• <
escort_980x120_gif_2020

Medaliści olimpijscy i multimedaliści mistrzostw świata na starcie ME w klasie Laser

ew

07.10.2020 09:42 Źródło: PZŻ
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Medaliści olimpijscy i multimedaliści mistrzostw świata na starcie ME w klasie Laser

Partnerzy portalu

Medaliści olimpijscy i multimedaliści mistrzostw świata na starcie ME w klasie Laser - GospodarkaMorska.pl
fot. Robert Hajduk ShutterSail

Już jutro w Gdańsku rozpoczynają się mistrzostwa Europy w klasie Laser. Do Górek Zachodnich przyjechały wielkie sławy światowego żeglarstwa, na starcie nie zabraknie mistrzów olimpijskich, multimedalistów mistrzostw świata i Europy. W klasie Laser Radial zobaczymy wszystkie medalistki ostatnich igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Marit Bouwmeester (Holandia) zdobyła w Rio złoty medal, jest też czterokrotną mistrzynią świata w klasie Laser Radial.  Annalise Murphy (Irlandia) w Brazyli wywalczyła srebrny medal, a brąz zdobyła wtedy Anne Marie Rindom (Dania). Dunka jest także aktualną mistrzynią Europy i ubiegłoroczną mistrzynią świata. Do grona kandydatek do medalu zaliczyć też można Emma Plasschaert (Belgia), mistrzynię świata z 2018 roku. Czy szyki pokrzyżują faworytkom Polki, z Magdaleną Kwaśną, piątą zawodniczką ostatnich mistrzostw świata na czele?

W klasie Laser Standard tytułu mistrza Europy bronić będzie Brytyjczyk Lorenzo Chiavarini. Wśród faworytów jest też  Philipp Buhl. Niemiec to aktualny mistrz świata, który potwierdził wysoką formę wygrywając niedawno regaty Kieler Woche. Wysoko stoją też akcje Tonci Stipanovica. Chorwat to srebrny medalista olimpijski z Rio i brązowy medalista ostatnich mistrzostw świata. Chrapkę na medal ma również Pavlos Kontides. Cypryjczyk to wicemistrz olimpijski z Londynu w klasie Laser Standard, dwukrotny mistrz świata i mistrz Europy z 2018 roku. Jak z największymi gwiazdami klasy Laser Standard poradzą sobie Polacy? Tadeusz Kubiak i Jakub Rodziewicz to aktualnie liderzy naszej kadry, ale niespodziankę chce sprawić Maciej Grabowski. Najlepszy polski żeglarz w historii klasy Laser zakończył karierę wiele lat temu, od czasu do czasu, z sukcesami startuje w regatach Mastersów, ale kilka tygodni temu pokazał klasę i w mistrzostwach Polski seniorów zdobył brązowy medal. Startu w mistrzostwach Europy na domowym akwenie nie mógł sobie zatem odpuścić.

W klasie Laser Radial mężczyzn ciekawi jesteśmy występu Przemysława Machowskiego, który nie tak dawno cieszył się z tytułu wicemistrza Europy klasy Laser 4.7, a nieco ponad rok temu zdobył brązowy medal mistrzostw Europy juniorów w klasie Laser Radial. Regaty w Gdańsku potrwają do wtorku 13 października.

Strona wydarzenia:
https://eurilca.eu/event/event.php?id=172

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.