• <
SAR_2022

W środę neutralizacja niewybuchów z II wojny światowej na Odrze Zachodniej

ew

10.04.2020 09:34 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie W środę neutralizacja niewybuchów z II wojny światowej na Odrze Zachodniej

Partnerzy portalu

W środę neutralizacja niewybuchów z II wojny światowej na Odrze Zachodniej - GospodarkaMorska.pl

Nurkowie z 12. Dywizjonu Trałowców zneutralizują w środę niewybuchy z II wojny światowej, leżące na dnie Odry Zachodniej. Nie będzie można przebywać na części ulic w rejonie szczecińskiego osiedla Skolwin.

Jak poinformowały w piątek służby prasowe magistratu, w środę w godz. 8:30-11:00 będzie obowiązywał zakaz przebywania na otwartej przestrzeni w rejonach ulic: Cegłówka, Celulozowej oraz Stołczyńskiej od nr 7 do 127.

Nurkowie z 12. Dywizjonu Trałowców będą neutralizować niebezpieczne ładunki znalezione podczas prac przy pogłębianiu toru wodnego Szczecin-Świnoujście.

Ładunki to pozostałości alianckich nalotów na Szczecin w czasie II wojny światowej. Miasto, jeden ze strategicznych obiektów przemysłowych III Rzeszy, było bombardowane głównie w sierpniu 1944 r. przez lotnictwo brytyjskie i amerykańskie. Celem było zniszczenie portu morskiego, stoczni i śródmieścia. W wyniku nalotów zniszczona została zabudowa przede wszystkim Starego Miasta i Niebuszewa. Ok. 60 proc. miasta legło w gruzach.

Partnerzy portalu

Babcock1

Dziękujemy za wysłane grafiki.