• <
BOTA_2023

Sieci bez oznaczeń oraz sternik bez uprawnień

29.10.2015 06:12 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Sieci bez oznaczeń oraz sternik bez uprawnień - GospodarkaMorska.pl

Znaleźli przeszło pół kilometra sieci i zawrócili z rejsu łódź prowadzoną przez sternika bez uprawnień – to efekty morskiego patrolu prowadzonego w środę przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Władysławowa.

Na Zatoce Puckiej strażnicy graniczni z jednostki pływającej SG-066 wspólnie z inspektorami Okręgowego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego z Gdyni podjęli z wody wystawione bez oznaczeń sieci powierzchniowe o długości około 550 m. Ich wartość oszacowano na 2,2 tys. zł. Sieci zostały zabezpieczone inspektora OIRM, zostaną przekazane administracji morskiej.

Nieco później załoga SG-066 skontrolowała łódź motorową z trzema osobami na pokładzie. Funkcjonariusze stwierdzili, że kierujący jednostką mieszkaniec Gdyni nie miał patentu sternika motorowodnego ani dokumentów rejestracyjnych jednostki. Łódź została zawrócona i przy asekuracji SG-066 wpłynęła do portu w Rewie. Straż Graniczna skieruje do Urzędu Morskiego w Gdyni wniosek o wszczęcie postępowania administracyjnego wobec kierownika jednostki.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.