• <
smartre_2023

Wyciąganie z wody straconych podczas sztormu kontenerów potrwa ponad miesiąc

PMK

15.12.2020 06:57 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Wyciąganie z wody straconych podczas sztormu kontenerów potrwa ponad miesiąc

Partnerzy portalu

Wyciąganie z wody straconych podczas sztormu kontenerów potrwa ponad miesiąc - GospodarkaMorska.pl
ONE

Rozpoczął się proces usuwania z wody kontenerów, które wypadły podczas sztormu ze statku ONE Apus. Pozwolenie na operację wydała japońska straż przybrzeżna – podał właściciel jednostki.

Kontenerowiec wciąż jest zacumowany w Porcie Kobie, gdzie dotarł 8 grudnia, po tym jak stracił około 1,816 kontenerów 30 listopada w czasie podróży przez Pacyfik. Operacja usuwania boxów potrwa ponad miesiąc.

- Ostrożne usuwanie kontenerowców zgodnie z harmonogramem ustalonym przez planistów sztauerskich zajmie ponad miesiąc, a bezpieczeństwo będzie priorytetem numer jeden. Po rozładowaniu każdy z nich zostanie oceniony, a po zakończeniu wyładunku zostanie przeprowadzona pełna ocena uszkodzeń statku i późniejszych napraw - czytamy w dzisiejszej aktualizacji.

ONE Apus to kontenerowiec o ładowności 14 tys. TEU, wybudowany w 2019 roku. Jednostka ma 364 metrów długości i pływa pod japońską banderą. Statek obsługuje serwis Far East Pacific 2 armatora Ocean Network.

Wśród utraconych kontenerów znalazło się 64 kontenerów z towarami niebezpiecznymi, w tym 54 z fajerwerkami, osiem z bateriami i dwa z ciekłym etanolem.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.