• <
BOTA_2023

Karczewski: Wizyta prezydenta Niemiec oznacza, że Polska nie jest izolowana

pc

05.06.2018 17:21 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Karczewski: Wizyta prezydenta Niemiec oznacza, że Polska nie jest izolowana

Partnerzy portalu

Karczewski: Wizyta prezydenta Niemiec oznacza, że Polska nie jest izolowana - GospodarkaMorska.pl

Wizyta prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera jest bardzo ważna i potrzebna; to znaczy, że Polska nie jest izolowana - mówił marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Dodał, że Polska jest krajem otwartym, który chce się jeszcze bardziej otworzyć na Europę i na świat.

We wtorek rozpoczęła się dwudniowa wizyta w Warszawie prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera i jego małżonki Elke Buedenbender.

Zdaniem marszałka Senatu to "bardzo dobrze", że dochodzi do takiej wizyty. W jego ocenie to "bardzo ważna i potrzebna wizyta". "To znaczy, że Polska - wbrew opinii +totalnej+ opozycji - nie jest izolowana" - podkreślił we wtorek w TVP Info.

Pytany, czy podczas rozmów z prezydentem Niemiec zostanie poruszona kwestia Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK), marszałek odparł, że nie wie i zwrócił uwagę, że jest to nasza wewnętrzna sprawa.

Na uwagę, że w prasie niemieckiej pojawiają się wzmianki na temat tego portu komunikacyjnego, Karczewski odpowiedział, że CPK "będzie na pewno portem konkurencyjnym w jakimś wymiarze". "Natomiast jest to bardzo oczekiwana i potrzebna inwestycja dla rozwoju polskiej gospodarki, dla polskiej przyszłości, niezwykle ważna" - dodał.

"To bardzo ważne dla Polski i już o tym mówiliśmy, politycy Platformy Obywatelskiej również o tym mówili, ale nie mają wiary, że to jest możliwe, że to się może udać" - przekonywał marszałek. W jego opinii "może się udać i uda się na pewno".

Karczewski zaznaczył, że za kilka dni będzie się widział z burmistrzem Berlina, przewodniczącym Bundesratu Michaelem Muellerem. Dodał, że spotyka się również z przewodniczącym francuskiego Senatu Gerardem Larcher. "Nie jesteśmy krajem, który jest izolowany" - powiedział. "Jesteśmy krajem bardzo otwartym, jesteśmy krajem, który chce się jeszcze bardziej otworzyć na Europę i na świat" - podkreślił marszałek.

Marszałek Senatu był również pytany o apel organizacji obywatelskich złożony do Komisji Europejskiej ws. skierowania ustawy o Sądzie Najwyższym do Trybunału Sprawiedliwości UE. W ocenie Karczewskiego "to są tak naprawdę działania antydemokratyczne, antypolskie".

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.