• <
UNIWERSYTET_MORSKI_GDYNIA_1100x200

Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas
7710 artykułów

Koppö Energia decyduje się na zieloną technologię metanolu firmy Thyssenkrupp Uhde

Fińska firma Koppö Energia zamówiła FEED (Front End Engineering Design) od Thyssenkrupp Uhde, wybierając technologię zielonego metanolu od niemieckiej firmy. W związku z tym zaplanowano budowę fabryki e-metanolu, stanowiącej część projektu power-to-x (P2X) opracowanego przez Koppö Energia w Kristinestad w Finlandii. Celem jest dostarczania przyjaznego środowisku produktu, jednocześnie wspierając rynek paliwowy, w tym z myślą o statkach posiadających napęd na metanol.

06.05.2025, 21:50

Komisja Europejska zapowiada, że z końcem roku nastąpi zakaz umów na import rosyjskiego gazu

Komisja Europejska zapowiedziała, że zaproponuje zakaz zawierania z końcem roku nowych umów i kontraktów spot na import rosyjskiego gazu skroplonego i z gazociągów. Propozycję zmian KE przedstawi w czerwcu. Zgodnie z planem KE kontrakty długoterminowe mają zostać wygaszone z końcem 2027 r.

06.05.2025, 19:55

Wystartowała budowa terminalu tranzytowego CO2 w Danii. Pierwszy krok do składowania go pod dnem morza

W porcie Esbjerg w Danii oficjalnie ruszyła budowa terminalu tranzytowego dwutlenku węgla. Będzie on składowany w sześciu zbiornikach, a potem transportowany na morze i zatłaczany do kawern po złożach pod dnem morskim.

05.05.2025, 20:15

Holenderska stocznia zwoduje pierwszy w europejskiej branży statek do składowania CO2

Na 14 maja są zaplanowane chrzest i wodowanie pierwszego statku przeznaczonego do transportu i składowania CO2. Dla odpowiedzialnej za to stoczni ma być to kamień milowy w transformacji energetycznej, a także istotny moment wdrażania innowacji branży stoczniowej nie tylko w Holandii, ale i całej Europie, której mocno ucieka konkurencja w postaci stoczni w Azji.

02.05.2025, 21:25

MSZ: odrzucamy groźby Trumpa w sprawie naszej ropy naftowej

MSZ Iranu odrzuciło w piątek groźby amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa, który poprzedniego dnia zagroził wtórnymi sankcjami wszystkim, którzy kupowaliby irańską ropę naftową i produkty ropopochodne. Resort spraw zagranicznych nazwał pogróżki naruszeniem prawa międzynarodowego.

02.05.2025, 20:14

SolarDuck uzyskuje certyfikat ISO 9001, stanowiąc etap rozwoju pływającej energetyki solarnej

Uzyskanie certyfikatu w zakresie rozwoju technologii energetyki słonecznej na morzu (offshore solar) ma wspomóc rozwój SolarDuck w zakresie wdrażania innowacji w tym trudnym segmencie branży morskiej. Firma liczy, że dzięki temu może skupić się na inwestowaniu w doskonalenie swojej oferty.

02.05.2025, 11:58

Kilka firm łączy siły celem promowania innowacji w zakresie zasilania i ładowania na morzu

Stillstrom, podmiot należący do A.P. Moller-Maers, dołącza do Maritime Battery Forum, aby promować rozwiązania w zakresie zasilania na wodzie, energetyki morskiej i innych technologii nisko- i zeroemisyjnych. Wśród nich jest umożliwienie podłączenia statków do czystej energii elektrycznej zarówno podczas zakotwiczenia jak i cumowania.

02.05.2025, 10:31

Trump odstraszył niemieckiego giganta. RWE wstrzymuje prace nad offshorem w USA

Niemiecki koncern energetyczny RWE wstrzymał swoją działalność w zakresie morskiej energetyki wiatrowej w Stanach Zjednoczonych. Decyzja ta została ogłoszona w kontekście niepewności politycznej i regulacyjnej związanej z administracją prezydenta Donalda Trumpa.

29.04.2025, 21:15

GDDKiA wybrała wykonawcę drugiego odcinka drogi do elektrowni jądrowej

Rozstrzygnięto przetarg na zaprojektowanie i budowę drugiego odcinka drogi do elektrowni jądrowej na Pomorzu – poinformowała we wtorek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Realizację inwestycji na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 213 do węzła Łęczyce na S6 wyceniono na blisko 200 mln zł.

29.04.2025, 20:42

Hiszpański blackout odczuła nawet Grenlandia

O awarii dostarczanego drogą satelitarną internetu na Grenlandii poinformował we wtorek lokalny operator telekomunikacyjny Tusass. Na skutek utraty połączenia z infrastrukturą w Hiszpanii odcięte od świata zostały najbardziej odosobnione osady na wyspie.

29.04.2025, 10:50
JOTUN_2026

Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.