• <

Sea Machines testują autonomiczną jednostkę do usuwania plam ropy

Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Sea Machines testują autonomiczną jednostkę do usuwania plam ropy
Sea Machines testują autonomiczną jednostkę do usuwania plam ropy - GospodarkaMorska.pl

PMK

28.08.2019 Źródło: własne

Sea Machines zakończyło z sukcesem test autonomicznej jednostki w operacji usuwania wycieku ropy (skimmer). Test został przeprowadzony w porozumieniu z Administracji Morskiej (MARAD).

Amerykańska firma przeprowadziła test w środę przy pomocy jednostki do usuwania plam ropy MARCO, wyposażonej w autonomiczny system poleceń Sea Machines SM300.

W czasie demonstracji operator Sea Machines kontrolował statek z zakładu Portland Yacht Services na lądzie. Jednostka wykazała pełną funkcjonalność obejmującą zdalną autonomiczną kontrolę; planowanie misji na podstawie ENC; autonomiczne śledzenie punktów; autonomiczne śledzenie linii siatki; autonomię współpracy w przypadku operacji na wielu statkach; oraz bezprzewodową, zdalną kontrolę pokładowego wysięgnika, paska odpieniacza i innego sprzętu reagującego.

Firma omówiła również sposób obsługi skimmera w bezzałogowym trybie autonomicznym, który pomoże operatorom reagować na zdarzenia wycieku 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Można to również wykorzystać do zmniejszenia lub wyeliminowania narażenia członków załogi na trudne warunki morskie i pogodowe, toksyczne opary i inne zagrożenia bezpieczeństwa.

- Eksploatacja pierwszego na świecie autonomicznego, zdalnie sterowanego skimmera to kolejny wkład Sea Machines w branże morską - powiedział Michael G. Johnson, założyciel i dyrektor generalny Sea Machines. - Ale jeszcze ważniejszy jest fakt, że udowodniliśmy, że naszą technologię można zastosować w branży reagowania na wycieki morskie - a także w innych sektorach morskich - w celu ochrony zdrowia i życia marynarzy - dodał.

- Jesteśmy podekscytowani współpracą z Sea Machines nad tą nową technologią. Bezpieczeństwo naszego personelu jest najważniejszym czynnikiem w każdej reakcji. Autonomiczna technologia zwiększa bezpieczeństwo operacji - powiedział John Swift, wiceprezes MSRC.

- To jest przyszłość przemysłu morskiego. Autonamiczna jednostka jest bezpieczniejsza, szybsza, bardziej opłacalna - powiedział Richard Balzano, zastępca administratora MARAD.

Seria SM firmy Sea Machines, w skład której wchodzą SM300 i SM200, zapewnia operatorom morskim sterowaną komputerowo kontrolę statków z zaawansowaną autonomią. Sea Machines jest także twórcą zaawansowanej technologii percepcji i pomocy nawigacyjnej dla szeregu typów statków, w tym kontenerowców. Firma testuje obecnie technologię postrzegania i świadomości sytuacyjnej na pokładzie jednego z nowych kontenerowców klasy lodowej A.P. Mollera-Maerska. W sierpniu 2018 roku Sea Machines zademonstrowała możliwości swojego produktu SM300 na pokładzie pierwszej na świecie autonomicznej, zdalnie sterowanej łodzi pożarniczej, należącej do TUCO Marine, podczas wydarzenia w Korsør w Danii.

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 28060,00 $ tona 1,15% 9 kwi
 Cynk 2807,00 $ tona -0,71% 9 kwi
 Aluminium 2250,00 $ tona -0,75% 9 kwi
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.