• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Security Forum Szczecin już 20 października

gm

28.09.2022 10:00 Źródło: Nobilis Media
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Security Forum Szczecin już 20 października

Partnerzy portalu

Security Forum Szczecin już 20 października   - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Jak będzie rola Marynarki Wojennej w ochronie polskiej morskiej infrastruktury krytycznej, w tym gazociągu Baltic Pipe i farm wiatrowych na Bałtyku? O tym dowiemy się więcej podczas konferencji Security Forum Szczecin 20 października (czwartek). Najnowszy okręt MW, niszczyciel min t. Kormoran zacumuje w Szczecinie.

Już dziś warto rezerwować czas na specjalne wydanie konferencji Security Forum Szczecin "Niszczyciele min  t. Kormoran, drony,  systemy antydronowe dla  ochrony infrastruktury krytycznej  i farm wiatrowych na Morzu  Bałtyckim".   

Dzisiaj Bałtyk jest oceniany jako najszybciej rozwijający się gospodarczo akwen w Europie. Kluczem do jego bezpieczeństwa jest silna Marynarka Wojenna RP. To musi oznaczać współpracę z polskim przemysłem stoczniowym i centrami badawczo–wdrożeniowymi i kolejne nowe okręty, nowe urządzenia dla polskich sił morskich. Atutem dla Polski jest obecność w NATO, które po wejściu do sojuszu Szwecji i Finlandii staje się poważnym gwarantem bezpieczeństwa procesów gospodarczych na Morzu Bałtyckim.

To dlatego think tank Nobilis Media, wraz z Sejmową Komisją Obrony Narodowej i 8. Flotyllą Obrony Wybrzeża ze Świnoujścia,  już dzisiaj zaprasza na konferencję Security Forum Szczecin poświęconą ochronie  morskiej infrastruktury krytycznej, w tym bezpiecznej eksploatacji otwartego gazociągu Baltic Pipe, powstających morskich farm wiatrowych i sposobom ich ochrony.

W polityce energetycznej Polski do 2040 roku zapisano budowę co najmniej 11 GW mocy w morskiej energetyce wiatrowej. Kluczem do bezpieczeństwa farm wiatrowych i dynamicznie rozwijającego się sektora polskiej gospodarki morskiej jest współpraca z nowoczesną Marynarka Wojenną RP.

Program i rejestracja na www.nobilismedia.pl.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.