• <
siemens_gamesa_2022

Eleship coraz bliżej komercjalizacji swojego oprogramowania. Czas na opinie branży [WIDEO]

08.11.2021 23:55 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Eleship coraz bliżej komercjalizacji swojego oprogramowania. Czas na opinie branży [WIDEO]

Partnerzy portalu

Eleship coraz bliżej komercjalizacji swojego oprogramowania. Czas na opinie branży [WIDEO] - GospodarkaMorska.pl
Fot. GospodarkaMorska.pl

System ELRoute 2.0 to propozycja gdańskiej firmy Eleship, który ma ułatwić pracę inżynierom, a także projektantom, stoczniowcom i armatorom w zarządzaniu procesem okablowania statków. Zapytaliśmy przedstawicieli towarzystw kwalifikacyjnych, czy widzą miejsce na branżowym rynku na tak nowatorskie oprogramowanie.

– System ELRoute 2.0 planujemy skomercjalizować w III kwartale przyszłego roku, obecnie kończymy etap rozwoju i testów – zapowiada wiceprezes Eleship Waldemar Czajka. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Eleship. Dzięki ich systemowi układanie kabli na statku nie będzie już łamigłówką

– Myślę, że ten program może być bardzo interesujący i dać duże możliwości do wykorzystania szczególnie przez biura konstrukcyjne, które będą zajmowały się projektowaniem tras kablowych z uwzględnieniem statków pasażerskich czy projektów offshore'owych. Natomiast w wersji mobilnej może mieć zastosowanie do weryfikacji prowadzenia tras kablowych czy typów kabli – mówi Jacek Albercki, przedstawiciel departamentu DNV GL, które w Polsce ma biuro klasyfikacyjne. 

Z kolei Adam Mejer, inspektor systemów elektrycznych i automatyki, RINA, przypomina, że podobny pomysł - jednak w bardzo ograniczonej wersji - padł już 20 lat temu.

– To były czasy gdy rozpoczynałem pracę w biurze projektowym w Stoczni Gdynia. Na podobnych programach pracowaliśmy w bardzo wąskim zakresie. Uważam, że obecna propozycja ElRoute 2.0 przyda się i projektantom, i nam w towarzystwach klasyfikacyjnych głównie z punktu widzenia segregacji kabli dla statków z pozycjonowaniem dynamicznym i na statkach wycieczkowych – przekonuje Adam Mejer. 

– Sądzę, że takiego produktu jeszcze nie ma na rynku, a więc jest unikalny – stwierdza Jerzy Czuczman, prezes Polskiego Forum Technologii Morskich - Słuchamy wypowiedzi towarzystw klasyfikacyjnych, bowiem to ich głos jest weryfikatorem takich nowości. Nie mam wątpliwości, że to produkt potrzebny, natomiast jego dalsza komercjalizacja powinna być być zrobiona na podstawie tego, czego oczekują klasyfikujący, czyli weryfikujący tak naprawdę budowę statku. 

Prezes PFTM pomysł oprogramowania ElRoute 2.0 ocenił za interesujący i bardzo dobry. 

– Eleship nie wytworzył kolejnego produktu "w ciemno", tylko szuka tego, który jest potencjalnym użytkownikiem tego oprogramowania – podsumował.

Więcej komentarzy w materiale wideo. 

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.