• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Witold Jabłoński powołany na dyrektora Morskiego Centrum Nauki

Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Witold Jabłoński powołany na dyrektora Morskiego Centrum Nauki

Partnerzy portalu

Fot. Morskie Centrum Nauki

Marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz powołał Witolda Jabłońskiego na stanowisko dyrektora Morskiego Centrum Nauki na kolejne 5 lat.

Witold Jabłoński związany jest z MCN od początku. Najpierw pełnił funkcję pełnomocnika Muzeum Narodowego w Szczecinie do spraw Centrum Nauki. Później, po powołaniu przez samorząd województwa Morskiego Centrum Nauki, został dyrektorem tej samorządowej instytucji kultury. Współtworzył założenia programowe MCN, kierował realizacją inwestycji i doprowadził do otwarcia Morskiego Centrum Nauki w maju 2023 roku.

Pierwsze miesiące działalności MCN przyniosły sukces frekwencyjny. Dotychczas instytucję na Łasztowni odwiedziło ponad 160 tysięcy osób. MCN stał się atrakcją rozpoznawalna w całym kraju. Polska Organizacja Turystyczna doceniła to przyznając Morskiemu Centrum Nauki nagrodę w ogólnopolskim konkursie pn. „Najlepszy Produkt Turystyczny”. Otwarcie Morskiego Centrum Nauki otrzymało również wyróżnienie w kategorii Wydarzenie Gospodarcze 2023 roku w konkursie „Perły Biznesu”. Witold Jabłoński w programie działalności placówki podkreśla konieczność utrzymania tego dobrego tempa rozwoju.

– Zbudowanie solidnej marki, która jest gwarancją prestiżu, wysokiej jakości usług oraz nowoczesnej edukacji to jest główny cel działań marketingowych. Zależy nam na tym by rozpoznawalność naszej marki w kolejnych latach przekroczyła granice miasta i regionu i zaczęła być rozpoznawalna na poziomie krajowym oraz europejskim jako marka kojarząca się z wysokim poziomem edukacji, profesjonalizmem, nowoczesnością i prestiżem. Morskie Centrum Nauki ma stać jednym z pierwszych celów wycieczek zagranicznych, które przyjeżdżają do Szczecina oraz tourów edukacyjnych organizowanych przez placówki edukacyjne na całym obszarze transgranicznym. Stawiamy sobie za cel, by MCN był w przyszłości doskonałym miejscem do organizowania konferencji, kongresów i spotkań przedsiębiorców z kraju oraz docelowo z innych krajów UE. Zależy nam również na tym by indywidulani odbiorcy korzystali z przestrzeni Centrum na organizację czasu wolnego oraz uroczystości rodzinnych. Zależy nam na przekonaniu naszych partnerów, niezależnie od tego czy są przedstawicielami biznesu, świata nauki czy indywidualnymi odbiorcami, że MCN jest miejscem szczególnym, gwarantującym profesjonalną obsługę na wysokim poziomie technologicznym oraz zapewniającą wspaniałe wspomnienia – mówi Witold Jabłoński. 

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.