Na uczelniach wyższych w Szczecinie wraz z nowym rokiem akademickim uruchomionych zostanie kilka nowych kierunków o charakterze morskim.
Na Uniwersytecie Szczecińskim na rok akademicki 2023/24 zaplanowano 10 nowych kierunków. Pośród nich znalazły się m.in.management instytucji publicznych i public relations, prawo służb mundurowych czy oceanografia. Oprócz tego kandydaci na studia I stopnia mogli wybierać także spośród innych, już wcześniej istniejących kierunków mniej lub bardziej związanych z gospodarką morską, m.in. eksploatacja zasobów naturalnych, hydrobiology (w jęz. angielskim), logistyka, zarządzenia odnawialnymi źródłami energii.
Na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym powstaną takie kierunki, jak ratownictwo medyczne z bezpieczeństwem morskim i sektora offshore. Będą to pierwsze na uczelni kierunki związane z branżą morską.
Z kolei Politechnika Morska od dłuższego czasu oferuje sporo kierunków morskich. W nadchodzącym roku akademickim prowadzone będą m.in. takie kierunki jak: nawigacja, oceanotechnika, żegluga śródlądowa, inżynieria przemysłowa i morskie elektrownie wiatrowe.
Naczelny Sąd Administracyjny uprawomocnił decyzję o wpisaniu do rejestru zabytków Stoczni Gdańskiej
Siła polskiej nauki, czyli projekty kół naukowych na VI edycji Forum Wizja Rozwoju
Otwarto Morskie Centrum Nauki
W Zespole Szkół Morskich w Świnoujściu może powstać kierunek związany z budową morskich farm wiatrowych na Bałtyku
Koniec projektu „Ochrona brzegów morskich w rejonie Półwyspu Helskiego”
Wyjątkowy transport niemieckiego okrętu podwodnego do muzeum zakończony