• <
escort_980x120_gif_2020

Przyszli olimpijczycy poszukiwani!

18.07.2020 17:20 Źródło: PZŻ

Partnerzy portalu

Przyszli olimpijczycy poszukiwani! - GospodarkaMorska.pl
fot. PZŻ

Jesteś młodym człowiekiem (16-21 lat) i marzysz o medalu olimpijskim? Polski Związek Żeglarski może pomóc spełnić Twoje marzenie! Startuje kolejny nabór do programu #kiteracing2024!

PZŻ szuka nowych utalentowanych sportowców, którzy na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024r powalczą o medal. Program jest adresowany także do osób które nie pływają jeszcze na Kite. Szukamy doświadczonych zawodników z innych klas żeglarskich m.in: windsurfing (RS:X, Bic Techno, Formuła Windsurfing), Optimist, 49er, 29er, Nacra, bojery.

Osoby z innych dyscyplin sportowych takich jak surfing, snowboarding, skateboarding, wakeboarding, narciarstwo, itp. są jak najbardziej mile widziane i pożądane.

- Naszym celem jest wyselekcjonowanie i wyszkolenie światowej klasy zawodników z potencjałem do zdobycia złotego medalu w konkurencji Formuła Kite na Igrzyskach Olimpijskich 2024 w Paryżu oraz kolejnych igrzyskach, a po drodze także w imprezach rangi mistrzowskiej. Formula Kite to najmłodszy, ale jednocześnie najnowocześniejszy i najszybszy sport żeglarski na świecie. Zawody rozgrywane są zwykle na krótkich, dynamicznych trasach pod wiatr i z wiatrem. Jeden wyścig trwa około dziesięć minut. Zawodnicy używają zarejestrowanego, wyspecjalizowanego sprzętu tzw. high performance, na które składają się deski z hydroskrzydłami oraz latawce komorowe. Tworzy to w zasadzie wrażenie jakby leciało się nad wodą z prędkością nawet do 40 węzłów czyli około 75 km/h. World Sailing, czyli organizacja zarządzająca światowym żeglarstwem, potwierdziła w maju ubiegłego roku komplet medali dla Kiteboardingu na Igrzyska w Paryżu 2024 dla mieszanej drużyny damsko-męskiej, gdzie wyścigi odbywać się będą na zasadzie sztafety - mówi Tomasz Janiak, trener Kadry Kiteracing 2024 PZŻ.

Więcej informacji na temat zgłoszeń na: pya.org.pl


Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.