• <

Niedźwiedzica i jej młode wdrapały się na okręt podwodny, zostały zastrzelone (wideo)

ew

10.11.2020 10:46 Źródło: PAP
Strona główna Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie Niedźwiedzica i jej młode wdrapały się na okręt podwodny, zostały zastrzelone (wideo)

Partnerzy portalu

Niedźwiedzica i jej młode wdrapały się na okręt podwodny, zostały zastrzelone (wideo) - GospodarkaMorska.pl
fot. Youtube.com, zrzut ekranu

Niedźwiedzica i jej młode wdrapały się na atomowy okręt podwodny w bazie w mieście Wiluczyńsk w Kraju Kamczackim na Dalekim Wschodzie Rosji i zostały zastrzelone - poinformował w poniedziałek serwis internetowy anglojęzycznego dziennika "The Moscow Times".

Nagranie udostępnione przez lokalne media, opublikowane w niedzielę m.in. na YouTube, pokazuje, jak niedźwiedzica i jej młode płyną w kierunku wynurzonego okrętu podwodnego, a następnie wdrapują się na niego. Później słychać strzał, a młode wpada do wody.

„Nie ma innego wyjścia” - mówi osoba, której głos słychać w nagraniu. „Jeśli go przegonisz, zawędruje do wiosek. Tak walczy się z niedźwiedziami na Kamczatce” - dodaje.

Według BBC News, setki użytkowników mediów społecznościowych oskarżyły marynarkę o niepotrzebne okrucieństwo.

Rzecznik Floty Pacyfiku poinformował, że do zabicia niedźwiedzi „specjalistyczną bronią myśliwską” wezwano eksperta łowieckiego i instruktora z Wiluczyńska.

Kanał Baza w komunikatorze Telegram poinformował, bez podania źródła, że niedźwiedzie zostały zastrzelone, ponieważ matka „była bardzo wychudzona i ranna, a młode rzekomo stałoby się agresywne bez matki”. Dodał, że okoliczni mieszkańcy od kilku dni widzieli niedźwiedzie i próbowali je przepędzić.

Według organizacji Wildlife Conservation Society na Kamczatce żyje od 10 do 14 tys. niedźwiedzi brunatnych. Zwierzęta te mogą atakować ludzi, gdy czują się zagrożone.

escort_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.