Unijny budżet, prezydencja Niemiec w Radzie UE, kwestia rozszerzenia UE, współpraca z partnerami wschodnimi Unii, a także współpraca transatlantycka i stosunki UE-Chiny będą tematami spotkania ministrów spraw zagranicznych państw Grupy Wyszehradzkiej we wtorek w Wadowicach - poinformowało MSZ.
Biuro Rzecznika Prasowego Ministerstwo Spraw Zagranicznych w komunikacie przesłanym PAP w piątek poinformowało, że w najbliższy wtorek, 7 lipca, w Wadowicach odbędą się rozmowy ministrów spraw zagranicznych państw Grupy Wyszehradzkiej. Jak zaznaczono, będzie to pierwsze spotkanie na tym szczeblu w ramach polskiej prezydencji w V4, która rozpoczęła się 1 lipca br.
Gospodarzem szczytu będzie szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz. "Minister przedstawi główne założenia rotacyjnej, rocznej prezydencji. Wśród głównych punktów agendy szczytu są m.in. Wieloletnie Ramy Finansowe, prezydencja Niemiec w Radzie Unii Europejskiej, kwestia rozszerzenia Unii Europejskiej, współpraca z partnerami wschodnimi Unii, a także współpraca transatlantycka i stosunki UE-Chiny" - czytamy w komunikacie.
Rozmowy plenarne ministrów spraw zagranicznych Polski, Czech, Słowacji i Węgier odbędą się Urzędzie Miasta w Wadowicach - podało Buro Rzecznika Prasowego MSZ. Następnie Jacek Czaputowicz, jak również szef czeskiego MSZ Tomasz Petrziczek, szef MSZ Słowacji Ivan Korczok i węgierski minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto złożą kwiaty pod pomnikiem papieża Jana Pawła II, odwiedzą bazylikę wadowicką i dom Wojtyłów.
W piątek w Warszawie odbyło się spotkanie szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej inaugurujące polskie przewodnictwo w V4. Gospodarzem spotkania, które odbyło się w Belwederze, był prezydent Andrzej Duda.(PAP)
Od 01.01.2019 roku sprzedaż nieruchomości przed upływem 5 lat bez podatku?
Uwaga! Od 1.08.2020 r. nowe zasady rejestracji jachtów!
Reguły INCOTERMS 2010 w praktyce
Morski list przewozowy – charakter prawny i funkcje w transporcie morskim
Wypełnianie Deklaracji Ładunku Niebezpiecznego krok po kroku
Marynarski Paragraf 22 - definicja transportu międzynarodowego
Jak organy celowo wypuszczają marynarzy na mielizny podatkowe – aktualne zmiany i praktyka organów podatkowych
IMO przeciwna opłatom za tranzyt przez cieśniny morskie
Pięć osób z zarzutami w sprawie wyłudzenia ponad 7,5 mln zł z NCBR
Strategiczny ruch CMA CGM na kontynencie arabskim. Francuskie umacnianie logistyki w Omanie [ANALIZA]
Umowa o budowę statku – „frustration” (nadzwyczajna zmiana okoliczności)