• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Uniwersytet Morski w Gdyni oddaje hołd zmarłym marynarzom

ew

29.10.2020 11:21 Źródło: umg.edu.pl
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Uniwersytet Morski w Gdyni oddaje hołd zmarłym marynarzom

Partnerzy portalu

Uniwersytet Morski w Gdyni oddaje hołd zmarłym marynarzom  - GospodarkaMorska.pl
fot. pixabay.com

Społeczność Uniwersytetu Morskiego w Gdyni przed Świętem Zmarłych oddaje cześć zmarłym absolwentom, pracownikom, dyrektorom i rektorom oraz wszystkim marynarzom, dla których morze było ostatnim portem.

W piątek, 30 października 2020 r. o godz. 9.00 JM Rektor prof. dr hab. inż. kpt. ż. w. Adam Weintrit wraz ze studentami z Kompanii Reprezentacyjnej Uniwersytetu Morskiego w Gdyni złoży wieniec pod pomnikiem „Tych, którzy odeszli na wieczną wachtę" na gdyńskim Bulwarze Nadmorskim.

Podczas ceremonii zostanie oddany hołd marynarzom, którym nie dane było powrócić na ląd z morza, które stało się dla nich ostatnim i wiecznym portem.

Od przyszłego tygodnia studenci z Kompanii Honorowej będą również składać kwiaty i znicze na cmentarzu Witomińskim, na grobach absolwentów i wykładowców Uczelni, którzy przez ostatnie 100 lat zostali wpisani w historię polskiego szkolnictwa morskiego.

Dziękujemy za wysłane grafiki.