• <

Japońskie firmy opracowują technologię autonomicznych statków

sons/offshore-energy

14.06.2020 19:09 Źródło: -inne-
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Japońskie firmy opracowują technologię autonomicznych statków

Partnerzy portalu

Japońskie firmy opracowują technologię autonomicznych statków - GospodarkaMorska.pl

Japońskie konsorcjum Marubeni Corporation, Tryangle, Mitsui E&S Shipbuilding i miasto Yokosuka zapewniło sobie miejsce we wspólnym programie rozwoju technologicznego bezzałogowych statków, kierowanym przez Fundację Nippon.

Zgodnie z informacją, konsorcjum uruchomi projekt pilotażowy, mający na celu rozwinięcie technologii autonomicznej eksploatacji statków w mieście Yokosuka przy wsparciu finansowym przyznanym przez The Nippon Foundation.

Obecnie handel przybrzeżny w Japonii boryka się z problemami wynikającymi ze starzenia się społeczeństwa i malejącej liczby załóg statków zaangażowanych w przemysł. W tych okolicznościach oczekuje się, że statki autonomiczne zmniejszą obciążenie załogi statku, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo operacyjne.

Według konsorcjum, bezzałogowe statki przyczynią się do bezpiecznego i stabilnego transportu morskiego w Japonii;
Oczekuje się, że technologia ta będzie odgrywać znaczącą rolę w transporcie niezbędnych towarów w przypadku klęski żywiołowej w Japonii.

Projekt pilotażowy planowany jest na trasie między Mikasa Pier a wyspą Sarushima w mieście Yokosuka. Technologia autonomicznych statków opracowywana przez Mitsui E&S Shipbuilding ma zostać zmodernizowana na jednej z istniejących małych łodzi pasażerskich, obsługiwanych przez Tryangle, w celu opracowania autonomicznych operacji na statku, w tym cumowania i odczepiania.

Załoga statku będzie obecna na pokładzie, aby zapewnić bezpieczeństwo operacji - wyjaśniło konsorcjum.

Procedura modernizacji i testy operacyjne autonomicznej technologii zostaną zakończone do końca 2021 r., a autonomiczna operacja zostanie przeprowadzona do końca marca 2022 r.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.