• <

Nord Stream 1: wykryto gaz w rurociągu NS1 dwa dni przed planowanym wznowieniem

gm

19.07.2022 21:37 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Nord Stream 1: wykryto gaz w rurociągu NS1 dwa dni przed planowanym wznowieniem

Partnerzy portalu

Nord Stream 1: wykryto gaz w rurociągu NS1 dwa dni przed planowanym wznowieniem - GospodarkaMorska.pl

Mimo trwających prac konserwacyjnych, mających zakończyć się w czwartek, w rurociągu Nord Stream 1 pojawił się gaz, na razie w ograniczonej ilości - informuje we wtorek po południu agencja Reutera.

Przepływy gazu przez rurociąg Nord Stream 1 odnotowano dwukrotnie we wtorek. Od poniedziałku 11 lipca przesył gazu rurociągiem był na poziomie zerowym z uwagi na coroczne prace konserwacyjne.

Jak dowiaduje się agencja Reutera, w czwartek po zakończeniu planowych prac transport gazu przez rurociąg Nord Stream 1 ma zostać wznowiony. NS1 odpowiada za ponad 30 proc. dostaw rosyjskiego gazu ziemnego do Unii Europejskiej.

Według anonimowych źródeł, na które powołuje się agencja, rurociąg ma wznowić pracę w terminie, ale przy obniżonej przepustowości.

„Kontrolowany przez Kreml gigant energetyczny Gazprom ograniczył w zeszłym miesiącu eksport gazu tą trasą do 40 proc., powołując się na opóźnienia w zwrocie turbiny, którą Siemens Energy serwisował w Kanadzie” – pisze agencja Reutera, sugerując, że Gazprom najprawdopodobniej może powrócić do poziomów dostaw sprzed 11 lipca.

Gazprom i Nord Stream 1 nie odpowiedziały we wtorek na prośby agencji o skomentowanie doniesień.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.