• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Gdyńskie Akwarium ratuje koralowce [wideo]

29.10.2020 15:30 Źródło: gdynia.pl
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Gdyńskie Akwarium ratuje koralowce [wideo]

Partnerzy portalu

Gdyńskie Akwarium ratuje koralowce [wideo] - GospodarkaMorska.pl
fot. Akwarium Gdyńskie

Akwarium Gdyńskie połączyło siły z niesłyszącymi dziećmi, aby ratować… koralowce. I resztę świata. Opublikowano film, który akwaryści nagrali razem z podopiecznymi OSW nr 2 w Wejherowie dzięki wsparciu z konkursu IKEA.

„Zabawa to poważna sprawa” - wiedzą o tym edukatorzy, wiedzą o tym też dzieci. Dzięki konkursowi o takiej nazwie udało się zrealizować wspólny projekt edukacyjny Akwarium Gdyńskiego i OSW nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie.

Akwarium opublikowało na swojej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych kilkuminutowy film, który zrealizowano podczas zajęć prowadzonych z dziećmi z OSW nr 2. To swoiste podsumowanie całej akcji, która znalazła się wśród zaledwie trzech krajowych laureatów konkursu organizowanego przez IKEA.

Młodzi uczniowie dzięki akwarystom dowiedzieli się więcej o wpływie człowieka na środowisko naturalne – oczywiście w kontekście życia w morzach i oceanach na całym świecie. Jako jeden z konkretnych przykładów podano koralowce, które przez zmiany klimatyczne mogą po prostu zniknąć z ekosystemu. Uczestnicy zakończyli udział w projekcie z nową wiedzą i większą świadomością ekologiczną.

W krótkim filmie obok edukatorów wystąpili właśnie młodzi uczestnicy zwycięskiego projektu „Dziecięce dłonie w klimatycznej odsłonie”, którzy brali udział w eko-warsztatach Akwarium Gdyńskiego. Warto podkreślić, że całe zajęcia ze względu na rodzaj niepełnosprawności uczestników zrealizowano w języku migowym.

To nie wszystko – w budynku akwarium jeszcze do 6 grudnia tego roku będzie dostępna wystawa zdjęć z eko-warsztatów. Fotografie prezentują przebieg zajęć związanych z projektem, które odbyły się w gdyńskim porcie jachtowym.

Gospodarka Morska
fot. Akwarium Gdyńskie

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.