• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Królowe mórz na Dzień Kobiet w OKM. II edycja seminarium Dziewczyny na fali

Strona główna Edukacja, praca Królowe mórz na Dzień Kobiet w OKM. II edycja seminarium Dziewczyny na fali
Królowe mórz na Dzień Kobiet w OKM. II edycja seminarium Dziewczyny na fali - GospodarkaMorska.pl

ew/NMM

27.02.2020 Źródło: własne

Z takimi dziewczynami nie strach wypłynąć w najdalszy rejs! Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku zaprasza na drugą edycję seminarium, poświęconą roli i kobiet w szeroko rozumianej branży morskiej. Razem z naszymi wspaniałymi prelegentkami weźmiemy naprawdę głęboki wdech, zastanowimy się, jak godzić macierzyństwo z pracą naukową i poznamy smak samotności na pełnym morzu.

6 marca 2020 roku zapraszamy wszystkich do Ośrodka Kultury Morskiej do udziału w seminarium, organizowanym z okazji Dnia Kobiet – To druga edycja seminarium, które organizujemy w naszym muzeum. Podobnie jak zeszłoroczne ma ono charakter spotkania z paniami, które swoje życie zawodowe, ale też prywatne związały z morzem. – mówi Katarzyna Schaefer z Narodowego Muzeum Morskiego, współorganizatorka wydarzenia – W tym roku spotkamy się z niezwykłymi, inspirującymi kobietami: Joanną Pajkowską, Violettą Drozdowską oraz Agatą Bogusz, które podzielą się z nami swoimi doświadczeniami i pasją.

Kapitan jachtowy Joanna Pajkowska w zeszłym roku zakończyła trwający 216 dni i 16 godzin, samotny i bez zachodzenia do portów, rejs dookoła świata. Jest ona pierwszą Polką i czwartym polskim żeglarzem, który tego dokonał - Żeglarzy, którym udał się ten wyczyn jest mniej niż ludzi, którzy polecieli w kosmos, a kobiet jest tylko kilka.

Kolejna prelegentka, dr Violetta Drozdowska jest pracownikiem Instytutu Oceanologii PAN w Sopocie w Pracowni Wzajemnego Oddziaływania Morza i Atmosfery. W ciągu ostatnich kilku lat, wzięła udział w ponad 50 rejsach badawczych na Morzu Bałtyckim i Atlantyku Północnym na statkach r/v "Oceania", "Akademik Ioffe" oraz "TASK". Praca badacza-oceanologa daje dr Drozdowskiej ogromną satysfakcję, a największą inspiracją są dla niej inni ludzie morza.

Freediving to nurkowanie na wstrzymanym oddechu, a Agata Bogusz to jedna z najbardziej utytułowanych polskich freediverek. - Od początku mojej przygody z freedivingiem fascynował mnie olbrzymi potencjał tego sportu jako narzędzia do rozwoju osobistego, wzmacniania kompetencji radzenia sobie ze stresem oraz możliwości wykorzystania go w procesie terapeutycznym – podkreśla Agata Bogusz, która podczas seminarium opowie, jak elementy freedivingu można wykorzystać w procesie coachingowym, lub terapeutycznym.

W związku z obchodami 60-lecia istnienia Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku drugą część seminarium dedykujemy kobietom, które swoją karierę zawodową związały z naszym muzeum oraz miały wpływ na jego rozwój. W trakcie panelu dyskusyjnego przedstawicielki oraz kierowniczki różnych Działów NMM podzielą się swoimi wspomnieniami, przemyśleniami dotyczącymi własnej drogi zawodowej oraz wpływu nowoczesnych technologii na ich pracę w muzeum.

Organizację wydarzenia wsparły księgarnia Marpress, Gdański Ośrodek Sportu oraz firma ElektroWar.

Program i informacje o rejestracji TUTAJ

Źródło:
własne
 Ropa brent 45,25 $ baryłka  -0,20% 17:36
 Cyna 17960,00 $ tona 0,39% 5 sie
 Cynk 2370,00 $ tona 2,86% 5 sie
 Aluminium 1739,00 $ tona 1,76% 5 sie
 Pallad 2250,85 $ uncja  0,90% 17:36
 Platyna 996,65 $ uncja  0,32% 17:36
 Srebro 28,10 $ uncja  3,77% 17:36
 Złoto 2054,20 $ uncja  0,69% 17:36

Dziękujemy za wysłane grafiki.