• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Premier Szydło: Mądrze prowadzona polityka gospodarcza przynosi efekty

pc

20.09.2017 12:21 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Premier Szydło: Mądrze prowadzona polityka gospodarcza przynosi efekty

Partnerzy portalu

Premier Szydło: Mądrze prowadzona polityka gospodarcza przynosi efekty - GospodarkaMorska.pl

Polska i Bułgaria są przykładem tego, że mądrze prowadzona polityka gospodarcza przynosi dobre efekty - powiedziała w środę w Sofii premier Beata Szydło. Zachęcała też bułgarskich przedsiębiorców do inwestowania w Polsce.

Szefowa polskiego rządu wraz z premierem Bułgarii Bojko Borisowem wzięła udział w Polsko-Bułgarskim Forum Gospodarczym.

W swoim wystąpieniu premier podkreślała, że Bułgaria jest dla polski bardzo ważnym partnerem. „Zdajemy sobie sprawę, że dla naszej części Europy rozwój naszych państw jest niezwykle istotny po to, abyśmy mogli dorównywać naszym parterom z UE, ale też pokazywać jak można dobrze rządzić, jak można dobrze gospodarować” – mówiła Szydło.

„Nasz region, nasze państwa są przykładem tego, że mądrze prowadzona polityka gospodarcza przynosi dobre efekty” - dodała.

Szefowa polskiego rządu oceniła, że oba kraje oraz ich obywatele musieli ponieść wiele wyrzeczeń, „po to, żeby takie dobre rezultaty gospodarcze osiągnąć”. „Ale udało się i dzisiaj można powiedzieć, że i Polska i Bułgaria są państwami, które mogą świecić przykładem jako państwa, które mają bardzo dobre wyniki gospodarcze” – powiedziała.

Szydło zwróciła się też do przedsiębiorców mówiąc, że wraz z premierem Borisowem pojawiła się na forum, by potwierdzić, że zależy im na współpracy gospodarczej między przedsiębiorcami obu krajów; na nowych, wspólnych projektach. Premier zaakcentowała, że liczna obecność na forum polskich i bułgarskich przedsiębiorców jest najlepszym potwierdzeniem tego, iż „ta współpraca już jest bardzo dobra”. „Wierzę, że po dzisiejszym spotkaniu tych projektów wspólnych będzie jeszcze więcej” – zaznaczyła.

„Zależy mi na tym, aby dzisiejsze spotkanie utrwaliło wizerunek polskich przedsiębiorców jako producentów dobrych artykułów konsumpcyjnych, wiarygodnych inwestorów” – kontynuowała Szydło.

Szefowa polskiego rządu wskazała też, że polskie firmy już dziś mogą poszczycić się sukcesami na bułgarskim rynku, gdyż wiele z nich uczestniczy w realizacji znaczących kontraktów. Jako przykład podała firmy Pesa i Solaris, których tramwaje i autobusy jeżdżą po ulicach m.in. Sofii. „Polskie firmy mają także bogate doświadczenie w dziedzinie projektów infrastrukturalnych” - dodała.

Szydło mówiła też, że wśród przedstawicieli polskich firm, którzy towarzyszą w jej podróży do Bułgarii znalazły się start-upy, które w Bułgarii chcą „szukać partnerów do rozwijania pomysłów na sukces”. „(…) polityka start-upowa dla polskiego rządu jest niezwykle istotna i ważna. Uruchomiliśmy wiele projektów, programów i mam nadzieję, że również te firmy będą miały możliwość zaistnienia na państwa rynku” – powiedziała.

Premier wyraziła też opinię, że środowe forum daje możliwość zaprezentowania zarówno polskiej oferty inwestycyjnej jak i eksportowej w różnych dziedzinach przemysłu. „Wierzę, że oferta ta okaże się atrakcyjna dla strony bułgarskiej” – powiedziała Szydło.

Szefowa polskiego rządu dodała, że forum jest też dobrą okazją do zachęcenia bułgarskich przedsiębiorców do inwestowania w Polsce. „Zapraszamy państwa. Przyjeżdżajcie do nas, inwestujcie. Polska jest dobrym rynkiem, Polska jest państwem bezpiecznym, rozwijającym się, przyjaznym. Sądzę, że znajdziecie państwo u nas nad Wisłą bardzo dobry klimat do inwestowania” – powiedziała Szydło zwracając się do bułgarskich przedsiębiorców.

Partnerzy portalu

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.