• <

Szokujące zdjęcia z imprezy studenckiej

jk

30.05.2017 09:50 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Szokujące zdjęcia z imprezy studenckiej - GospodarkaMorska.pl

Szokujące zdjęcia zostały ujawnione przez irlandzkie media. Przedstawiają imprezowiczów uczelni Cork Institute of Technology, tańczących z morświnem. „Zabawa” kończy się wyrzuceniem zwierzęcia przez okno.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na kampusie uniwersyteckim w Cork. Jedna z fotografii pokazuje ssaka na rękach młodych mężczyzn, tańczących w kuchni. Na kolejnej widać morświna leżącego na chodniku. Prawdopodobnie został on wyrzucony przez okno.

Nie wiadomo, jak morświn trafił w ręce mężczyzn i czy był martwy. Media podają jednak, że w monemcie robienia zdjęć już nie żył.

„Jedno jest pewne - mamy tu do czynienia z karygodnym i bezmyślnym zachowaniem oraz lekceważeniem dobra zwierząt – czytamy w kmenarzu do zdarzenia na profilu facebookowym Domu Morświna.

Kapitan Paul Watson, aktywista ruchu na rzecz praw zwierząt, założyciel fundacji Sea Shepherd, wyznaczył nagrodę pieniężną w wysokości 2 000 euro dla tego, kto pomoże ustalić tożsamość osób ze zdjęć.

Forografie pojawiły się w aplikacji medialnej Snapchat, gdzie zdjęcia widoczne są tylko przez maksymalnie 24 godziny.

Morświn to jeden z najmniejszych gatunków waleni. Samice są nieco większe od samców. Przeciętna masa ciała morświnów nie przekracza 60 kg. Morświny cechuje krępe, wrzecionowate ciało o silnej budowie. Przód głowy jest zaokrąglony, a zęby mają charakterystyczny tylko dla rodziny morświnów łopatkowaty kształt. Morświny pokrywa elastyczna, naga skóra o delikatnym naskórku. Kolory po bokach ciała z czerni grzbietu przechodzą stopniowo w biel brzucha. Płetwa grzbietowa kształtem zbliżona jest do równobocznego trójkąta. Płetwa ogonowa, o zaokrąglonych końcach, wycięta w środkowej partii, ulokowana jest poziomo na spłaszczonym bocznie trzonie ogonowym.

Ten liczny do lat 30-tych XX wieku gatunek został wytrzebiony i obecnie jest skrajnie zagrożony wyginięciem. Jednak mimo zmniejszania się populacji morświna, nadal istnieje szansa na ocalenie tego gatunku. Morświnów jest w Bałtyku bardzo mało. Dodatkowo prowadzą skryty tryb życia, przez co niezwykle trudno spotkać je w naturze.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.