• <

Foka szara spędziła 6 miesięcy z frisbee na szyi (foto)

ew

13.02.2018 10:29 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Foka szara spędziła 6 miesięcy z frisbee na szyi (foto)
Foka szara spędziła 6 miesięcy z frisbee na szyi (foto) - GospodarkaMorska.pl

Po tym, jak ciekawska foka z Horsey Beach w angielskim Norfolk złapała podczas zabawy na szyję frisbee, ratownicy z różnych grup próbowali miesiącami ją złapać aby jej pomóc. Niestety nikomu nie udało się podejść wystarczająco blisko. W miarę upływu czasu, foka rosła, a frisbee coraz bardziej wrastało w jej szyję aż w końcu ledwie mogła jeść i pić.

Biedna foka miała wokół szyi frisbee przez prawie sześć miesięcy. Pewnego dnia zatrzymała się na plaży, żeby odpocząć od innych fok. Zauważyli ją przechodzący plażowicze i skontaktowali się z ratownikami organizacji Friends of Horsey Seals, którzy natychmiast przybyli we wskazane miejsce. Podkrali się i złapali fokę przy użyciu sieci. Zwierzę było w tamtym momencie tak słabe, że nie było w stanie nawet się bronić i uciec. Foka została przyjęta przez East Winch Wildlife Center RSPCA.


Gdy znalazła się pod opieką RSPCA, ratownicy zdołali usunąć plastikowe frisbee z jej szyi i szybko przystąpili do leczenia głębokiej rany, którą odkryli. Zdecydowali się nazwać zwierzę Frisbee i tzrymali kciuki, żeby to biedne stworzenie powróciło do zdrowia.

Jak powiedziała Alison Charles, kierowniczka z East Winch Wildlife Center w RSPCA: "Biedna Frisbee była bardzo wychudzona, kiedy ją przyjęliśmy. Przez ograniczenie na szyi w postaci żółtego frisbee, nie była po prostu w stanie się odżywiać. Nigdy nie widzieliśmy tak rozległej rany i mówiąc szczerze, po prostu nie sądziliśmy, że uda się ją wyleczyć."

Na szczęście, Frisbee okazała się bardzo silną foką i szybko zaczęła się regenerować a rany goić. I mimo że wciąż ma przed sobą długą drogę, wygląda na to, że uda jej się dojść do pełni sił. Jej apetyt całkowicie powrócił, a sama Frisbee z dnia na dzień staje się coraz żywsza i szczęśliwsza.


"Frisbee zjada codziennie ogromną ilość ryb i wspaniale jest na to patrzeć. Niestety nawet teraz, po dwóch miesiącach od rozpoczęcia leczenia, jej rana jest nadal bardzo widoczna i wciąż ma przed sobą długą drogę do całkowitego wyleczenia, ale dobrą wiadomością jest to, że dobrze reaguje na antybiotyki. Została przeniesiona na basen zewnętrzny, ponieważ poprawiła się tak bardzo i potrzebuje więcej miejsca."- dodaje Charles.

Niestety, przerażająca jest świadomość, że można było temu zapobiec, gdyby ludzie po prostu zabierali swoje śmieci z plaży.  Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z problemów, które moga spowodowac wyrzucane przez nich odpady.

 

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 40825,00 $ tona -2,44% 14 sty
 Cynk 3559,00 $ tona -0,42% 14 sty
 Aluminium 2977,00 $ tona 0,61% 14 sty
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.