• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Spotkanie z żeglarką i himalaistką w MCN

Partnerzy portalu

Fot. Morskie Centrum Nauki

Kolejne spotkanie z cyklu „Żaglonauci” w Morskim Centrum Naukowym w Szczecinie zapowiada się niezwykle interesująco. Czy można połączyć wyczynowe żeglarstwo ze wspinaczką na najwyższe góry świata? Monika Witkowska udowodniła, że tak.

Jest zdobywczynią 4 ośmiotysięczników, Korony Ziemi i wielu innych szczytów. To druga Polka po Wandzie Rutkiewicz, która zdobyła K2 - najtrudniejszy z ośmiotysięczników. Jedyna osoba na świecie, która ma w swoim dorobku dwie najwyższe góry: Mount Everest i K2 oraz ich żeglarskie odpowiedniki: opłynięcie przylądka Horn i arktyczną trasę płn.-zach. z Grenlandii do Alaski. Jako pierwsza osoba opłynęła również arktyczną Czukotkę.

Monika Witkowska to także podróżniczka, która zwiedziła z plecakiem ponad 180 krajów. Jest członkinią kapituły Konkursu Kolosy - najważniejszej w Polsce nagrody podróżniczej. Wiele lat prowadzi grupy trekkingowe na całym świecie, a w Himalajach czuje się jak w drugim domu. Dziennikarka i autorka kilkunastu książek górskich, żeglarskich i podróżniczych.

Spotkanie z cyklu „Żaglonauci” w Morskim Centrum Nauki odbędzie się w piątek 1 marca o godzinie 18:00. Wstęp wolny. Wydarzenie poprowadzi Katarzyna Wolnik – Sayna.

Fot. Morskie Centrum Nauki

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.