• <

GIS: Wszystkie nadmorskie kąpieliska nadają się do kąpieli

Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie GIS: Wszystkie nadmorskie kąpieliska nadają się do kąpieli
GIS: Wszystkie nadmorskie kąpieliska nadają się do kąpieli - GospodarkaMorska.pl

pc

31.07.2019 Źródło: PAP

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w środę rano, że wszystkie nadmorskie kąpieliska zarówno w woj. pomorskim jak i zachodniopomorskim są otwarte. W województwach tych zamknięte z powodu zakwitu sinic są trzy kąpieliska położone nad jeziorami.

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w środę rano, że wszystkie nadmorskie kąpieliska, położone zarówno w województwie pomorskim jak i zachodniopomorskim są otwarte i nadają się do kąpieli.

We wtorek rano GIS informował, że z powodu zakwitu sinic zamkniętych było 11 nadmorskich kąpielisk w rejonie Trójmiasta. We wtorek wieczorem w okolicach Trójmiasta otwarte były już wszystkie kąpieliska nadmorskie.

W województwie pomorskim kąpiel z powodu zakwitu sinic zabroniona jest na kąpielisku nad jeziorem w miejscowości Debrzno, a w zachodniopomorskim nad jeziorami na kąpielisku miejskim Stawek w Gryficach i na kąpielisku przy plaży miejskiej w Choszcznie.

Z danych, jakie zamieścił na swojej stronie internetowej Główny Inspektor Sanitarny wynika, że we wtorek po południu, w regionie kąpiel zabroniona była w Nadolu nad jeziorem Żarnowieckim.

Decyzję o dopuszczeniu lub nie kąpieli w danym miejscu podejmują ratownicy, którzy na bieżąco obserwują wodę. We wszystkich zamkniętych kąpieliskach wywieszana jest czerwona flaga. Mapa, na którą nanoszone są aktualne informacje o stanie kąpielisk, znajduje się pod adresem https://sk.gis.gov.pl/index.php/kapieliska/mapa oraz na stronie internetowej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku.

Sanepid podkreśla, że sytuacja w każdej chwili może ulec zmianie. Wiatr i prądy morskie mogą spowodować, że skupiska sinic się przemieszczą. W efekcie zamknięte kąpieliska mogą zostać otwarte, a te dotąd czynne – zamknięte.

Sanepid przypomina na swoich stronach internetowych, że w przypadku obfitego zakwitu sinic, stacja zaleca absolutny zakaz wchodzenia do wody. Kąpiel w zanieczyszczonej sinicami wodzie może spowodować niekorzystne reakcje organizmu: od wysypki na skórze po zaczerwienienie spojówek. W przypadku połknięcia wody z sinicami mogą wystąpić dolegliwości układu pokarmowego; biegunka, wymioty i bóle brzucha.

Źródło:
PAP

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 27940,00 $ tona -1,16% 19 kwi
 Cynk 2842,00 $ tona -0,39% 19 kwi
 Aluminium 2331,00 $ tona 1,00% 19 kwi
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.