• <
pge_baltica_390x100_duży

Ocean Winds zwiększa udziały w spółce Floating Offshore Wind Specialist

zk

08.06.2023 13:38
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Ocean Winds zwiększa udziały w spółce Floating Offshore Wind Specialist

Partnerzy portalu

EDP przeniosło swoje 25,4 procent udziałów w firmie Principle Power, specjalizującej się w pływających morskich platformach wiatrowych, do Ocean Winds, spółki joint venture 50:50 pomiędzy EDP Renewables i Engie.

Dzięki tej transakcji Ocean Winds posiada obecnie łącznie 36,25 procent udziałów w Principle Power.

Jak twierdzi OW, transfer udziałów EDP w Principle Power wzmocni wspólne wysiłki w zakresie industrializacji i rozwoju biznesu, sprzyjając synergii na przyspieszającym rynku.

Według firmy prognozy sugerują, że instalacje morskie mogą przekroczyć 200 GW do 2030 roku, rosnąc prawie sześciokrotnie w porównaniu z obecnym poziomem. W ramach tej ekspansji oczekuje się, że pływające instalacje morskie osiągną 11 GW w 2030 roku i wzrosną do 70 GW do 2040 roku.

EDP i Principle Power rozpoczęły współpracę w 2009 roku w celu opracowania pierwszej pływającej farmy wiatrowej u wybrzeży Europy.

Dwa lata później Principle Power i EDP z powodzeniem wdrożyły prototyp z turbiną wiatrową o mocy 2 MW zainstalowaną na pływającej platformie u wybrzeży Póvoa de Varzim, na północy Portugalii.

Obie firmy opracowały również WindFloat Atlantic, pierwszą na świecie półzanurzalną pływającą morską farmą wiatrową, która jest obsługiwana przez Ocean Winds.

Pływające farmy wiatrowe stanowią jedną trzecią z 16,6 GW morskich projektów wiatrowych realizowanych przez Ocean Winds.

Firma współpracuje z Principle Power nad kilkoma projektami, w tym 30 MW w budowie we Francji i 1,2 GW w zaawansowanym rozwoju w Korei Południowej.Źródło: offshorewind.biz

seaway7
Baltexpo2023_mały

Dziękujemy za wysłane grafiki.