• <
pge_baltica_390x100_duży

Vineyard Wind rozpoczyna budowę fundamentów pod pierwszą morską farmę wiatrową w USA

rk

09.06.2023 14:38 Źródło: Vineyard Wind
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Vineyard Wind rozpoczyna budowę fundamentów pod pierwszą morską farmę wiatrową w USA

Partnerzy portalu

Vineyard Wind

Vineyard Wind, spółka joint venture Avangrid Inc. i Copenhagen Infrastructure Partners, ogłosiła rozpoczęcie prac nad instalacją pierwszych monopali i elementów przejściowych na pierwszej w kraju komercyjnej morskiej farmie wiatrowej.

Ciężki statek dźwigowy Orion, obsługiwany przez DEME, będzie współpracował z zespołem specjalistycznych jednostek statków przez całe lato, instalując 62 fundamenty w obszarze docelowego powstania farmy wiatrowej na morzu. W ramach procesu instalacji, Vineyard Wind rozmieścił również statki OSV Atlantic Oceanic i Northstar Navigator w celu rozmieszczenia głównej i dodatkowej zapory, zbudowanej z dużych, perforowanych węży i specjalistycznych sprężarek powietrza w celu pochłaniania i tłumienia dźwięku podczas instalacji fundamentów.  Węże są umieszczane na dnie morskim wokół monopala, a następnie napełniane sprężonym powietrzem. Po napompowaniu powietrze wydostaje się przez perforacje i tworzy barierę z pęcherzyków powietrza, które redukują hałas.

- W końcu możemy to powiedzieć, od dziś w wodzie jest stal. W ciągu najbliższych kilku miesięcy będziemy pracować ramię w ramię z branżą budowlaną i naszymi wykonawcami, aby zapewnić bezpieczne i wydajne wykonanie prac. Chcę podziękować wszystkim naszym interesariuszom i całemu zespołowi Vineyard Wind za to niezwykłe osiągnięcie w tym pierwszym w kraju projekcie" - powiedział dyrektor generalny Vineyard Wind Klaus S. Moeller.

- Nasza administracja jest wdzięczna za ważną pracę wykonaną przez Vineyard Wind, Avangrid, CIP, DEME i partnerów pracowniczych w celu dostarczenia czystej, niedrogiej energii do Massachusetts. Cieszymy się, że ten historyczny projekt jest o krok bliżej do ukończenia i zobowiązujemy się do wspierania morskiej energetyki wiatrowej w całym stanie - powiedziała gubernator Maura Healey.  

- Projekt CIP Vineyard Wind 1 robi dziś historyczny krok, który ostatecznie zapoczątkuje nową erę czystej, odnawialnej i niedrogiej energii Jesteśmy dumni, że możemy być liderem w branży morskiej energetyki wiatrowej w USA i cieszymy się, że możemy wnieść nasze wiodące globalne doświadczenie do innych projektów w całym kraju - powiedział partner i szef CIP na Amerykę Północną Tim Evans.

- Po otrzymaniu pierwszych elementów turbiny w New Bedford w zeszłym tygodniu, projekt Vineyard Wind 1 firmy Avangrid osiągnął kolejny historyczny kamień milowy dla morskiej energetyki wiatrowej w Stanach Zjednoczonych, gdy rozpoczynamy instalację fundamentów. Jesteśmy dumni, że lokalni kafarnicy związkowi odgrywają kluczową rolę w instalacji monopali i elementów przejściowych w obszarze projektu, ponieważ jesteśmy pionierami tego nowego amerykańskiego przemysłu - powiedział dyrektor generalny Avangrid Pedro Azagra.

Trzy lokalne kutry F/V Torbay, F/V Socatean i F/V Kathryn Marie będą na miejscu, aby służyć jako wsparcie dla bezpieczeństwa i komunikacji. W ramach projektu jest wdrażany również system pasywnego monitoringu akustycznego (PAM) składający się ze stałych boi. Maksymalnie cztery boje PAM będą wykorzystywane do podwodnego monitorowania akustycznego w czasie rzeczywistym podczas wbijania pali w celu scharakteryzowania obecności ssaków morskich poprzez wykrywanie wokalizacji.  Boje zostaną rozmieszczone i pobrane przez F/V Beth Anne przed wykorzystaniem do następnej lokalizacji fundamentów.

- Mężczyźni i kobiety zrzeszeni w związkach zawodowych w Massachusetts są jednymi z najlepiej wyszkolonych, wysoko wykwalifikowanych i najbardziej produktywnych pracowników w kraju. Wykonują oni swoją pracę dobrze, zarabiając na utrzymanie rodziny i otrzymując świadczenia, które zapewniają im bezpieczne miejsce w amerykańskiej klasie średniej. Projekt Vineyard Wind oferuje pokoleniową szansę dla istniejących rzemieślników na wniesienie swoich umiejętności do tej nowej branży, jednocześnie otwierając ścieżki kariery w branży dla mieszkańców New Bedford i SouthCoast - powiedział przewodniczący związków zawodowych w Massachusetts Frank Callahan.

- Z niecierpliwością czekamy na współpracę ze wszystkimi zainteresowanymi stronami i partnerami przy budowie tego pierwszego wielkoskalowego projektu morskiej energetyki wiatrowej na amerykańskich wodach, w tym z lokalnymi pracownikami związkowymi, którzy będą uczestniczyć w pracach instalacyjnych w ramach umowy o pracę. DEME Offshore zawarło umowę z lokalnymi amerykańskimi statkami i załogami, które zostaną rozmieszczone w celu ograniczenia emisji hałasu, a także obserwacji ssaków morskich - powiedział prezes DEME Offshore US Sid Florey.

Spółka Vineyard Wind przedstawiła niedawno swój pierwszy roczny raport dla władz stanowych, opracowany przez UMass Dartmouth i Springline Research Group, z którego wynika, że Vineyard Wind dynamicznie rozwija morską energetykę wiatrową w Massachusetts. Wyliczony na 800 MW projekt zlokalizowano 24 km od wybrzeża, będzie generował energię elektryczną dla ponad 400 000 domów i firm w stanie Massachusetts. Ma zapewnić w ciągu 20 lat oszczędność na poziomie 1,4 miliarda dolarów i oczekuje się, że zmniejszy emisję CO2 o ponad 1,6 miliona ton rocznie. To tak, jakby z dróg zniknęło ponad 320 tys. samochodów.

seaway7
Baltexpo2023_mały

Dziękujemy za wysłane grafiki.