• <
CTM_980X120_gif_2020

Brazylijska marynarka wojenna przeniesie do rezerwy dwa okręty podwodne IKL-209 w celu zarezerwowania ich sprzedaży

Strona główna MW, służby morskie Brazylijska marynarka wojenna przeniesie do rezerwy dwa okręty podwodne IKL-209 w celu zarezerwowania ich sprzedaży

PMK

01.09.2019 Źródło: własne
Brazylijska marynarka wojenna przeniesie do rezerwy dwa okręty podwodne IKL-209 w celu zarezerwowania ich sprzedaży - GospodarkaMorska.pl

Dowództwo Brazylijskiej Marynarki Wojennej postanowiło przenieść do rezerwy okręty podwodne Timbira (S32) i Tapajó (S33) niemieckiej klasy IKL-209/1400, udostępniając je do sprzedaży zagranicznym marynarkom wojennym.

Decyzja otrzymała w pierwszej połowie sierpnia poparcie Admiralicji. Według dwóch źródeł morskich (w tym admirała rezerwowego), oczekuje się, że statki będą warte od 250 do 300 milionów dolarów każdy. Marynarki Polski i Peru są wymienione jako najprawdopodbniejsi kupcy.

7 czerwca tego roku - podczas oficjalnej wizyty prezydenta Jaira Bolsonaro w Buenos Aires - argentyński portal informacyjny Infobae poinformował, że argentyńscy admirałowie negocjują również z brazylijską marynarką wojenną (MB) w celu nabycia do czterech IKL. Przedstawiciele argentyńskiej marynarki nie mają obecnie jendak minimalnej zdolności finansowej do inwestowania w biznes.

Wiadomość, że brazylijska marynarka wojenna (MB) nie zamierza dalej korzystać ze swoich obecnych pięciu okrętów podwodnych IKL-209/1400, nie jest nowa i została po raz pierwszy opublikowana w Naval Power.

Traktowano ją poufnie od końca 2017 roku, kiedy Dyrekcja Generalna Marynarki Wojennej ds. Rozwoju Jądrowego i Technologicznego nadal była kierowana przez obecnego Ministra ds. Kopalń i Energii, admirała Bento Albuquerque.

Jeśli chodzi o Polskę, kwestia komercjalizacji IKL może nabrać nowego impulsu w późniejszym półroczu, podczas wizyt państwowych, które prezydent Jair Bolsonaro podejmie w Warszawie i Budapeszcie.

Źródło:
własne

Dziękujemy za wysłane grafiki.