• <

Hiszpania. Trzydniowa żałoba w Galicji po zatonięciu statku z 24 osobami na pokładzie

AK

16.02.2022 21:01
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Hiszpania. Trzydniowa żałoba w Galicji po zatonięciu statku z 24 osobami na pokładzie

Partnerzy portalu

Hiszpania. Trzydniowa żałoba w Galicji po zatonięciu statku z 24 osobami na pokładzie - GospodarkaMorska.pl

Rząd hiszpańskiej wspólnoty autonomicznej Galicja ogłosił w środę trzydniową żałobę z powodu katastrofy pochodzącego z tego regionu statku rybackiego Vila de Titanxo. Jednostka z 24 osobami na pokładzie z nieznanych dotąd przyczyn zatonęła we wtorek u brzegów kanadyjskiej wyspy Nowa Fundlandia.

Do środowego popołudnia potwierdzono, że śmierć poniosło 10 osób, a 11 jest poszukiwanych. Eksperci ds. ratownictwa morskiego twierdzą, że szanse na wyłowienie żywych osób z zimnych wód otaczających Nową Fundlandię są znikome.

Rząd Hiszpanii poinformował, że wśród trzech uratowanych członków załogi są dwaj Hiszpanie, w tym właściciel jednostki, oraz obywatel Ghany.

W najnowszych komunikatach sprecyzowano, że na statku w chwili katastrofy znajdowały się 24 osoby, a nie 22, jak pierwotnie przypuszczano. Szesnastu członków załogi stanowili Hiszpanie, pięciu Peruwiańczycy, trzech – obywatele Ghany.

Media podają, że do tragedii doszło podczas bardzo trudnych warunków atmosferycznych. Według jednej z hipotez do zatonięcia jednostki, wyprodukowanej w 2004 r., mogła przyczynić się bardzo wysoka fala oceaniczna.

Źródło: PAP
Fot. Depositphotos

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.