• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Prezydent: W relacjach gospodarczych z Grecją jest wiele do zrobienia

pc

21.11.2017 14:16 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Prezydent: W relacjach gospodarczych z Grecją jest wiele do zrobienia

Partnerzy portalu

Prezydent: W relacjach gospodarczych z Grecją jest wiele do zrobienia - GospodarkaMorska.pl

W relacjach gospodarczych z Grecją jest jeszcze wiele do zrobienia - oświadczył we wtorek w Atenach prezydent Andrzej Duda na forum z udziałem polskich i greckich przedsiębiorców. W jego ocenie, wzajemna wymiana handlowa może osiągnąć poziom 2 mld dolarów.

Prezydent, w drugim dniu wizyty w Grecji, wziął udział w Forum Innowacji i Zielonych Technologii.

"Powinniśmy czynić wszystko, by pomiędzy Polską i Grecją zacieśniały się relacje gospodarcze" - podkreślił Duda w swoim wystąpieniu.

Zwrócił uwagę, że w ostatnim roku obroty handlowe osiągnęły rekordową wartość prawie 1,3 mld dolarów. W ocenie prezydenta, w relacjach gospodarczych pomiędzy Polską, a Grecją jest jednak jeszcze wiele do zrobienia. "Może jeszcze nie na 100. rocznicę ustanowienia relacji dyplomatycznych w 2019 r., ale wkrótce jesteśmy w stanie podnieść wymianę handlową do poziomu 2 mld dolarów" - mówił prezydent.

"W Polsce mocno stawiamy na nowoczesne technologie" - zaznaczył. "Chciałbym, byśmy mogli rozwijać myśl technologiczną w ramach UE, także we współpracy z partnerami greckimi" - dodał.

Prezydent podkreślił, że Polska musi rozwijać zieloną energię. Jak mówił, dbanie o środowisko to nasz obowiązek, ale to także szansa na rozwój gospodarczy.

W związku z wizytą polskiego prezydenta do Aten przyjechali reprezentanci 29 polskich firm m.in. z sektora zielonej energii, którzy prowadzą rozmowy z greckimi przedsiębiorcami.

Duda przed otwarciem forum uczestniczył w prezentacji polskiego autobusu elektrycznego Solaris Bus & Coach oraz wozu strażackiego przedsiębiorstwa Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych.

Partnerzy portalu

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.