• <
urząd_morski_gdynia_2021

Jarosław Kaczyński spotkał się z członkami PiS na Pomorzu Zachodnim

Strona główna Prawo Morskie, Polityka Morska, Ekonomia Morska Jarosław Kaczyński spotkał się z członkami PiS na Pomorzu Zachodnim
Jarosław Kaczyński spotkał się z członkami PiS na Pomorzu Zachodnim - GospodarkaMorska.pl

pc

16.01.2017 Źródło: PAP

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński spotkał się w niedzielę w Szczecinie z zachodniopomorskimi działaczami partii. W trakcie spotkania mówił m.in. o powstaniu specjalnych struktur regionalnych do wyborów samorządowych. Wydarzenie było zamknięte dla mediów.

Poseł PiS Michał Jach powiedział w niedzielę PAP, że wizyta w stolicy Pomorza Zachodniego wpisuje się w cykl spotkań, jakie prezes PiS zaplanował z najważniejszymi członkami partii.

Poseł powiedział, że Jarosław Kaczyński podczas spotkania zapowiedział „powołanie na czas wyborów samorządowych specjalnych struktur”. – Partia podjęła decyzję, że w każdym okręgu zostanie wyznaczony pełnomocnik do spraw wyborów samorządowych z posłów, którzy pełnią w tej chwili swoją pierwszą kadencję w Sejmie – dodał. 

Jach wyjaśnił, że pełnomocnicy będą odpowiadać za przeprowadzenie selekcji kandydatów oraz ich przeszkolenie do udziału w kampanii. – Do zadań pełnomocników będzie należeć przygotowanie rzetelnych wyborów, aby nie powtórzyły się skandaliczne wyniki z ostatnich wyborów samorządowych – zaznaczył.

Poseł podkreślił, że warunkiem koniecznym, by wygrać wybory jest rozbudowa struktur partii. – Potrzebujemy rzetelnych, uczciwych, chcących pracować kolejnych członków Prawa i Sprawiedliwości. W wielu samorządach dzieje się bardzo źle, dlatego konieczna jest dobra zmiana w Polsce powiatowej – powiedział poseł.

Dodał, że wśród poruszanych na spotkaniu spraw, obok kwestii dotyczącej realizacji reformy edukacji, pojawił się także temat wprowadzenia reformy sądowniczej. – Największy problem, jaki stoi przed nami, dotyczy sądów. Kuriozalne wyroki mogą opóźnić lub uniemożliwić przeprowadzanie pewnych zmian. Sądy nie mogą działać na szkodę polskiej racji stanu – powiedział Jach.

Podczas spotkania z Jarosławem Kaczyńskim poruszono również kwestie dotyczące rozwoju przemysłu stoczniowego na Pomorzu Zachodnim oraz planów infrastrukturalnych, m.in. budowy drogi S3 oraz S6.

W spotkaniu z prezesem partii na terenie Zespołu Szkół Salezjańskich w Szczecinie uczestniczyło ok. 250 osób z całego województwa zachodniopomorskiego. W wydarzeniu wzięli udział także wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk oraz sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Paweł Szefernaker.

Źródło:
PAP
legal_marine_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 32425,00 $ tona 0,09% 5 maj
 Cynk 2935,00 $ tona -0,81% 5 maj
 Aluminium 2446,00 $ tona 0,49% 5 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.