• <
siemens_gamesa_2022

PGE zachęca do korzystania z Systemu Zakupowego

gm

28.09.2022 09:51
Strona główna Energetyka Morska, Offshore PGE zachęca do korzystania z Systemu Zakupowego

Partnerzy portalu

PGE zachęca do korzystania z Systemu Zakupowego - GospodarkaMorska.pl

Grupa Kapitałowa PGE rozwija swój elektroniczny system zakupowy, za pomocą którego prowadzi wszystkie postępowania zakupowe – zarówno publiczne, jak i niepubliczne. System przechodzi zmiany mające na celu ułatwienie wykonawcom korzystanie z niego.

System Zakupowy GK PGE jest wykorzystywany przez grupę PGE do prowadzenia postępowań zakupowych  produktów i usług niezbędnych zarówno do codziennego funkcjonowania spółek grupy, jak i realizacji inwestycji. Podczas tworzenia systemu grupa kierowała się koniecznością zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa informacji oraz pełnej transparentności prowadzonych operacji. Dziś pracownicy grupy korzystają z systemu zarówno przy małych zamówieniach, jak i przy dużych przetargach. Każdego roku spółki realizują ponad 16 tys. postępowań, których ogólna wartość przekracza 11 miliardów złotych, dlatego też PGE zachęca wszystkich zainteresowanych współpracą do rejestracji na stronie swpp2.gkpge.pl. W tym momencie w systemie zarejestrowanych jest już ponad 21 tysięcy wykonawców, dostawców usług i produktów, którzy współpracują lub chcą współpracować z koncernem.

– PGE stale promuje obszar zakupowy, aby uświadamiać i zachęcać firmy do uczestnictwa w postępowaniach zakupowych Grupy PGE. W tym celu w ostatnim czasie PGE zrealizowała film dotyczący Systemu Zakupowego Grupy PGE, jak również upowszechniający wiele informacji dotyczących obszaru zakupów w Grupie PGE, takich jak podstawowe dane o wolumenie zakupów Grupy oraz zasad jakimi kierują się spółki Grupy przy wyborze wykonawców robót budowlanych, usług czy dostaw – wyjaśnia Adam Domański, Dyrektor Departamentu Zakupów PGE SA.

Jednocześnie twórcy Systemu Zakupowego GK PGE zdają sobie sprawę z konieczności nieustannego udoskonalania narzędzia, by ułatwić korzystanie z niego zarówno swoim pracownikom, jak i wykonawcom. Każdy z nich w przypadku problemów może skorzystać z pomocy nowego helpdesku działającego od września tego roku. Jednocześnie wiele przydatnych informacji znajduje się w samym systemie, gdzie można znaleźć repozytorium dokumentów dotyczących regulacji zakupowych, kwalifikacji wykonawców czy FAQ z podstawowymi informacjami na temat jego obsługi. PGE prowadzi też prace nad zmianą wizualną Systemu Zakupowego, by był on bardziej przejrzysty i przyjaźniejszy dla użytkownika.

Więcej informacji: gkpge.pl

Fot. DepositphotosPartnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.