• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Grafiki polskich artystów na „Darze Pomorza”. Wystawa "Gdynia - REALNA & WIRTUALNA"

ac

21.05.2021 15:53 Źródło: NMM
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Grafiki polskich artystów na „Darze Pomorza”. Wystawa "Gdynia - REALNA & WIRTUALNA"

Partnerzy portalu

Grafiki polskich artystów na „Darze Pomorza”. Wystawa "Gdynia - REALNA & WIRTUALNA" - GospodarkaMorska.pl
Fot. NMM

Od 18 maja do 30 czerwca 2021 r. we wnętrzach statku-muzeum "Dar Pomorza" prezentujemy ogólnopolską wystawę grafiki "Gdynia - REALNA & WIRTUALNA", zorganizowaną przez Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża Era ART w Gdyni.

To już kolejne przedsięwzięcie artystyczne Stowarzyszenia, którego efekty można obejrzeć w przestrzeniach "Białej Fregaty". Tegoroczna edycja wystawy to 22 prace artystów związanych z polskimi ośrodkami graficznymi z Poznania, Lublina, Gdyni, Cieszyna i Szczecina, a także z ASP w Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Katowicach i Łodzi. Prezentowane prace zostały wykonane zarówno w tradycyjnych technikach graficznych, jak i w nowatorskich, eksperymentalnych formach. Na wystawie zobaczymy dzieła między innymi w technice serigrafii, litografii, grafiki ruchomej, linorytu, mezzotinty, grafiki intermedialnej i druku eksperymentalnego.

- Polska słynie z dobrej grafiki, której podstawami są: doskonały klasyczny warsztat i umiejętności połączenia go ze współczesnymi możliwościami. Dlatego to właśnie w naszym kraju odbywają się międzynarodowe imprezy o dużym światowym znaczeniu, jak np. Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie, Międzynarodowe Triennale Grafiki w Katowicach oraz Międzynarodowe Triennale Grafiki Cyfrowej w Gdyni- mówi Barbara Kasperczyk-Gorlak, kuratorka wystawy - Gdyńska impreza jest organizowana przez Stowarzyszenie Artystów Wybrzeża ERA ART, które działa na terenie Trójmiasta już od 25 lat.


Dziękujemy za wysłane grafiki.