• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Wydano ostrzeżenie przed sztormem na Bałtyku

gm

01.02.2023 09:15 Źródło: PAP

Partnerzy portalu

Wydano ostrzeżenie przed sztormem na Bałtyku - GospodarkaMorska.pl

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed sztormem na Bałtyku w środkowej i wschodniej części strefy brzegowej. Wiatr ma wiać w porywach do 9 w skali Beauforta.

Ostrzeżenie drugiego stopnia zostało wydane dla środkowej i wschodniej strefy brzegowej, czyli dla obszaru od Latarni Gąski (woj. zachodniopomorskie) do wschodniej granicy państwa. Synoptycy prognozują, że będzie wiał wiatr zachodni z prędkością od 30 do 60 km/h, czyli od 5 do 6 w skali Beauforta. W porywach wiatr może osiągnąć prędkość od 75 km/h do 87 km/h czyli od 8 do 9 w skali Beauforta.

Ostrzeżenie obowiązuje w środę od godz. 7 do godz. 19.

Ostrzeżenia drugiego stopnia są wydawane, gdy przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Ponadto, IMGW wydało ostrzeżenie hydrologiczne pierwszego stopnia przed gwałtownym wzrostem stanów wody w Bałtyku.

Synoptycy IMGW wskazali w komunikacie, że w związku z prognozowaną sytuacją meteorologiczną i wysokim napełnieniem Bałtyku (31 stycznia br. - 526 cm) na Wybrzeżu Wschodnim są przewidywane wahania i wzrosty poziomów wody do strefy stanów wysokich, lokalnie z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych

Ostrzeżenie hydrologiczne obowiązuje w środę do godz. 10.

Fot. Depositphotos

Dziękujemy za wysłane grafiki.