• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Szczecin. Nowe morskie kierunki na uczelniach wyższych

gm

08.05.2023 13:40
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Szczecin. Nowe morskie kierunki na uczelniach wyższych

Partnerzy portalu

Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego
Fot. Kapitel/Wikipedia

Na uczelniach wyższych w Szczecinie wraz z nowym rokiem akademickim uruchomionych zostanie kilka nowych kierunków o charakterze morskim.

Na Uniwersytecie Szczecińskim na rok akademicki 2023/24 zaplanowano 10 nowych kierunków. Pośród nich znalazły się m.in.management instytucji publicznych i public relations, prawo służb mundurowych czy oceanografia. Oprócz tego kandydaci na studia I stopnia mogli wybierać także spośród innych, już wcześniej istniejących kierunków mniej lub bardziej związanych z gospodarką morską, m.in. eksploatacja zasobów naturalnych, hydrobiology (w jęz. angielskim), logistyka, zarządzenia odnawialnymi źródłami energii.

Na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym powstaną takie kierunki, jak ratownictwo medyczne z bezpieczeństwem morskim i sektora offshore. Będą to pierwsze na uczelni kierunki związane z branżą morską.

Z kolei Politechnika Morska od dłuższego czasu oferuje sporo kierunków morskich. W nadchodzącym roku akademickim prowadzone będą m.in. takie kierunki jak: nawigacja, oceanotechnika, żegluga śródlądowa, inżynieria przemysłowa i morskie elektrownie wiatrowe.


Dziękujemy za wysłane grafiki.