• <
BOTA_2023

Inwestycje Orlenu w petrochemii zwiększą moce produkcyjne segmentu o ok. 30 proc.

ew

12.06.2018 09:24 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Inwestycje Orlenu w petrochemii zwiększą moce produkcyjne segmentu o ok. 30 proc.

Partnerzy portalu

Inwestycje Orlenu w petrochemii zwiększą moce produkcyjne segmentu o ok. 30 proc. - GospodarkaMorska.pl

PKN Orlen zakłada, że realizacja inwestycji w petrochemii oznacza zwiększenie mocy produkcyjnych segmentu o około 30 proc. - poinformował koncern w komunikacie prasowym.

"Wartość rynku petrochemikaliów i bazowych tworzyw sztucznych podwoi się do 2040 r. PKN Orlen chce i musi bardzo dobrze wykorzystać swój potencjał w tym obszarze działalności. Dlatego ostatnie tygodnie poświęciliśmy pracom nad wyborem optymalnej ścieżki rozwoju aktywów produkcyjnych. Realizacja inwestycji oznacza zwiększenie mocy produkcyjnych w segmencie petrochemii o około 30 proc. Co istotne, nowe produkty będziemy plasować na rynku lokalnym. To gwarantuje znaczącą poprawę bilansu handlowego Polski w obszarze petrochemikaliów" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Orlenu Daniel Obajtek.

Zarząd PKN Orlen zatwierdził we wtorek program rozwoju petrochemii do 2023 roku, który stanowić będzie podstawę do aktualizacji strategii spółki w obszarze rozwoju aktywów petrochemicznych. Budżet programu szacowany jest na ok. 8,3 mld zł. Szacowany roczny wzrost EBITDA Orlenu po zakończeniu inwestycji może wynieść ok. 1,5 mld zł.

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.