• <
SAR_2022

Statek szpitalny USNS Comfort zaczął przyjmować pacjentów z COVID-19

ew/GCaptain

08.04.2020 11:27 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Statek szpitalny USNS Comfort zaczął przyjmować pacjentów z COVID-19

Partnerzy portalu

Statek szpitalny USNS Comfort zaczął przyjmować pacjentów z COVID-19 - GospodarkaMorska.pl

Departament Obrony Stanów Zjednoczonych otworzył statek szpitalny USNS Comfort dla pacjentów z COVID-19 w celu zmniejszenia obłożenia szpitali w Nowym Jorku - ogłosiło we wtorek Dowództwo Północne USA.

„Ze skutkiem natychmiastowym USNS Comfort przyjmie pacjentów z urazami i po nagłych wypadkach, bez względu na to, czy są chorzy na Covid-19, czy też nie." - podano w oświadczeniu.

USNS Comfort ma 1000 łóżek, 12 sal operacyjnych, laboratorium medyczne i wojskowy personel medyczny liczący ok. 1,2 tys. osób.

Do Nowego Jorku przybył 30 marca 2020 r.. Początkowo, mieli być na nim leczeni pacjenci przeniesieni z innych szpitali i niezakażeni koronawirusem.

Jak jednak informował „New York Times”, jednostka była wykorzystywana w niewielkim stopniu a w ostatni czwartek przyjęto na jej pokład zaledwie 20 osób. Dodatkowo, lista ograniczeń była tak obszerna, że zdaniem niektórych lekarzy w praktyce można było wpuszczać na pokład tylko zdrowych ludzi.

Dlatego też, misja statku uległa zmianie. Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo poinformował, że prezydent USA Donald Trump wyraził zgodę, by Comfort mógł zajmować się także osobami z SARS-Cov-2. Jednocześnie zmniejszono liczbę osób, które statek może zaakceptować do 500. We wtorek rano było ich nieco ponad 50.

„Po rekonfiguracji zmierzającej do przyjęcia pacjentów z Covid statek będzie miał 500 łóżek oraz dodatkowe 100 na oddziale intensywnej terapii, wyposażonych w respiratory” – mówił we wtorek Andrew Lewis, dowódca Drugiej Floty USA.

Na USNS Comfort mają być przyjmowani pacjenci z ciężkimi objawami zakażenia koronawirusem.

Partnerzy portalu

Babcock1

Dziękujemy za wysłane grafiki.