• <
SAR_2022

Minionej doby Straż Graniczna skontrolowała 21,2 tys. osób wjeżdżających do kraju

sons

12.05.2020 09:21 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Minionej doby Straż Graniczna skontrolowała 21,2 tys. osób wjeżdżających do kraju

Partnerzy portalu

Minionej doby Straż Graniczna skontrolowała 21,2 tys. osób wjeżdżających do kraju - GospodarkaMorska.pl

W poniedziałek skontrolowano 21,2 tys. osób przyjeżdżających do kraju, w tym 17 tys. osób na granicy wewnętrznej z krajami UE, w ramach tymczasowo przywróconej kontroli granicznej – poinformowała we wtorek Straż Graniczna.

Kontrola na granicy została przedłużona do 13 maja. Granice są zamknięte dla przyjeżdżających cudzoziemców, a wracający Polacy muszą poddać się kwarantannie.

Kwarantanny nie muszą odbywać m.in. kierowcy transportu kołowego.

Od 4 maja kwarantanny po przekroczeniu granicy nie muszą odbywać również osoby podróżujące w celach zawodowych, albo w celu nauki w Polsce lub państwie sąsiadującym. Przepisy te nie dotyczą jednak osób wykonujących zawody medyczne i pracujących w ośrodkach pomocy społecznej.

Brak obowiązkowej kwarantanny dotyczy osób uczących się lub pracujących w Polsce albo w państwie sąsiadującym i przekraczających granicę wewnętrzną, czyli granicę z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą oraz ze Szwecją i Danią.

Osoby, które przekraczają granicę w celach zawodowych lub osoby uczące się poza granicą muszą udokumentować ten fakt funkcjonariuszowi SG podczas kontroli na granicy.(PAP)


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.