oprac. MN
Z okazji 25. Jubileuszowego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Akademia Morska w Szczecinie otwiera pokład Nawigatora XXI dla zwiedzających.
– W imieniu studentów zapraszamy serdecznie od godziny 11:00 do 14:00, a później od 16:00 do 19:00 – stwierdzają organizatorzy. – O pełnych godzinach będzie można wyruszyć na wycieczkę z przewodnikiem po statku badawczo-szkolnym Nawigator XXI. Statek zacumowany będzie przy nabrzeżu, przy ul. Jana z Kolna. Wycieczki poprowadzą studenci Akademii Morskiej w Szczecinie.
To jednak nie koniec atrakcji. Przez cały dzień na pokładzie obecni będą przedstawiciele szczecińskiego oddziału Polskiego Związku Krótkofalarskiego. Będą nadawać z radiostacji o znaku: HF1AMS, a sygnał z pokładu Nawigatora XXI trafi do stacji w Polsce i poza jej granicami. Tego dnia, bez wątpienia, wiodącym tematem będzie WOŚP. Każdy, kto chciałby zapoznać się ze szczegółami krótkofalarstwa oraz spróbować swoich sił i nadać własny komunikat – będzie mógł to zrobić w niedzielę. Obecni na pokładzie wolontariusze WOŚP zadbają o to, byśmy wszyscy mogli również wesprzeć tego dnia Orkiestrę.
Ile można zarobić na statku? Nawet 10 tys. euro miesięcznie
00:01:39
Tak rozkłada się ciało w głębi oceanu (wideo)
Na „Titanicu” byli pasażerowie z Polski
Pracowniczki platformy wiertniczej: Dziwne jest nie to, że tu jesteśmy, tylko to, że nas tu wcześniej nie było
Ogromne lodowe kule nad Bałtykiem. Skąd się wzięły?
00:01:35
Statek kosmiczny obcych czy nazistowski bunkier pod wodą? Dziwne odkrycie w głębinach Bałtyku
Latarnie Gospodarki Morskiej 2021 w kategorii "Lider Technologii Morskich". Ruszyło głosowanie online
"Spotkanie po latach". Pokład Sokoła zwiedził były dowódca okrętu z czasów jego służby pod norweską banderą
Wynalazek UMG opatentowany przez Europejski Urząd Patentowy
Nietypowy wyraz francusko-polskiej współpracy. Powstał atomowy okręt podwodny… z klocków. Jest do kupienia
Trwa ogólnopolski konkurs Uniwersytetu Morskiego w Gdyni na nazwę dla następcy Daru Młodzieży
UMG uczcił 107. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości
Bezpieczeństwo w przemyśle i logistyce morskiej: system LOTO i sorbenty – inwestycja decydująca o sukcesie operacyjnym