• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Nie wiesz na co liczyć? Licz (na) Fundusze Europejskie

09.07.2020 16:04 Źródło: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Nie wiesz na co liczyć? Licz (na) Fundusze Europejskie

Partnerzy portalu

Nie wiesz na co liczyć? Licz (na) Fundusze Europejskie - GospodarkaMorska.pl
fot. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Dziwnie. Inaczej. Nieswojo. Nietypowo. Z obawami. Ostrożnie. Z różnymi określeniami w tym roku rozpoczynamy sezon wakacyjny. Ale jedno jest niezmienne. Mimo pandemii, a może nawet właśnie przez nią, na Fundusze Europejskie (FE) zawsze możemy liczyć.

Jak co miesiąc, także w lipcu część konkursów już trwa. Ale ruszają także nowe nabory wniosków o dofinansowanie z FE. W tym miesiącu uwadze polecamy konkursy wspierające przedsiębiorców, projekty pomagające inwestować w działania B+R, projekty wspierające ochronę środowiska i zdrowie.

Zapoznaj się z lipcowymi konkursami i odkryj nowe możliwości rozwoju!

Przedsiębiorcy

Nadal każde średnie przedsiębiorstwo, które znalazło się w trudnej sytuacji i odnotowało spadek obrotów, może składać wniosek w konkursie Dotacje na kapitał obrotowy. Otrzymane wsparcie firmy będą mogły przeznaczyć na koszty związane z finansowaniem kapitału obrotowego oraz koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Konkurs realizowany jest w ramach dwóch Programów: Programu Polska Wschodnia (POPW) oraz Programu Inteligentny Rozwój (POIR).

Suma środków w naborach to aż 2,5 mld zł. Z POIR - 2 mld zł, a z POPW - 500 mln zł. O wsparcie można ubiegać się do końca lipca.

Jeśli jesteś zainteresowany, wejdź na stronę PARP

Na podobne wsparcie mogą liczyć także mikro i małe przedsiębiorstwa. Tu pomoc jest w Regionalnych programach w wybranych województwach, np. w województwie śląskim.

O szczegółach wsparcia dowiesz się na stronie rpo.slaskie.pl 

Warto śledzić na bieżąco strony Programów Regionalnych, bo informacje na ten temat bardzo szybko się zmieniają, m.in. z uwagi na duże zainteresowanie pomocą. Zestawienie linków do tych informacji znajdziesz w wiadomościach.

Także w Łódzkiem każde mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które zostały dotknięte negatywnymi skutkami COVID-19 mogą złożyć wniosek o dofinansowanie. Nabór wniosków trwa do 13 lipca 2020 r. Warto się zainteresować, bo można otrzymać aż 1 mln zł. Pula do podziału to 90 mln zł.
Więcej informacji o naborze

Środowisko


W ostatnim czasie kolejnym ważnym tematem, którym żyjemy to ulewy i ich skutki. I, co ciekawe, także w tym obszarze możemy liczyć na Fundusze Europejskie.

Jednostki samorządu terytorialnego, działające w ich imieniu jednostki organizacyjne czy podmioty świadczące usługi publiczne dla jst mogą przez cały lipiec aż do 29 sierpnia mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów dotyczących systemów gospodarowania wodami opadowymi na terenach miejskich.
Więcej informacji na ten temat konkursu

Dostępność

Jeśli chciałbyś zaangażować się w poprawę sytuacji neuronietypowych studentów (osób z zaburzeniami spektrum autyzmu, czyli ASD) na uczelniach w Polsce, możesz złożyć wniosek w konkursie, który wprowadzi na uczelnie innowacyjną funkcję „Tłumacza/Adwokata społecznego” – asystenta osoby z ASD”.

Studenci zmagający się z takimi zaburzeniami boją się stygmatyzacji, przez co mają trudności w zdobywaniu informacji w sposób dyskretny oraz dostępny.

Odpowiedzią na te wyzwania jest asystent, który pomagałby w łatwiejszej komunikacji z pracownikami uczelni. Musi to być osoba zaufana i posiadająca odpowiednie kompetencje, dzięki którym będzie w stanie realnie pomóc potrzebującemu studentowi.

Założeniem konkursu jest dotarcie do jak największej liczby studentów z ASD i trwałe wdrożenie tej innowacji do stosowania na uczelniach w całym kraju.

Budżet konkursu to prawie 2 mln złotych. Wnioski można składać do końca lipca.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, zapraszamy na stronę programu Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).

To tylko niektóre wybrane przykłady konkursów. Jeśli jesteś zainteresowany, szczegółowe informacje o wszystkich trwających naborach znajdziesz w sekcji "Materiały". Te dane dostępne są również na portalu Funduszy Europejskich, w zakładce „Zobacz ogłoszenia o naborach wniosków”.

W znalezieniu oferty odpowiedniej dla Twoich potrzeb pomoże także Wyszukiwarka Dotacji.

Partnerzy portalu

KONFERENCJA_PRAWA_MORSKIEGO_UG_2024
legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.