie udało się rozegrać 12 wyścigów w słabowiatrowych warunkach. Miejsca na podium uzupełniły załogi Yacht Clubu Gdańsk i Giżyckiej Grupy Regatowej. Liderem rankingu Ekstraklasy żeglarskiej został YKP Gdynia.
20.07.2020

Przyszli olimpijczycy poszukiwani!

Jesteś młodym człowiekiem (16-21 lat) i marzysz o medalu olimpijskim? Polski Związek Żeglarski może pomóc spełnić Twoje marzenie! Startuje kolejny nabór do programu #kiteracing2024!
18.07.2020

Przemysław Miarczyński bezkonkurencyjny na foilu

Przemysław Miarczyński nie dał szans rywalom i zdecydowanie wygrał regaty o Puchar Burmistrza Miasta Puck w windsurfingu na foilu. Po raz pierwszy w historii na starcie Open Foil Race mieliśmy niemal całą windsurfingową kadrę narodową kobiet i mężczyzn. W sumie w zawodach wystartowało 41 żeglarzy i żeglarek.
07.07.2020

Energa wspiera żeglarzy z 77 Racing Team

Energa aktywnie wspiera polskich żeglarzy. Grupa nawiązała właśnie współpracę z mistrzami świata w żeglarstwie w klasie Micro - drużyną 77 Racing Team, która nosi już w swojej nazwie „Energę”.
26.06.2020

Federacja Związków Zawodowych Marynarzy i Rybaków

Federacja Związków Zawodowych Marynarzy i Rybaków,fedmaryb,Międzynarodowa Organizacja Transportowców,ITF,Związki zawodowe marynarzy i portowców,ETF,OPZZ,FZZMiR,Związek Zawodowy \"DALPORT\",Związek Zawodowy Marynarzy PŻM,Międzyzakładowy Związek Zawodowy przy PŻB SA,Związek Zawodowy Pracowników Urzędu Morskiego Szczecin,

Dziękujemy za wysłane grafiki.