• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Konferencja na rzecz odbudowy Ukrainy przez przedsiębiorstwa z Polski i UE

rk

21.02.2023 10:39
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Konferencja na rzecz odbudowy Ukrainy przez przedsiębiorstwa z Polski i UE

Partnerzy portalu

Konferencja na rzecz odbudowy Ukrainy przez przedsiębiorstwa z Polski i UE - GospodarkaMorska.pl

Gryficki Klaster Energii wspólnie z Polsko - Ukraińsko Izbą Gospodarczą zaprasza do udziału w Konferencji na rzecz odbudowy Ukrainy przez przedsiębiorstwa z Polski i UE.

Celem spotkania jest budowa potencjału firm z uwzględnieniem branży energetycznej i nowoczesnych technologii OZE na potrzeby współpracy z Ukrainą. W czasie konferencji odbędzie się prezentacja założeń 15. edycji Baltic Business Forum w Świnoujściu.

Organizatorem konferencji są: Gryficki Klaster Energii, Zklaster i Polsko - Ukraińska Izba Gospodarcza w Warszawie. Partnerami wydarzenia są Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, ZEG Gryfice Sp. z o.o., Lena Lighting SA w Środzie Wielkopolskiej, Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie, Kołobrzeska Izba Gospodarcza, Polska Izba Rozwoju Elektromobilności w Zielonej Górze, Klaster Metalika, Lubuski Klaster Metalurgiczny, Klub biznesu Poznańskiego Stowarzyszenia Żużlowego oraz Krajowa Izba Klastrów Energii.  Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Konferencja w Gryficach to miejsce spotkania przedsiębiorców z Polski zainteresowanych pomocą w odbudowie Ukrainy. Na temat doświadczeń z współpracy Portu Kołobrzeg z Ukrainą wypowie się prezes Zarządu Port Morskiego w Kołobrzegu Artur Lijewski. O tym jak się przygotować do tych działań będzie mówił prezes Polsko - Ukraińskiej Izby Gospodarczej Jacek Piechota. Agnieszka Spirydowicz z ZKlastra w Zgorzelcu przedstawi możliwości podzielenia się polskim doświadczeniem w budowaniu energetyki rozproszonej jako elementu bezpieczeństwa Państwa. Tomasz Aniuksztys omówi źródła finansowania działań eksportowych. Prezes Kołobrzeskiej Izby Gospodarczej Aleksander Bolko omówi zasady tworzenia umów międzynarodowych w prowadzeniu działalności gospodarczej. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przedstawi możliwości wsparcia dla firm w zakresie rozwoju.  Lena Lighting S.A. będzie prezentować systemy oświetlenia miast jakie mogą być dostarczone przez polskie firmy do odbudowywanych miast.

- Chcemy tworzyć relacje pomiędzy polskimi firmami by aktywnie pozyskiwały zlecenia w nowych realiach. To nie będzie jedyne spotkanie organizowane w tym roku. Cyklicznie organizujemy spotkania w temacie offshore czy też OZE - podkreślił rzecznik prasowy konferencji na temat odbudowy Ukrainy przez firmy z Polski i UE Łukasz Piotr Szeląg, jeden z organizatorów spotkania.

Konferencja odbędzie się w Gryficach 9 marca 2023 roku w siedzibie firmy ZEG Zakład Elektryczny Sp. z o.o. W jej trakcie odbędą się wystąpienia z udziałem z ekspertów z branży energetycznej, transportowej oraz gospodarcze.

Program konferencji:

9.30 - Rejestracja;

10.30 - Powitanie gości;

10.45 - 13.00 - Wystąpienia ekspertów;

13.15 - 14.00 - Prezentacja firm (maksymalny czas wystąpienia 5 minut);

14.00 - 14.30 - Podsumowanie dyskusji.

Dziękujemy za wysłane grafiki.