• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Warsztaty dla uczniów w ramach projektu Łap wiatr w żagle!

Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Warsztaty dla uczniów w ramach projektu Łap wiatr w żagle!
Warsztaty dla uczniów w ramach projektu Łap wiatr w żagle! - GospodarkaMorska.pl

ew/Uniwersytet Morski

07.02.2019 Źródło: własne

W grudniu i styczniu 32 uczniów klas ósmych z Gdańska brało udział w cyklu ośmiu warsztatów organizowanych przez Wydział Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa Uniwersytetu Morskiego w Gdyni w ramach projektu „Łap wiatr w żagle!”. Projekt ten jest współfinansowany ze środków UE z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Jego realizacja ma przyczynić się do rozbudzenia u beneficjentów ciekawości poznawczej, stymulowania intelektualnego, aksjologicznego i społecznego rozwoju, twórczego myślenia, rozwijania zainteresowań i pasji, zapoznania ze środowiskiem akademickim i uczelnią jako miejscem naukowego oglądu rzeczywistości, propagowania kultury innowacyjności.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach poruszających tematykę związaną z funkcjonowaniem współczesnej gospodarki, rynkiem, finansami, przedsiębiorczością, komunikacją interpersonalną, budowaniem zespołów, bezpiecznym korzystaniem z narzędzi cyfrowych oraz kreatywnością. Warsztaty prowadzili pracownicy Wydziału Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa UMG oraz Uniwersytetu Gdańskiego z wykorzystaniem nowoczesnych technik i metod nauczania.

„Młodzi odkrywcy” odwiedzili również symulator elektrowni okrętowej w Katedrze Elektroenergetyki Okrętowej na Wydziale Elektrycznym. Inżynier Zenon Troka zapoznał ich z zasadami działania elektrowni okrętowej i pokazywał im silniki elektryczne sprzężone z prądnicami, które symulują pracę diesla. Punktem kulminacyjnym była wizyta w Sali Tradycji, gdzie uczniowie – dzięki prezentacji p. kustosz mgr Ewy Otremby - zapoznali się z historią oraz aktualnymi informacjami dotyczącymi funkcjonowania Uczelni.  Żywo reagowali na relacje dotyczące Rejsu Niepodległości Daru Młodzieży, a część z nich wyraziła nawet zainteresowanie studiami w naszej Alma Mater w przyszłości.

Podczas uroczystego podsumowania tej części projektu, w obecności p. Magdaleny Winiarskiej - specjalisty ds. projektów unijnych z Działu Nauki i Współpracy UMG, dr hab. Maciej Matczak, prof. UMG - Prodziekan WPiT- wręczył beneficjentom certyfikaty uczestnictwa w warsztatach oraz im i ich opiekunom materiały promocyjne naszej Uczelni.

Kolejna tura warsztatów odbędzie się w semestrze letnim br. Rodziców również zapraszamy na weekendowe warsztaty rozwijające kompetencje wychowawcze i społeczne. Liczba miejsc ograniczona!

Więcej informacji, w tym regulamin uczestnictwa i formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie internetowej: www.wpit.umg.edu.pl/projekt-lap-wiatr-w-zagle.

 

Adam Przybyłowski i Ida Sywula

Katedra Zarządzania i Ekonomii WPiT

Organizatorzy Projektu

 

„Łap wiatr w  żagle!” to projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich (dofinansowanie projektu z UE: 53 835 PLN).

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 31709,00 $ tona -3,03% 18 cze
 Cynk 2873,00 $ tona -3,00% 18 cze
 Aluminium 2374,00 $ tona -2,18% 18 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.