• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Wszystko o morskiej energetyce wiatrowej na nowej podyplomówce UG

AK

29.09.2021 12:01 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Wszystko o morskiej energetyce wiatrowej na nowej podyplomówce UG

Partnerzy portalu

Wszystko o morskiej energetyce wiatrowej na nowej podyplomówce UG - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Centrum Zrównoważonego Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego przy współpracy z Wydziałem Nauk Społecznych i Wydziałem Prawa i Administracji rozpoczęło rekrutację na I edycję studiów podyplomowych morska energetyka wiatrowa.

Celem studiów jest przekazanie uczestnikom kompleksowej wiedzy z zakresu morskiej energetyki wiatrowej zapewniającej specjalistyczny i wszechstronny rozwój kompetencji zgodnie z programem studiów. W programie studiów podyplomowych znajdują się zagadnienia z zakresu: terminologii morskiej energetyki wiatrowej (MEW), uwarunkowań międzynarodowych i unijnych MEW, kompetencji podmiotów zaangażowanych w MEW, funkcji morskiego planowania przestrzennego, transformacji energetycznej i zarządzania potencjałem morskiej energetyki wiatrowej, oraz procedur administracyjnych realizacji morskich farm wiatrowych (MFW), bezpieczeństwa ich eksploatacji i kontroli wytwarzania energii z MFW, a także zarządzania ryzykiem działalności gospodarczej w sektorze morskiej energetyki wiatrowej. Zajęcia prowadzą nauczyciele akademiccy specjalizujący się w poszczególnych zagadnieniach, posiadający bogate doświadczenie praktyczne oraz zaproszeni do współpracy eksperci MEW.

Rekrutacja na studia podyplomowe „Morska energetyka wiatrowa” rozpoczęła się w dniu 16 sierpnia 2021 r. i zakończy się w dniu 15 października 2021 r. Liczba miejsc jest ograniczona. Studia mają charakter dwusemestralny, niestacjonarny, odbywają się w trybie weekendowym (sobotnio-niedzielnym) i są odpłatne. Zajęcia rozpoczynają się w październiku 2021 r., a kończą w czerwcu 2022 r. i będą się odbywać on-line z wykorzystaniem platformy MS Teams lub stacjonarnie w Uniwersytecie Gdańskim – w zależności od sytuacji pandemicznej.

Więcej informacji pod nr. tel. 725 991 169 lub 58 523 41 70.

PROGRAM
studiów podyplomowych morska energetyka wiatrowa TUTAJ
ZAPISY prowadzone są TUTAJ

 

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.