mk
W środę w okolicach Władysławowa uformowała się efektowna, widoczna z daleka trąba wodna. Fascynujące zjawisko widoczne było doskonale z brzegu. Jego nagranie trafiło do sieci.
Eksperci ostrzegają: podobne zjawiska mogą się powtarzać. Koniec lata to czas, kiedy wodne wiry pojawiają się nad Bałtykiem najczęściej. Formować się mogą nawet do końca września.
Szczyt aktywności tych zjawisk obserwuje się nad brzegami Bałtyku w końcowej fazie okresu letniego od sierpnia do 3 dekady września - podaje Info Meteo.
Na szczęście trąby wodne są dużo słabsze od trąb powietrznych. Są też stosunkowo niegroźne dla osób przebywających na lądzie - zazwyczaj rozpraszają się, gdy tylko dotrą do brzegu.
Dramat na pokładzie Steny. Na ratunek wezwano śmigłowiec Marynarki Wojennej
Strażacy ugasili pożar na statku. Sytuacja ma być pod kontrolą
Dania pozyska nowe jednostki nadzoru morskiego i stawiania min. Kadłuby powstają w polskiej stoczni Karstensena
Dywizjon Okrętów Podwodnych ma nowego dowódcę. Przed nim wielkie wyzwanie
10 lat od jednej z najbardziej skomplikowanych operacji związanych z katastrofami morskimi w Europie
Royal Navy rezygnuje z nowych niszczycieli na rzecz platform do obsługi bezzałogowców
Jak chronić infrastrukturę morską? Czy SAFE jest rozwiązaniem bolączek? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]