• <
escort_980x120_gif_2020

Załoga z Ustki wygrywa samorządowe regaty TrójCup

kw

08.05.2023 14:02
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Załoga z Ustki wygrywa samorządowe regaty TrójCup

Partnerzy portalu

Fot. Urząd Miasta Ustka

Ustecka załoga, w której znaleźli się pracownicy Urzędu wraz z burmistrzem Jackiem Maniszewskim, zwyciężyła XI edycję regat samorządowych TrójCup. Kapitanem jednostki był ustczanin Eugeniusz Marciniak.

Zawody odbyły się na trasie Gdynia – Hel - Gdynia w dniach 6 - 7 maja 2023 roku. Załogi – przedstawiciele poszczególnych miast – startowały na jednostkach pływających na co dzień w Ośrodku Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej w Gdyni. W pierwszy dzień regat musieliśmy zmierzyć się z silnymi wiatrami dochodzącymi nawet do 6 w skali Beauforta. Nasza załoga, płynąc na s/y USTKA, poradziła sobie z wyzwaniem najlepiej i wróciliśmy do domu ze zwycięskim pucharem. 

— To była niesamowita przygoda. Nie był to mój pierwszy raz na jachcie i na morzu, ale pierwszy raz w takich warunkach, jakie mieliśmy podczas pierwszego dnia zmagań. Tym bardziej cieszymy się z pierwszego miejsca - komentował po zawodach Jacek Maniszewski, burmistrz Ustki.

Drugie miejsce zajęła załoga z Gdyni, a trzecie przedstawiciele Jastarni. Startowało 8 załóg. Nie miejsca jednak liczą się tu najbardziej - wszyscy uczestnicy podkreślali, że podczas tego wydarzenia najważniejsza jest idea: integracja samorządów i promocja żeglarstwa.

Pomysłodawcą zawodów TrójCup jest Leszek Glaza, ze Stowarzyszenia „Małe Trójmiasto Kaszubskie”. Regaty organizowane były od roku 2010, z przerwami spowodowanymi pandemią i wybuchem wojny na Ukrainie. Ich współorganizatorem jest Ośrodek Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej w Gdyni, a tegorocznym koordynatorem był Urząd Miasta Reda. Ustka zwyciężyła w nich po raz pierwszy!

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.