Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej spotkał się z Ljiljaną Tošković, ambasador Republiki Czarnogóry w Polsce.
Rozmówcy mówili o współpracy pomiędzy oboma krajami, takimi jak rozwój sektora stoczniowego.
Minister Marek Gróbarczyk przedstawił priorytety resortu oraz przybliżył założenia ustawy stoczniowej. Zaznaczył, że rząd podjął realne działania, które zmierzają do odbudowy tego sektora gospodarki w Polsce.
Pani Ambasador wyraziła wolę współpracy w obszarze gospodarki morskiej, portów, edukacji morskiej oraz rybołówstwa i przetwórstwa rybnego.
Szef resortu zaprosił Panią Ambasador na uroczystość otwarcia Sekretariatu ds. morskich 16+1. Inauguracja odbędzie się na początku przyszłego roku w siedzibie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
Od 01.01.2019 roku sprzedaż nieruchomości przed upływem 5 lat bez podatku?
Uwaga! Od 1.08.2020 r. nowe zasady rejestracji jachtów!
Reguły INCOTERMS 2010 w praktyce
Morski list przewozowy – charakter prawny i funkcje w transporcie morskim
Wypełnianie Deklaracji Ładunku Niebezpiecznego krok po kroku
Od 09.07.2018 roku nowe terminy przedawnienia roszczeń majątkowych
Jak organy celowo wypuszczają marynarzy na mielizny podatkowe – aktualne zmiany i praktyka organów podatkowych
Pięć osób z zarzutami w sprawie wyłudzenia ponad 7,5 mln zł z NCBR
Strategiczny ruch CMA CGM na kontynencie arabskim. Francuskie umacnianie logistyki w Omanie [ANALIZA]
Umowa o budowę statku – „frustration” (nadzwyczajna zmiana okoliczności)
Projekt ustawy z myślą o marynarzach. Umowy o pracę będą mogły być zawierane elektronicznie?
Geopolityka a sprawa polska. Piotr Zychowicz o globalnych wyzwaniach na KONGRES POLSKIE PORTY 2030+