• <
pge_baltica_390x100_duży

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2018

ew

26.06.2018 09:27 Źródło: PAP

Partnerzy portalu

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2018 - GospodarkaMorska.pl

Nowoczesne technologie kierunkiem rozwoju gospodarki morskiej na świecie i w Polsce to motyw przewodni tegorocznej edycji Forum Gospodarki Morskiej Gdynia.

Digitalizacja w procesach przeładunków, przyszłość autonomicznej żeglugi, pełna informatyzacja w zarządzaniu statkami, nowe technologie i stawiane im coraz wyższe wymogi środowiskowe to tylko niektóre z szerokiego wachlarza zagadnień, które zostaną poruszone podczas Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2018. Uczestnicy Forum będą dyskutować również o alternatywnych szlakach transportowych jak chociażby koncepcja OBOR (One Belt and One Road - Nowy Szlak Jedwabny), połączenie morskie drogą północną, czy rozwój alternatywnej regionalnej sieci drogowej - Via Carpatia i Via Baltica. W szczególny sposób zaakcentujemy w tym roku współpracę polsko-francuską i przedyskutujemy jej potencjał na najbliższe lata. Tematyce komplementarności przemysłów stoczniowych obu krajów poświęcony będzie panel Przemysłów Morskich, do udziału w którym zaproszeni zostali francuscy partnerzy z branży.

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia jest najważniejszym w Polsce spotkaniem praktyków i ekspertów sektora morskiego. Od wielu lat to właśnie Gdynia jest miejscem, w którym skupia się uwaga znakomitego grona branżowców związanych z gospodarką morską. Ponad 600 gości, ponad 30 prelegentów, a wśród nich przedstawiciele wszystkich największych portów w Polsce, zarządzający i właściciele przedsiębiorstw branży morskiej.

Forum powstaje w ścisłej współpracy ze środowiskiem morskim, instytucjami akademickimi oraz licznymi partnerami biznesowymi. Stanowi to gwarancję, że poruszane zagadnienia odnosić się będą do najbardziej aktualnych kwestii, uwzględniając kluczowe zjawiska mające wpływ na gospodarkę światową i kierunki rozwoju gospodarki polskiej.

Uczestnicy tegorocznego Forum będą mogli wziąć udział w czterech panelach: „Przemysły Morskie”, „Porty Morskie”, „Logistyka Morska” oraz „Ship Management

Forum odbędzie się w piątek, 12 października 2018 roku, w Centrum Konferencyjnym Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98.

Udział w Forum jest bezpłatny a rejestracja rozpocznie się w sierpniu.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz rejestracja na stronie www.forum.gdynia.pl

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.