• <

PKN ORLEN szuka nowych możliwości do rozwoju biznesu za granicą

ew

29.10.2020 11:15 Źródło: mat. prasowe
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska PKN ORLEN szuka nowych możliwości do rozwoju biznesu za granicą

Partnerzy portalu

PKN ORLEN szuka nowych możliwości do rozwoju biznesu za granicą - GospodarkaMorska.pl
fot. mat. prasowe

Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN spotkał się z Ludovicem Orbanem, Premierem Rumunii oraz Virgilem-Danielem Popescu, Ministrem Gospodarki, Energii i Otoczenia Biznesowego. Wizyta w Rumunii ma na celu zacieśnienie relacji oraz rozpoznanie potencjalnych możliwości biznesowych dla PKN ORLEN na tym rynku.

- Trudne czasy, w których aktualnie prowadzimy działalność są nie tylko dużym wyzwaniem, ale również szansą do dalszego rozwoju. Jesteśmy poważnym partnerem biznesowym dla europejskich graczy, a to oznacza, że musimy pozostać otwarci na potencjalne możliwości dalszego wzmacniania naszego biznesu. Na bieżąco szukamy i analizujemy atrakcyjne kierunki rozwoju. Spotkanie w Rumunii oceniam jako udane pod kątem ewentualnej realizacji strategicznych planów spółki – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

- Polskę i Rumunię łączy przyjaźń i partnerstwo, mamy wspólne wartości. Stosunki między naszymi rządami również są bardzo dobre. Jeśli chodzi o relacje gospodarcze to polskie firmy są obecne na rumuńskim rynku, jest dużo polskich inwestycji i to nas cieszy. Cieszymy się również z zainteresowania rumuńskim rynkiem tak znaczących firm w regionie jak PKN ORLEN.. Liczę, że dzisiejsze spotkanie z Prezesem Obajtkiem otworzy pole do dalszej potencjalnej współpracy – mówi Ludowic Orban, Premier Rumunii.

Rozmowy dotyczyły m.in. strategii osiągnięcia przez PKN ORLEN neutralności emisyjnej do 2050 roku oraz wyzwań związanych z transformacją energetyczną.

Produkty z Grupy ORLEN obecne są w Rumunii od ok. 7 lat. Na ten rynek trafiają głównie asfalty oraz produkty petrochemiczne, m.in. aceton, polietylen, polipropylen, czy PTA.

Partnerzy portalu

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.